Free Fire Şampiyonlar Kupası 2020 iptal edildi

Garena Free Fire Şampiyonlar Kupası 2020 iptal edildi.
free fire şampiyonlar kupası 2020
Free Fire Şampiyonlar Kupası 2020 iptal edildi.

Garena Free Fire Şampiyonlar Kupası 2020 iptal edildi. Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsü, başta yaşamsal faaliyetler olmak üzere etkinlik takvimlerini de etkilemeye devam ediyor. Son olarak Garena, yılın ilk yarısındaki tüm etkinlikleri iptal ettiğini duyurdu.

Free Fire Şampiyonlar Kupası 2020

9 Nisan 2020’de Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenmesi beklenen ve Free Fire için senenin en büyük ikinci etkinliği olan Free Fire Şampiyonlar Kupası 2020, Free Fire oyuncuları için prestiji büyük etkinliklerden biri. En iyi Free Fire takımlarının boy gösterdiği kupanın Free Fire için de önemi büyük. Ancak Free Fire’ın espor üzerindeki etkinliğini artırması amacıyla düzenlenen bu etkinliğin iptal olması, Garena’nın espor planlarını da bozmuş durumda. Son olarak 6 Mart’ta bir haber yayımlayan Garena, etkinliğin süresiz olarak ertelendiğini duyurmuş ve gelişmelere göre aksiyon alacaklarını açıklamıştı.

free fire şampiyonlar kupası 2020 görsel 1
Free Fire için büyük önem sahibi Şampiyonlar Kupası, Free Fire’daki 3 major turnuvadan biri.

Şampiyonlar Kupası 3 major turnuvadan biri

Geçtiğimiz Ocak ayında, Haziran ve Temmuz ayında düzenlenecek diğer turnuvalarla birlikte duyurulan Şampiyonlar Kupası, Free Fire World Series’e giden yoldaki 3 major turnuvadan biriydi. Başta PUBG Mobile olmak üzere diğer espor turnuvalarının formatlarının bir karması diyebileceğimiz bir sisteme sahip etkinliğin önemi, daha önce de belirttiğimiz gibi gerek oyuncular gerekse Garena için büyük öneme sahipti. Bu olayın Garena’yı nasıl etkileyeceği merak konusu çünkü yükselen trendini espor alanına da yansıtmayı amaçlayan Garena, yapacağı olası hamlelerle bu durumu toplamaya çalışması bekleniyor. Başlarda etkisi çok ciddi olan COVID-19 virüsünün alınan tedbirlerle son zamanlarda etkisinin azalmasıyla büyük organizasyonlar, önümüzdeki günler için tekrar bir planlamaya girişti. Garena’nın da bu olumsuz durumdan kurtulmak ve espor takvimini gecikmeli de olsa başarılı bir şekilde tamamlamak için hızlı bir şekilde çalışmalara başlaması bekleniyor.

free fire şampiyonlar kupası 2020
Oyuncular için etkinlik çalışmalarını sürdüren Garena, küçük çaplı birkaç etkinlik düzenlemeye başladı.

İptal kararı doğru mu?

Garena tarafından yapılan resmi açıklamada, iptalin ana sebebinin dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsü olduğu belirtildi. Etkinliğin düzenleneceği Endonezya’da şu anda 10 binden fazla onaylanmış hasta sayısı mevcut. Bu durum, etkinliğin şu anda düzenlenmesini imkansız kılıyor diyebiliriz. Bu turnuvadan ayrı olarak, yılın ilk yarısında gerçekleşmesi beklenen Free Fire’daki diğer bölgesel mücadeleler de iptal edildi. Garena, bu durumun etkilerini azaltmak için alternatif espor etkinlikleri ve içerikleri için büyük espor takviminden ayrı olarak çalışmaya başladı. Bu bağlamda Scrim Wars ve Streamers Battle bazı etkinlikleri düzenlemeye başlayan Garena, bu alandaki çalışmalarını bu etkinliklerden daha büyük olacak şekilde artırmayı planlıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=_FnmZbJjScY

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts