Free Fire son çemberde hayatta kalmak için ne yapılmalı?

Yeni başlayan oyuncular kendilerine sürekli son çemberde nasıl hayatta kalabilirim diye sorular soruyorlar. Bizde bu konuda yardım etmek adına bir rehber oluşturduk.
Free Fire son çemberde hayatta kalmak
Free Fire’da son dakikalarda sürekli heyecan yapıp ölüyorsanız, bu rehber tam size göre olacak.

Free Fire son çemberde hayatta kalmak konusunda yeni başlayan oyuncular biraz sıkıntı yaşayabiliyor. Aslında hayatta kalmak için oldukça basit taktikler var. Ama oyunu oynayan bazı oyuncuları kendilerine has taktikler oluşturmuş olabilirler.

Free Fire Son Çemberde Hayatta Kalmak İçin Taktikler

Yeni başlayan çoğu oyuncunun sıkıntısı, son çemberde rakibiyle savaşırken heyecanlanıp oyunu kazanamaması oluyor. Aslında bu durumda heyecan yapmayıp sakin bir oyun tarzı sergilerseniz maçı her türlü kazanacaksınız.

Free Fire
Oyun başlangıcından hemen sonra iyi bir plan kurmalısınız.

Haritaya indikten sonra ilk dakikalar oldukça önemli

Oyunun sonuna kadar yaşamak için, iyi bir başlangıç ​​yapmanız ve rakiplerinize göre iyi bir avantaj elde etmeniz adına uygun bir plan yapmanız gerekiyor. İnişten hemen sonra silah, yelek, kask ve medkit bulmaya odaklanmalısınız.

Bunları bulduktan sonra loot yapmak için çok fazla süre harcamanıza gerek kalmayacak, çünkü öldürdüğünüz rakiplerden eksiklerinizi tamamlayabileceksiniz. Daha sonra güvenli bölgeye doğru gidin ama bölgenin sınırında yakın bir yerlerde köşeye sığının, bölge küçüldüğünde güvenli alana girebilirsiniz. Haritanın merkezine koşmak oldukça tehlikeli bir hareket ve bu şekilde daranan oyuncular kendilerini tehlikenin içine atmış oluyorlar.

Free Fire
Düşman çok uzaktaysa ateş etmemeye özen gösterin.

Çemberin kenarında dururken ne yapmalıyız?

İlk olarak, saklanmak için güvenli bir yer bulmanız gerekiyor.  Etrafta rakipleri öldürmek için dolaşmak saçma bir hareket olacak ve maç sonuna kadar yaşamak istiyorsanız bu hiç iyi bir fikir değil. Bir düşmana ateş ederken pozisyonunuzu gereksiz yere ortaya çıkarabileceğiniz için dikkatli bir strateji uygulamanız sizler için daha iyi olacak. Bunu sadece, rakibinizi güvenilir bir şekilde öldürebileceğinizden eminseniz yapın.

Free Fire son çemberde hayatta kalmak
Oyunun sonlarında doğru agresif bir oyun tarzı sergileyebilirsiniz.

Rakip sayısı az olduğunda ne yapmalıyız?

Bu aşamada agresif olmalı ve görüş alanınızı genişletmeniz gerekecek. Savaş bölgesi önemli ölçüde azaldığında, bölgeyi çok daha dikkatli bir şekilde izlemeniz gerekir. Çoğu düşman ortaya çıktığı anda sizlere yakın konumda bulunacak, bu yüzden rakibinizi hemen alt etmeniz gerek. Geri sayım bitiminden 15-20 saniye önce bölgeye giriş yapmanız gerek. Daha önceden kaçmaya çalışan panikli oyuncuları görebilir ve öldürebilirsiniz. Eğer elinizde el bombası varsa bunu stratejik bir şekilde kullanmanız gerekecek.

Free Fire son çemberde hayatta kalmak
Oyunun son dakikalarında sakin kalmaya çalışın.

Son dakikalarda ne yapmalıyız?

Yaklaşık 3-5 kişi kaldığında oyun alanı çok küçük bir durumda olacak. Bu aşamada sakin bir oyun sergilemeniz gerek. El bombalarınızı dikkatlice kullanın ve sabırlı olun. Konumunuzu açığa çıkarmamak adına fazla hareket etmemelisiniz. Rakiplerinizin lootlarını görmezden gelin, onları kontrol etmeye giderseniz yüksek ihtimalle öleceksiniz. Sırtınızı ve yanlarınızı koruyan bölmelerde durmaya çalışın. Bir kişiyi öldürmeyi başarırsanız, diğer düşmanların dikkati hemen sizin üzerinize çekilecek, bu yüzden kimseye görünmeden yerinizi değiştirebilirseniz hızlıca değiştirin, yoksa korunaklı bölgelerde durun.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts