Garena Free Fire Az Kullanılan Silahlar

Garena Free Fire en az kullanılan silahlar içeriğimizde oyun içerisinde yüzlerine bakılmayan silahlara değiniyoruz.
garena free fire az kullanılan silahlar
Garena Free Fire en az kullanılan silahlar içeriğimizde, oyun içerisinde kullanıcısına avantajdan çok dezavantaj sağlayan silahları ve özelliklerini inceliyoruz.

Free Fire oyununda az kullanılan silahlar, çeşitli nedenlerden ötürü oyuncular tarafından neredeyse hiç kullanılmıyor. Aslında bulunması gayet kolay olan bu silahların oyuncular tarafından neden tercih edilmediğini biliyor musunuz?

Garena Free Fire: En Az Kullanılan Silahlar

Garena Free Fire’da birçok silah bulunuyor. Her bir silah diğerinden farklı oluyor ve farklı özellikleriyle ön plana çıkabiliyor. Oyuncular arasında çoğunlukla bir savaş oyununda ateş edebilen her şey işe yarar düşüncesi var. Ancak bazı silahlar var ki kullanırken sizleri çıldırtabilir, çeşitli özelliklerinden dolayı sizi dezavantajlı duruma sokabilir. Eğer kazanmak istiyorsanız bu silahlardan kaçınmalısınız. Kazanmak için ekstra öneriler için Garena Free Fire kazanma taktikleri içeriğimize göz atabilirsiniz.

free fire en az kullanılan silahlar
Bazı silahlar oyunculara büyük avantaj sağlarken bazıları ise oyuncuların işini daha da zorlaştırabiliyor.

MP40’tan M60’a birbirinden farklı silahlar oyun içerisinde neredeyse hiç kullanılmıyor. Her bir silahın kullanılmama nedeni farklı olsa da bazıları ortak noktada da birleşebiliyor. Diğer silahlara oranla zayıf kalma, kullanmada zorluk gibi durumlar bu silahların kullanılmamasında en büyük etken. Oyundaki en güçlü silahları öğrenmek istiyorsanız Garena Free Fire en iyi silahlar içeriğimize mutlaka göz atın.

MP40

garena free fire mp40
Hafif makineli tüfek sınıfının kullanılmayan tüfeklerinden MP40, kullanıcılarına zaman zaman zor anlar yaşatabiliyor.

Free Fire’da az kullanılan silahlardan hafif makineli tüfekler arasında en az tercih edileni olan MP40. Yüksek bir atış hızı olmasına rağmen sahip olduğu düşük isabetlilik ve düşük şarjör kapasitesi nedeniyle tercih edilmeyen MP40, sizlere büyük hayal kırıklığı yaşatabilir. Sınıfının en düşük atış menziline sahip silahı özelliğini de taşıyan MP40’ı kullanırken rakibinize attığınız mermilerden çoğu rakibiniz hariç her yere gidebiliyor.

SPAS 12

garena free fire spas 12
Mermiyi isabet ettiremediğiniz anda ölümünüzü tescilleyeceğiniz SPAS 12, oyuncular tarafından kullanılmayan silahlardan biri.

Normalde bir silahı kullanırken bir mermiyi isabet ettirememeniz size pahalıya patlamayabilir. Ama bu durum SPAS 12’yi kapsamıyor. Tek mermi kapasiteli bir pompalı tüfek olan SPAS 12’de atışınızı kaçırdığınız zaman bunun anlamı ikinci bir silahınız yoksa ölüm demektir. Yakın mesafeden ölümcül olan pompalı tüfekler, kullanıcılarına yakın mesafede büyük avantaj sağlarken aynı şeyi SPAS 12 için söylemek çok zor.

USP

free fire az kullanılan silahlar
Tabanca sınıfının tüm özellikler bakımından en zayıf halkası olan USP, oyunculara hiçbir şey katmıyor.

Muhtemelen oyundaki en zayıf tabanca olan USP, en az kullanılan silahların başında geliyor olabilir. Zira Garena Free Fire içerisinde MP500, Desert Eagle ve Hand Cannon gibi oldukça güçlü tabancalar varken USP, kullanıcısına neredeyse hiçbir avantaj sağlamıyor. Sahip olduğu özellikleriyle her bir tabancanın ardında kalan USP, oyunda varlığı ile yokluğu belli olmayan silahlardan biri.

Crossbow

garena free fire crossbow
Yüksek hasarına rağmen kullanımı zor olan Crossbow, oyunda tercih edilmeyen silahlardan bir diğeri.

Tek avantajı SPAS 12’den daha etkili olması olan Crossbow, oyun içerisinde tercih edilmeyen silahlardan biri. Sahip olduğu yüksek hasar sayesinde Crossbow ile doğru ellerde güzel işler çıkartılma şansı bulunsa da, yüksek mermi değiştirme süresi nedeniyle Crossbow da pek tercih edilmiyor.

M60

free fire az kullanılan silahlar
Oyuncu dostu olmayan M60 kullanırken rakiplerinizden çok M60’dan korkmalısınız.

Free Fire’da az kullanılan silahlarda son sıra sahip olduğu yüksek geri tepme, düşük menzil ve limitli bileşen desteğiyle M60’ın. Kullanıcısına bir fayda sağlamayan bir diğer silah olan M60, size avantajdan çok dezavantaj sağlayabiliyor. M60 kullanırken orta mesafeli çatışmalarda rakiplerinize taramak yerine daha sakin tek tek atış yapmak daha mantıklı olacaktır. Ancak yakın mesafeden neyiniz var neyiniz yoksa tarayabilirsiniz. 🙂

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts