Garena Free Fire Emulator Ayarları

free fire emulator ayarları
Free Fire’ı BlueStacks ile PC üzerinden çok daha kolay bir şekilde oynayabilirsiniz.

Free Fire emulator oyuncuları, en doğru emulator ayarları ile oyunları çok daha rahat oynayarak kolay bir şekilde kazanabiliyor! Üstelik Free Fire’ı PC üzerinden oynayarak çok daha avantajlı olabilirsiniz.

Free Fire Emulator Ayarları

Free Fire’ı bilgisayardan oynamak için tek ihtiyacınız BlueStacks. Sadece Free Fire ile de kalmayıp iyi telefonlardan kat ve kat daha iyi performans sağlayan BlueStacks ile Play Store üzerinde bulunan tüm mobil oyunları PC üzerinden rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Free Fire Kontrol Editörü
Kontrol Editörüne sağ üst bölümde bulunan klavye işaretinden ya da klavyenizin Ctrl + Shift + A tuş kombinasyonlarını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Free Fire’da kolay zaferler alıp derecenizi daha üst sıralara çekebilmek için ayarlarınızı doğru bir şekilde ayarlamanız gerekiyor. Mouse ve klavye ile rakiplerinizi çok daha kolay avlayıp kolayca rekabeti daha yüksek liglere çıkabilirsiniz.

Free Fire Emulator Ayarları
Kontrollerinizi nasıl rahat oynayacaksanız ona göre ayarlamalısınız.

Free Fire’da kontrol ayarlarını yapmak için sağ üst köşede bulunan “Kontrol Editörü” bölümünü açmanız gerekiyor. Bunu “Ctrl + Shift + A” tuş kombinasyonu ile de yapabilirsiniz. Maç içerisindeyken bu işlemi yapmanız gerekiyor. Tuş kombinasyonunu yaptıktan sonra yürümek, koşmak, yere yatmak ve zıplamak gibi hareketler için de istediğiniz tuşu o eyleme atayabilirsiniz.

Free Fire Hassasiyet Ayarları
Free Fire Hassasiyet Ayarları

Klavye için tuş ayarlarınızı yaptıktan sonra her şey bitmiş değil, bir de mouse için hassasiyet ayarlarını yapmanız gerekiyor. Free Fire’ı PC üzerinden oynarken hassasiyet ayarlarını emulator ile yapmanıza gerek yok. Oyun içerisinden hassasiyet ayarlarına girerek bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayarlara girmek için ekranın sağ üst bölümünde bulunan çark simgesine tıklayın. Açılan pencerede de “Hassasiyet” bölümüne girin. Sonrasında size en rahat oynayış hissiyatı veren ayarı seçin ve oyununuza devam edin.

Free Fire Emulator Ayarları
Size en iyi hissettiren oyun ayarlarını yaparsanız kolaylıkla oyunları kazanabilirsiniz.

Garena Free Fire PC üzerinden nasıl oynanır?

Free Fire’ı bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle cihazınıza bir adet Android emülatör indirmeniz gerekiyor. Bu konuda size BlueStacks‘i şiddetle tavsiye ediyoruz. BlueStacks sağladığı sayısız oyun sayısı ve birçok harika özelliği sayesinde rakiplerine fark atmış durumda. Ayrıca çoğu oyuncu ve influencerda emülatör seçimini Bluestacks’ten yana kullanıyor. Bilgisayarınıza emülatörü indirdikten sonra kurulumunu tamamlıyoruz. Önceden oluşturduğunuz veya oluşturacağınız Google hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Ardından Bluestacks’in içinde otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriş yapıyoruz ve “Free Fire” aramasını yapıyoruz. Çıkan listede indireceğimiz oyunu buluyoruz ve Yükle butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 540MB‘lık indirmenin ardından oyun emülatörünüze başarılı bir şekilde yüklenmiş olacak.

Garena Free Fire indir

“Garena Free Fire, PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Free Fire gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyun içinde yaşadığınız teknik sorunları emülatör üzerindeki “Destek” bölümünden gerekli yerlere ulaştırmayı unutmayın. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
2 comments
  1. bende de Bluestacks yüklü fire fire oynarken alok karakterine çalıştırdığımda veya oyun esnasında yerden malzeme toplarken veya dümdüz koşarken zıplama tuşuna bastığım zaman oyun mause yi devre dışı bırakıyor tekrar etkinleştirmek için de oyun içinde mause yi kullanmam için atadığım tuşa basmak zorunda kalıyorum yoksa adam kendi bağımsız haraket ediyor bunu çok sık yaşıyorum oyun içinde acaba sistemsel bi arızamı yoksa bu mobil oyunu bilgisayardan oynadığımız içinmi böyle oluyor yardımcı olurmusunuz berhangi bilmediğim bi ayarmı yapmam gerekiyor

    1. Ayarlarınızı tekrar kontrol edin, zıplama tuşunu başka bir özelliğe atamış olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts