Garena Free Fire Heroic Derecesine Ulaşma Taktikleri

Garena Free Fire Heroic’e tırmanma yolları ile derece basamaklarını hızlıca atlayın.
garena free fire heroic
Garena Free Fire Heroic tırmanma taktikleri ile derece basamaklarını hızlı bir şekilde atlayın.

Free Fire Heroic seviyesi oyundaki en yüksek derece. Dereceler arasında oldukça becerikli oyuncuların bulunduğu ve çetin mücadelelerin gerçekleştiği Heroic derecesine çıkmak için bazı konularda dikkatli olmalısınız.

Garena Free Fire Heroic derecesine nasıl ulaşılır?

Heroic derecesi önerilerine başlamadan önce, Heroic derecesine çıkmanızı kolaylaştıracak Garena Free Fire kazanma taktikleri, içeriğimize de bakmanızı öneririz. Oyuna hakim olmak, başarınızı artırmak ve seviyenizi yükseltmek için önemli bir etken. Free Fire’da her ne amaçla oynuyor olursanız olun, daha iyi bir oyuncuyla mücadele etmek oyun zevkinizi artıracaktır. Çünkü, kendinizden daha iyi bir rakibe öldüğünüzde bu durum can sıkıcı olsa da, bu tür oyuncularla sık bir şekilde mücadele ederek zamanla onların seviyesine erişebilirsiniz. Bu nedenle derece kasmak epey önemli.

garena free fire alan kenarı
Free Fire’da alan kenarında oynayarak hem alan dışından gelen rakiplerinizi kolay bir şekilde avlayabilir hem de alanın ortalarına doğru yoğunlaşan insan trafiğinden korunabilirsiniz.

Alanın kenarına yakın durun

Dereceli modda oynarken belki de en büyük rakibiniz, oyun alanı olabilir. Oyuncuların stratejilerini epey etkileyen alan, zaman zaman oyunun kaderini de çiziyor. Bu nedenle bu durumu avantajınıza çevirmelisiniz. Çoğu oyuncunun en büyük korkusu alan olduğundan dolayı, alanı kullanarak galibiyete ulaşabilirsiniz. Yani çoğu oyuncu alandan kaçarken siz alana yakın olursanız en azından bir yönden gelebilecek tehditleri en aza indirmiş olursunuz. Bu durum, hem olası güvenli bölge değişimlerinde sizi zorlu rakiplerin arasına sokmaktan uzak tutar, hem de dışarıdan alana koşan rakiplerinizi daha kolay bir şekilde elemenize yardımcı olur. Bu nedenle alan kenarında oynamaya alışmanız, galibiyetlere daha kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Aiminizi geliştirmek için keskin nişancı tüfeği kullanın

Oyun içerisinde aim, önemli bir yere sahip. Başlarda epey zorlayan aim konusu, oyunun ilerleyen seviyelerinde oyuncuların korkulu rüyası olmaktan çıkıyor. Ancak derece basamaklarını tırmanmak istiyorsanız, daha iyi olmalısınız. Bu nedenle keskin nişancı tüfeği oynamaya alışmak zorundasınız. Başlarda bu durum, epey zorlayıcı olacaktır. Ancak sabırla ve ısrarla oynamaya devam ederek başta aiminizi geliştirebilir ve keskin nişancı tüfeğinin ölümcül gücüne sahip olabilirsiniz.

garena free fire birincil buton
Yakın mesafede kullanacağımız silahı birincil butona koymak, olası bir silah geçişi karmaşasının önüne geçer.

Yakın mesafe için kullanacağınız silahı birinci butonda kullanın

Yüksek derecelerde, yakın mesafe için kullanacağınız silahı elinizde taşımak daha iyi bir seçenek olacaktır. Bu nedenle yakın mesafe silahlarını, belki de en sık kullandığımız buton olan birinci butonda kullanmaya alışarak, bir anda karşınıza çıkan rakiplere karşı daha hızlı bir tepki verebilirsiniz. Dışarıdan oldukça tuhaf görünen bu maddeyi uygulamaya alıştıkça, aslında ne kadar etkili olduğunu fark edeceksiniz.

Zıplayarak ateş etmeyin!

Yakın veya orta mesafeli çatışmalarda çoğu oyuncunun yaptığı belki de en büyük hata, zıplayarak ateş etmek. Bu durum çoğu zaman istem dışı gelişiyor olsa da, bunun hiçbir işe yaramadığını tekrar hatırlatmakta fayda var. Zıplayarak ateş etmeniz, aiminizi dağıtacak ve muhtemelen rakibinizin sizi öldürmesini kolaylaştıracaktır. Bu nedenle yüksek sıralara tırmanma hedefiniz varsa ve bunun yanında böyle bir alışkanlığınız varsa, bundan kurtulmaya çalışın.

garena free fire ateş ederken aim kaldırma
Seri ateş ederken aiminizi kaldırmanız, attığınız mermilerin rakibinizin üst gövdesine isabet etmesini sağlar.

Seri ateş ederken aiminizi kaldırmayı unutmayın

Seri ve düz bir şekilde ateş ederken mermilerin hedeften sapması, çoğu oyunda karşımıza çıkan bir şey. Free Fire’da da bulunan bu durumu aşmak için uygulayacağınız yöntem, epey işinize gelecektir. Diğer oyunlarda olduğu kadar komplike olmayan Free Fire ateş sisteminde seri bir şekilde ateş ederken aiminizi yukarı kaldırmanız, attığınız mermilerin rakibinizin üst gövdesine isabet etmesini sağlayabilir ve ölümünü hızlandırabilir. Bu nedenle seri ateş ederken aiminizi yukarı kaldırmayı unutmayın.

Solo modda oynamayı bırakmayın

Eğer Heroic derecesine ulaşmada kararlıysanız, solo modda oynamayı sakın bırakmayın. Evet, arkadaşlarla bir grup olarak mücadele etmek çok keyifli olabilir. Ancak Heroic’e çıkmak gibi bir hedefiniz varsa, sürekli solo modda oynamanız gerekiyor. Sürekli solo modda oynayarak kendi oyun tarzınızı geliştirebilir, yeni stratejiler öğrenebilir ve derecenizi sürekli artırabilirsiniz. Bu nedenle hedefinize ulaşana kadar kulaklarınızı tıkayın ve sadece solo moda odaklanın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts