Garena Free Fire Hile Raporlama Sistemi

Garena Free Fire hile raporlama sistemi ile hilecilerin cezalandırılmasına yardımcı olun.
garena free fire hile raporlama sistemi
Garena Free Fire hile raporlama sistemi ile hilecilere karşı mücadele edin.

Garena Free Fire hile raporlama sistemi, oyuncuların kullanmayı en son isteyecekleri sistem. Çünkü gayet başarılı bir oyun olan Free Fire’da, heyecan çok güzel bir şekilde devam ediyor. Bu heyecanın asla bozulmasını istemesek de, ne yazık ki hileciler ile karşılaştığımızda oyun zevkimiz yerle bir oluyor.

Garena Free Fire hile raporlama sistemi nasıl çalışıyor?

Oyun deneyimimizi mahveden hilecilere karşı, genel olarak yapacak hiçbir şeyimiz olmadığını düşünüyoruz. Ancak bu genel olarak, pek doğru bir düşünce tarzı değil. Çoğu oyunun raporlama sistemi yavaş ya da ağır bir şekilde çalışsa da, bir oyuncunun hile kullandığından neredeyse eminseniz onu raporlamayı asla unutmayın. Free Fire içerisinde de oyuncuları raporlamak için çeşitli yollar mevcut. Bu yolları kullanarak Free Fire ekibinin, hile kullandığını düşündüğünüz oyuncu hakkında bir inceleme başlatmasını sağlayabilir ve eğer iddianızda haklıysanız o oyuncunun banlanmasını sağlayabilirsiniz. Oyun esnasında ve ana menüden olmak üzere iki farklı raporlama sistemi bulunan oyunda, Garena Free Fire hile raporlama sistemi ile hilecilere karşı gerçekleşen savaşı kazanabilirsiniz.

garena free fire oyun içi raporlama
Free Fire’da hile kullandığını düşündüğünüz oyuncuları oyun sonunda ya da ana menüden müşteri hizmetleri ile bağlantı kurarak raporlayabilirsiniz.

Oyun Esnasında Raporlama

Eğer oyun içinde birinin hile yaptığından şüpheleniyorsanız, oyun geliştiricilerinin o kişiyi bilmesi için raporlamayı sakın unutmayın. Siz raporu gönderdikten sonra oyun ekibi, o kişiyi inceleyerek hile kullanıp kullanmadığını anlayacak ve ona göre yaptırım uygulayacaktır. Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere Free Fire’da iki farklı raporlama sistemi mevcut. Oyun içi dediğimiz raporlama sisteminde, hile kullanan biri tarafından öldürüldüğünüzü düşünüyorsanız, ölüm tekrarını izleyerek oyuncu raporlama yahut raporlamama şansınız mevcut. Eğer hile olduğundan şüpheleniyorsanız, ölüm tekrarını izledikten sonra rapor seçeneğinden kırmızı butona tıklayın. Ardından ilk sırada bulunan “hile” seçeneğini seçerek raporunuzu gönderin. Böylelikle oyun ekibi, bu konu hakkında çalışmalar yürütecektir. Ancak bu mod, sadece squad modda mevcut. Bu nedenle diğer modlarda raporlama yapmak istiyorsanız, ana menüye dönmek zorundasınız.

garena free fire ana menüden raporlama
Raporlama süreci gözünüzde büyüse de, aslında çok basit birkaç adımdan oluşuyor ve hilecilere karşı mücadelede çok büyük önem taşıyor.

Ana Menüden Raporlama

Squad mod harici diğer modlarda bir hileci tarafından vurulduğunuzu düşünüyorsanız, ana menüden ayarlara gidip müşteri servisi seçeneğini seçin. Bu seçeneği seçtikten sonra Garena Müşteri Hizmetleri ekranı karşınıza gelecektir. O ekranda “talep sun” seçeneğini seçtikten sonra email adresinizi girin. Probleminizi seçtikten sonra, hile kullandığını düşündüğünüz oyuncu hakkında bazı detayları belirtin. Örneğin, oyuncunun hangi hileyi kullandığı gibi. Detayları verdikten sonra, oyuncunun tam adını ve kişiye özel numarasını da dosyaya ekleyin. Son olarak, hilecinin oyun içinden bir ekran görüntüsünü de eklemeyi unutmayın. Tüm bu adımları yaptıktan ve talebinizi gönderdikten sonra tek yapmanız gereken şey, beklemek. Ekip, hile kullandığını tespit ettiği oyuncuları cezalandıracaktır. Oyunda hile kullanan oyunculara karşı sadece oyun ekibinin değil, sizin de sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Hileciler ile karşılaştığınızda üşenmeyin, onları raporlayın. Böylelikle başta kendinizin olmak üzere diğer oyuncuların oyundan aldığı zevki artırabilirsiniz.

Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts