Garena Free Fire Hile Temizliği: 3.8 milyon hesap banlandı

Garena Free Fire’da hile temizliği gerçekleşti. 4 milyona yakın hesap, hile kullandıkları gerekçesiyle banlandı.
Garema Free Fire hile temizliği
Garena Free Fire’da büyük bir hile temizliği gerçekleşti.

Garena Free Fire hile temizliği yaptı. Garena Free Fire hile temizliği ile geçtiğimiz saatlerde üçüncü parti uygulama veya değiştirilmiş istemci kullanan 3.8 milyon hesap kalıcı olarak banlandı.

Garena Free Fire Hile Temizliği

Garena Free Fire, sahip olduğu farklı oyun dinamikleriyle kısa süre içerisinde büyük kitlelere ulaşmayı başardı. Bu başarıyı ve istikrarı korumayı çabalayan Garena ekibi, bu bağlamdaki çalışmalarını da sürdürüyor. Şu an itibariyle oyun içerisindeki hilelere net bir çözüm bulamayan ekip, hile kullandığı tespit edilen hesapları banlayarak hileyle mücadele etmeye çalışıyor. Bu yolda çalışmalarını sürdüren Garena ekibi, yaklaşık 2 ay süren ve Operation Cutcord adı verilen bir operasyonla toplamda 3.8 milyon hesabı banladı.

garena free fire yeni banlar
Garena Free Fire’da gerçekleştirilen büyük ban operasyonunun ardından yeni banların da yolda olduğu bilgisi paylaşıldı.

Yeni banlar yolda olabilir

Ekip yaptığı paylaşımda, oyun içerisindeki adaletin düzeltilmesini sağlamak için Operation Cutcord’u gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu amaçla sürdürülen çalışmalarda, mevcut hilelere karşı sağlam bir şekilde mücadele ediliyor. Oyun içerisinde bulunan ve yeni olarak adlandırılan hilelere dair çözüm yolları da araştırılıyor. Ekip, neredeyse 4 milyona yaklaşan ban sayısıyla hile kullanan oyuncuları korkutmayı başardı. Bu kapsamda Garena, banladıkları hesapların her birinin niçin banlandığını gösteren kanıtları da paylaşmaktan çekinmiyor. Hile kullanımını caydırmak amacıyla, hile kullandıkları tespit edilen hesapların banı hiçbir türlü geri açılmıyor. Bu tarz Garena Free Fire hile temizliği operasyonlarının ilerleyen günlerde de devam edebileceğinin sinyallerini verildi. Ayrıca, geliştiricilerin hala bu konu üzerinde ciddi bir şekilde çalıştığını da belirtildi.

garena free fire hile kullanma
Garena Free Fire’da hile kullanan oyuncular tespit edildiğine, yeni bir hesap açıp onunla oyuna girmesine izin verilmiyor.

Hile kullanmanın geri dönüşü yok

Her oyunun korkulu rüyası olan hileler, Garena Free Fire geliştirici ekibinin de canını sıkıyor. Bu problemi çözmek için oyun içerisinde hile kullanımını başta azaltmak ve devamında bitirmek için çeşitli yöntemler geliştiren ekip, bu yöntemlerin işe yaraması adına sürekli geliştirmeler yapıyor. Hile kullanan oyuncuların başka bir hesap açarak oyuna devam etmesini engellemek gibi sıkı tedbirlere başvurulan süreçte, profesyonel yahut amatör fark etmeksizin hileci oyuncular oyunda istenmiyor. Zira geçtiğimiz günlerde Garena Free Fire’ın espor arenasında da bir ban dalgası yaşanmış ve birkaç oyuncunun Garena Free Fire’daki profesyonel hayatı sona ermişti. Garena ekibi tarafından alınan bu önlemlerin ne kadar etkili olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts