Garena Free Fire indirme rekoruna koşuyor!

PUBG Mobile’ın Hindistan’da yasaklanması üzerine Garena Free Fire, oyuncu kitlesini ciddi oranda yükseltmiş durumda.
garena free fire indirme rekoruna koşuyor
PUBG Mobile’ın Hindistan’da yasaklanması üzerine oyuncular, alternatif olarak Garena Free Fire’a yönelmeye başladı.

Garena Free Fire indirme rekoruna koşuyor. Son dönemin popüler hayatta kalma oyunlarından biri olan Garena Free Fire hızlı yükselişini sürdürüyor. Son olarak PUBG Mobile’ın Hindistan’da yasaklanması üzerine oyuncuların tercih ettiği hayatta kalma oyunlarından bir diğeri olan Garena Free Fire, kısa sürede 2 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilerek büyük bir başarıya imza attı.

Garena Free Fire: Oyunun Yükselişi ve Bu Yükselişin Nedenleri

Garena Free Fire, hayatta kalma temasına sahip bir oyun olsa da kendine has dinamikleri ile çıktığı andan itibaren kendine ait bir oyuncu topluluğu oluşturmayı başardı. Yapılan güncellemeler, etkinlikler ve yeniliklerle birlikte oyuna hareketlilik katan ve oyunculara istediklerini veren ekip, bunun ödülünü de alıyor. Oyuncuların gayet hoş karşıladığı etkinliklerden sadece biri olan La Casa de Papel etkinliğine dair detaylı bilgi için Garena Free Fire La Casa de Papel etkinliği geliyor içeriğimize göz atabilirsiniz.

garena free fire yükseliş nedenleri
Garena Free Fire ekibi oyunculardan olumlu geri dönüşler almak için sürekli olarak oyunu güncelliyor, etkinlikler düzenliyor ve onların şikayetlerini ciddiye alıyor.

Bu içeriğimizde, başta Garena Free Fire’ın son günlerde yakaladığı başarının detayları olmak üzere oyunun bu yükselişinin nedenlerine değineceğiz. Detaylara geçmeden önce, son dönemlerde oyuncuların sıkça karşılaştığı ping sorununa dair kesin çözüm için Garena Free Fire ping düşürme taktikleri içeriğimize mutlaka göz atın.

garena free fire indirme rekoru
Garena Free Fire, kısa süre içerisinde 2 milyonu aşan indirme sayılarına ulaşarak ciddi bir başarıya imza attı.

Garena Free Fire indirme rekoruna koşuyor

Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere Garena Free Fire, kendine has dinamikleri ile oyuncular tarafından çok sevildi. Çoğu oyuncu başta bu oyuna karşı ön yargılı olsa da zaman içerisinde çoğu oyuncunun bu yargısı kırıldı ve Garena Free Fire yükselmeye başladı. Oyun ekibinin başarılı çalışmaları, oyunculara verdikleri önemle birleşince oyunun başarısı bu günlere kadar geldi. Son olarak özellikle Asya bölgesinde yaşanan gelişmeler, bölgedeki oyuncular için sorun çıkarsa da bu sorun Garena Free Fire için bir fırsat oldu. Zira PUBG Mobile ve diğer 100’den fazla mobil uygulamanın Hindistan’da yasaklanmasının üzerine kullanıcılar, alternatif uygulamalar aramaya başladı. Yasaklanan uygulamalar arasında bulunmayan Garena Free Fire, bu dönemde oyuncuların en çok tercih ettiği uygulama konumuna geldi. Son günlerde 2 milyondan fazla indirilen oyun, oyuncuların alternatifi olmuş durumda. Hindistan’da yaşanan uygulamaların yasaklanma sürecine dair ilk bilgilere ulaşmak için Hindistan PUBG Mobile ve 118 uygulamayı yasakladı içeriğimize göz atabilirsiniz.

garena free fire pubg mobile ban
Özellikle Asya bölgesindeki indirme sayılarının artmasında PUBG Mobile’ın yasaklanmasının etkisi büyük.

Oyuncu sayısının artışında PUBG Mobile yasaklamasının etkisi

Hindistan’da PUBG Mobile’ın yasaklanmasının üzerine oyuncular mecburen diğer alternatif oyunlara yönelmek durumunda kaldı. Bu süreçte alternatif oyunlar arasında Garena Free Fire ve Call of Duty Mobile ön plana çıktı. Ancak indirme sayılarına baktığımızda Garena Free Fire’ın ciddi bir üstünlüğü olduğunu söyleyebiliriz. Zira yasaklamanın ardından Garena Free Fire’ın indirme sayısı 2.1 milyonu bulurken Call of Duty Mobile’ın indirme sayısı 1.1 milyonda kaldı. Normal şartlar altında Call of Duty Mobile da ciddi bir başarıya imza atmış olsa da Garena Free Fire, bu başarıyı gölgede bırakmayı başarıyor. PUBG Mobile’ın yasaklanmasının ardından başta Hindistan olmak üzere oyun sektöründeki durumlar değişmişti. Bu gelişmenin hemen ardından oyunun yapımcısı Tencent Games yaklaşık 14 milyar dolar değer kaybetmişti. Tencent Games’in çözüm senaryolarını ve PUBG Mobile’ın yasak olduğu diğer bölgeleri öğrenmek için Tencent Games 14 milyar dolar değer kaybetti içeriğimize göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts