Garena Free Fire Kazanma Rehberi

Garena Free Fire kazanma rehberi ile her oyunda sona kalın.
garena free fire kazanma rehberi
Garena Free Fire kazanma rehberi ile galibiyet sayılarınızı kolay bir şekilde artırın.

Free Fire kazanma taktikleri rehberi sayesinde rakiplerinizin hamlelerini önceden sezip her zaman bir adım önde olabilirsiniz. Her battle royale oyununda olduğu gibi Garena Free Fire‘da da amacımız, oyunun sonlarına kadar hayatta kalıp birinci olmak. Ancak bu durum her zaman mümkün olmayabiliyor. Garena Free Fire kazanma rehberi ile düzenli olarak oyunun sonlarına kalacağınız ve göstereceğiniz performansla birinci olabileceğiniz önerilerle karşınızdayız.

Garena Free Fire Kazanma Rehberi

Garena Free Fire’da oyunun sonuna kalmak ve oyunu birinci bitirmek bazen oldukça zor olabiliyor. Zira, zaman zaman birbirinden yetenekli oyuncular ile de mücadele etmeniz gereken oyunda, bazı durumlar size dezavantaj olarak dönebiliyor. Bu nedenle uygulayacağınız taktikler ve sahip olduğunuz bilgiler büyük önem taşıyor. Garena Free Fire kazanma rehberi için önerilere geçmeden önce, yine oyun hakkındaki bilgilerinizi geliştirmek ve kazanma şansınızı artırmak için Garena Free Fire kazanma taktikleri içeriklerine göz atabilirsiniz.

garena free fire kazanma rehberi
Oyuna başladıktan sonra temel ihtiyaçlarınızı karşılamalı ve hızlı bir şekilde güvenli alanın kenarına doğru yola koyulmalısınız.

İndikten sonra ne yapmalıyım?

Oyunun sonuna kadar yaşamak amacınız varsa, iyi bir başlangıca ve diğer oyunculardan daha fazla avantaja ihtiyacınız var. Bu nedenle indiğiniz andan itibaren tek amacınız silah, zırh, kask ve sağlık malzemeleri bulmak olmalı. Ancak buradaki ölçüyü kaçırmamanızda fayda var. Zira loot yaparken çok oyalanmanız, sizi oyun içerisinde iyi pozisyon almaktan alana geç girmeye kadar zorlu durumlarla baş başa bırakabilir. Buradaki en iyi plan, gerekli lootu yaptıktan sonra alan kenarına gidip dışarıdan gelen rakipleri öldürmeye çalışmaktır. Böylelikle rakiplerinizi basit bir şekilde eksiltme fırsatınız olduğu gibi onların yaptığı loota da sahip olma şansınız olacaktır. Buradaki kritik nokta ise, genelde alan kenarında oynama alışmanız. Zira her zaman alanında ortasında bulunmak, çeşitli durumlardan dolayı bazen dezavantaja dönebiliyor.

Alan kenarında beklerken nasıl oynamalıyım?

Alan kenarında bulunuyorsanız, yapmanız gereken şey saklanabileceğiniz bir yer veya kamp olmalı. Devamında, alan dışından alan içine doğru koşan rakiplerinizi bulup avlamak. Ancak burada dikkat etmeniz gereken şey, ne olursa olsun her rakibe ateş etmemeniz. İçerisinde bulunduğunuz durum ile rakibinizin durumunu karşılaştırarak ona göre planınızı yapın. Davetsiz misafirleri her zaman plana katın. Rakiplerinize, eğer onları kesin öldürecekseniz ateş edin. Eğer bir rakibinizi öldürdüyseniz, bulunduğunuz yeri değiştirmekte fayda var. Sizin fark etmediğiniz ancak yakınınızda bulunan oyunculara karşı böyle bir hamle sizin güvenliğiniz için faydalı olacaktır.

garena free fire kazanma rehberi son alanlar
Son 10 kişi kaldığında gördüğünüz kişiye ateş edebilirsiniz. Ancak sayı beşe kadar indikten sonra yine kendinizi saklamanız ve sessiz olmanız gerektiğini unutmayın.

5-10 düşman kaldığında ne yapmalıyım?

Eğer oyunda 5-10 kişi kaldıysa, bu durumda tüm agresifliğinizi kullanabilirsiniz. Yani görüş açınıza giren herkese ateş edebilirsiniz. Ancak ateş ederken dikkat etmeniz gereken nokta, bir rakibe çok odaklanmamanız. Zira alan küçük olduğundan, doğal olarak herkes birbirine yakın olabiliyor ve siz başka bir yere tüm dikkatinizi verdiğinizde bir başka noktadan gelen oyuncuyu fark etmiyorsunuz. Bu nedenle ateş ederken dengeli olmanızda fayda var.

3-5 kişi kaldığında ne yapmalıyım?

Böyle bir durumda, muhtemelen güvenli alan epey küçük bir durumdadır. Böyle bir durumda öncelikle panik yapmamalısınız. Eğer bombalarınız varsa onları kullanabilirsiniz. Ama eğer yeriniz diğer oyuncular tarafından bilinmiyorsa sabırlı bir şekilde beklemeye devam edebilirsiniz. Uzun süre sessiz kaldıktan sonra ilk ateşiniz mümkün olduğunca direkt bitirebileceğiniz birine karşı olsun. Eğer çok acil değilse asla öldürdüğünüz oyuncuları lootlamaya çalışmayın. Bu durumu çoğu oyuncu zaten bilse de buna rağmen çok sık gördüğümüzü de belirtmemiz gerek. Bir rakibinizi etkisiz hale getirdikten sonra diğer rakiplerinizin dikkati sizin üzerinize kayacağından yine sakin bir şekilde beklemek işinize gelecektir. Bu andan itibaren bizim vereceğimiz önerilerden çok sizin şahsi taktikleriniz daha çok işinize yarayacaktır. Bu önerileri dikkate alarak oyunda sona kalma sayınızı ciddi bir şekilde artırabilir ve her oyuna galibiyet iddiasıyla çıkma öz güvenine sahip olabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts