Garena Free Fire Keskin Nişancı Tüfekleri: Taktik ve Öneriler

Garena Free Fire keskin nişancı tüfekleri rehberiyle keskin nişancı tüfeğine dair temel şeyleri öğrenin.
garena free fire keskin nişancı tüfekleri
Garena Free Fire keskin nişancı tüfekleri ile rakiplerinizi uzaktan avlayın.

Garena Free Fire keskin nişancı tüfekleri, oyun içerisinde büyük önem taşıyor. FPS tarzı oyunlarda genel olarak taarruz tüfekleri ön plana çıksa da keskin nişancı tüfeklerinin yeri her zaman ayrı olmuştur.

Garena Free Fire Keskin Nişancı Tüfekleri

Her battle royale oyununda olduğu gibi Garena Free Fire’da da en sık kullanılan silahlar taarruz tüfekleri oluyor. Çünkü sahip oldukları otomatik atış seçenekleri, kısa sürede yüksek hasar çıkarma yetenekleriyle taarruz tüfekleri, oyunun büyük kısmında tercih edilen ve kullanılan bir silah. Ancak bazı durumlarda, taarruz tüfekleri rakipleri etkisiz hale getirmekte ağır ve etkisiz kalabiliyor. Böyle anlarda oyuncuların yardımına ise keskin nişancı tüfekleri çıkıyor. Çok kısa bir sürede çok fazla hasar çıkartabilen bu tüfeklerle rakiplerinizi uzaktan avlama şansınız bulunuyor. Çoğu oyuncu, keskin nişancı tüfeğinin zorluğundan çekinse de, aslında keskin nişancı tüfeklerini kullanmak sandığınız kadar zor değil. Bu içeriğimizde, keskin nişancı tüfeğini maksimum verimde kullanmak ve sahip olduğunuz o çekinme hissini ortadan kaldırmak için birkaç önerimiz olacak.

garena free fire keskin nişancı tüfekleri bulundukları yerler
Oyuna keskin nişancı tüfeğiyle başlamak istiyorsanız, haritaların belirli bölümlerine giderek şansınızı artırabilirsiniz.

Keskin nişancı tüfeğini nerelerde bulacağınızı bilin

Garena Free Fire keskin nişancı tüfekleri, rakiplerinizi orta veya uzak mesafeden hızlı bir şekilde etkisiz hale getirmenize yardımcı olur. Eğer rakiplerinizin yanına yaklaşmadan onları etkisiz hale getirmek istiyorsanız, bu tüfekleri oynamaya alışmanız gerekiyor. Sık sık keskin nişancı tüfeği oynayarak elinizi alıştırabilir ve kaybolan özgüveninizi tekrar kazanabilirsiniz. Bunun için, haritalara göre değişen loot yerlerini iyi bilmeniz gerekiyor. Örneğin Bermuda haritasında keskin nişancı tüfeği bulmak istiyorsanız, The Mill’e giderek şansınızı artırabilirsiniz. Kalahari haritasında keskin nişancı tüfeği bulma şansınızı artırmak istiyorsanız, Command Post ve Refinery’e gidebilirsiniz. Bunların dışında, genel olarak diğer silahlarda epey önem taşıyan bileşenlerin keskin nişancı tüfekleri için aynı önemi taşıdıklarını söyleyemeyiz. Keskin nişancı tüfeklerindeki tek önemli nokta, kullandığınız dürbün. Dürbünün seviyesinin büyük olması, büyük ölçüde işinize gelecektir. Diğer bileşenleri de kişisel tercihinize göre kullanabilirsiniz. Ancak bunları kullanmamanın sizlere büyük dezavantaj yaratmayacaklarını bir kez daha belirtelim.

garena free fire keskin nişancı tüfekleri uzun mesafe
Keskin nişancı tüfeklerini kullanırken uzak mesafeden ateş etmekten çekinmeyin.

Uzak mesafelerden ateş etmekten çekinmeyin

Garena Free Fire’ı diğer FPS oyunlarından ayıran en önemli özellik, mermi düşümü sistemi bulunmaması. Garena Free Fire sıkça yapılan oyuncu hataları içeriğimizde de bahsettiğimiz bu durum aslında oyunu basit bir hale getirse de oyuncuların bu sistemi bilmemesinden dolayı zaman zaman probleme dönüşebiliyor. Konumuza geri dönecek olursak, mermi düşümü olmaması nedeniyle Garena Free Fire’da uzaktan ateş etmek ve mermileri isabet ettirmek daha kolay. Bu nedenle uzaktan ateş etmekten çekinmeyin. Rakibinizin üstüne nişan alın ve ateş edin. İlk başlarda zorlansanız bile korkusuzca ateş etmeye devam ederek kendinizi geliştirebilirsiniz.

garena free fire keskin nişancı tüfekleri hasarları
Keskin nişancı tüfeklerinin özelliklerini bilmek işinize yarayacaktır.

Keskin nişancı tüfeklerinin hasarlarını hesaba katın

Keskin nişancı tüfeği kullanacaksanız, şunu aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Keskin nişancı tüfekleri, seviye 3 kask kullanan rakibinizi bile kafadan tek mermiyle öldürmeyi başarabiliyor. Kafadan vuruş haricinde 2 veya maksimum 3 isabetli atışla rakiplerinizi etkisiz hale getirebiliyorsunuz. Keskin nişancı tüfeklerinin bu gücü onları oyundaki en etkili silahlar pozisyonuna getiriyor. Eğer bu bilgilere hakimseniz ve eliniz alıştıysa, uzak mesafeden rakiplerinizi avlamaya devam edin. Ancak hala keskin nişancı tüfeği kullanırken zorlanıyorsanız yahut istediğiniz seviyeye hala gelemediyseniz, bir mermi isabet ettirdikten sonra atışınıza taarruz tüfeğiyle devam edin. Böylelikle olası skoru kaçırma şansınızı minimuma indirgemiş olursunuz. Olası bir ıskalama sonrası ise hareketlerinize dikkat edin. Yakın mesafede atışınızı kaçırdıysanız direkt olarak otomatik silahınıza geçiş yapın. Zira çıkan sesten dolayı muhtemelen harita üzerinde yeriniz belli olmuştur.  Eğer uzakta bulunan rakibinize karşı ıskalama yaptıysanız, diğer atışları yapmaktan çekinmeyin. Garena Free Fire’a dair daha fazla içerik için sitemizi takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts