Garena Free Fire Özel Oyun Oluşturma Rehberi

Garena Free Fire’da nasıl özel oyun oluşturabileceğinizi biliyor musunuz?
garena free fire özel oyun oluşturma
Garena Free Fire’da nasıl özel oyun oluşturabileceğinizi biliyor musunuz?

Garena Free Fire özel oyun oluşturma rehberi ile kendinize ait bir oyun oluşturun. Garena Free Fire’ın popülaritesi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Ülkemizde de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi bulunduran oyunda özel oyun oluşturma seçeneği de mevcut. Peki, Garena Free Fire’da özel oyun oluşturmak için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Garena Free Fire Özel Oyun Oluşturma Rehberi

Hali hazırda birkaç oyun modu ve haritası bulunan Garena Free Fire’da arkadaşlarınız ile beraber oyunlar oynamanız mümkün. İkili veya dörtlü modu tercih ederek arkadaşlarınızla beraber maceraya atılabilirsiniz. Ancak bu oyun modlarındaki kişi sayısı size yeterli gelmiyorsa ve aynı anda beraber oynayacak daha fazla kişiyseniz bir alternatifiniz olabilir.

garena free fire özel oyun oluşturma rehberi
Özel oyun oluşturma rehberi ile nasıl kendinize ait bir özel oyun oluşturabileceğinizi öğrenin.

Garena Free Fire’da bulunan özel oyun oluşturma sistemi ile kendi oyununuzu oluşturabilir ve başta arkadaşlarınız olmak üzere birçok oyuncuyla beraber aynı anda mücadele edebilirsiniz. Peki, Garena Free Fire’da özel oyun nasıl oluşturulur? Özel oyun oluşturma adımlarına geçmeden önce oyunda yeniyseniz, sizler için hazırladığım Garena Free Fire başlangıç rehberi içeriğimize göz atabilirsiniz.

Garena Free Fire özel oyun nasıl oluşturulur?

garena free fire özel oyun oluşturma adım 1
Özel oyun oluşturmak için oyunun ana ekranını açın ve sağ üstte bulunan harita ve mod opsiyonları kutucuğuna tıklayın.

Garena Free Fire özel oyun oluşturma, ana menüye girerek başlıyor. Eğer özel oyun oluşturmaya karar verdiyseniz, ana menünün sağ üst tarafında yer alan harita opsiyonunu değiştirme kutucuğuna basın.

garena free fire özel oyun oluşturma adım 2
Açılan ekranın sağ altında bulunan “Custom” kutucuğuna tıklayarak devam edin.

Açılan ekranın sağ altında yer alan “Custom” kutucuğuna basarak ilerleyin. Bu tuşa bastığınızda özel bir oyuna katılabilir veya kendi özel oyununuzu oluşturabilirsiniz.

garena free fire özel oyun oluşturma adım 3
Eğer özel bir oyuna katılacaksanız, katılacağınız odayı bulmak için sağ üstte bulunan arama kutucuğuna odanın numarasını girin. Eğer kendi odanızı oluşturacaksanız sağ altta bulunan “Create” kutucuğuna tıklayın.

Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere çıkan ekranda özel bir oyuna katılabilir veya kendi özel oyununuzu oluşturabilirsiniz. Eğer özel bir oyuna katılacaksanız sağ üstte bulunan arama kutucuğuna odanın numarasını aratabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir oyun oluşturacaksanız, sağ altta bulunan “Create” kutucuğuna basmanız gerek. Ancak özel oyun oluşturmanız için kendinize ait bir oda kartınız olmak zorunda. Eğer kendinize ait bir oda kartınız yoksa ve oda kartını nasıl elde edeceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

garena free fire özel oyun oluşturma adım 4
Garena Free Fire’da özel oyun oluşturmak için oda kartınız olmanız gerekmekte. Oda kartınız yoksa, almak için ana menüden market kutucuğuna tıklayın.

Garena Free Fire oda kartı nasıl alınır?

Garena Free Fire özel oyun oluşturma için kendinize ait bir oda kartınızın bulunması gerekmekte. Eğer kendinize ait bir oda kartınız yoksa ana menüde market kutucuğuna tıklayın.

garena free fire özel oyun oluşturma adım 5
Açılan ekranda “Item” kutucuğuna tıklayın ve görselde görünen kutucuğu seçin. Oda kartını almak için aşağıda bulunan “Purchase” kutucuğuna tıklayın.

Açılan oyun içi market sekmesinde “Item” kutucuğuna tıklayın. Kutucuğa tıkladıktan sonra açılan sekmede yukarıda gördüğünüz eşyayı yani oda kartını seçin. Oda kartını seçtikten sonra alt tarafta bulunan “Purchase” kutucuğuna tıklayın.

free fire özel oyun oluşturma adım 6
Açılan ekranda kaç tane oda kartı almak istediğinizi seçin. Seçtiğiniz oda kartının bedeli olan elması ödedikten sonra oda kartları envanterinize eklenecektir.

“Purchase” kutucuğuna tıkladıktan sonra çıkan ekranda kaç tane oda kartı alacağınızı seçip, seçtiğiniz oda kartı miktarının bedeli kadar elması ödeyin. Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra oda kartlarınız envanterinize eklenecektir. Garena Free Fire içerisinde bazı eşyalar, hediye kodlarla da elde edilebiliyor. Eğer elinizde kod varsa ve nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, Garena Free Fire kod sistemi nasıl çalışır içeriğimize göz atmanızda fayda var.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts