Garena Free Fire Purgatory Haritası: En İyi Loot Bölgeleri

Garena Free Fire Purgatory haritasındaki en iyi yerleri ve en iyi loot yerlerini sizler için derledik.
garena free fire purgatory haritası
Free Fire Purgatory Haritası

Garena Free Fire Purgatory haritası, karakter seviyesi beşe ulaştıktan sonra açılan ikinci harita. Diğer haritalardan çok farklı olan Purgatory haritası, ortadan geçen bir kanalla birbirlerinden ayrılan karalardan oluşuyor. Bu nedenle oyuncular için birçok stratejinin uygulanabilir olduğu bu haritada, atlanılan yerler de büyük önem taşıyor

Garena Free Fire Purgatory Haritası

İçerisinde büyük yerleşimleri barındıran ve birden çok karaya sahip olan Purgatory haritası, oyuncular tarafından sevilen bir harita. Gerek haritanın zorluğu gerekse strateji çeşitliliği, bu haritada oynamayı çekici kılıyor. Yapılabilecek olası hamlelerin çoğunluğu, oyuncuları sürekli farklı davranmaya ve hareket etmeye çekiyor. Sürekli değişen stratejiler arasında belki de değişmeyen tek şey, bu haritada nereye atlanılması gerektiği. Garena Free Fire’daki her haritada olduğu gibi bu haritada da atlayacağınız yerler, oyununuzun kaderini belirliyor.

garena free fire purgatory haritası en iyi yerler
Purgatory haritasında Marbleworks, Central ve Brasilia ön plana çıkıyor.

Purgatory Haritasındaki Bölgelerin Özelliği

Diğer haritalara nazaran daha az tehlikeli bölgeleri bulunan Purgatory’de çatışmaların yoğunlaştığı üç yer mevcut: Marbleworks, Central ve Brasilia. Eğer oyunun başında agresif oynamak istiyorsanız bu yerlere atlayarak büyük bir maceranın içine düşebilirsiniz. Ayrıca bu yerlerin bu kadar popüler olmasının da bir nedeni var. Bu bölgelerin loot oranı da çok iyi. Burada uzun bir süre rakiplerinizle çatışsanız bile çatışma sonunda hayatta kaldığınızda yine iyi bir lootla oyununuza devam edebilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle hayatta kalmanız gerek.

Tüm bunlardan uzak kalıp sakin bir şekilde oyuna başlamak istiyorsanız, bunun için birçok seçeneğiniz mevcut. Golf Course, çatışma bölgelerine çok yakın olmasına rağmen bu yerlerin başında geliyor. Diğer sıcak bölgelere yakın olmasına rağmen nedense çok sık tercih edilmeyen Golf Course’ta da iyi loot bulmanız oldukça mümkün. Eğer loot sizin için çok önemli değilse ve daha güvenli bir yere gitmek istiyorsanız, sizin için en doğru adres Crossroad olacaktır. Bunun yanında haritanın kuzeyine ve batısına giderek de sakin bir oyun başlangıcı gerçekleştirebilirsiniz.

garena free fire purgatory haritası en iyi loot yerleri
Purgatory haritasında takımınızla birlikte Moathouse’a giderek iyi bir lootla oyuna başlayabilirsiniz.

Purgatory Haritasındaki En İyi Loot Yerleri

Brasilia, Purgatory haritasında öğrenmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Haritanın en büyük bölgesi diyebileceğimiz Brasilia’da bulunan loota sahip olmak, geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere o kadar kolay olmayabilir. Çoğu oyuncunun uğradığı Brasilia bölgesinde loot yapmak için birçok oyuncu arasına girmeniz ve kazanmak için onların arasından sağ salim çıkmanız gerekiyor. İndiğiniz andan itibaren çatışmaların eksik olmayacağı Brasilia ile aynı kaderi yaşayan bir başka yer ise Central. Haritadaki çoğu maçın bittiği Central bölgesinde de loot iyi ancak çatışmalar hiçbir zaman eksilmiyor.

Eğer takımınızla oynuyorsanız Moathouse sizin için ideal bir başlangıç olabilir. Çatışmaların yer yer yoğunlaştığı bir bölge olan Moathouse, eğer şanslı gününüzdeyseniz boş olabilir ve oradaki loot tüm takımınızı tatmin edebilir. Ayrıca girilmesi zor olan bölgeyi iyi savunarak oyunda zafere giden yolda büyük adımlar atabilirsiniz. Eğer diğer haritalar içinde bazı öneriler ve taktikler arıyorsanız, Garena Free Fire Bermuda haritası taktikleri içeriğimizi ve Garena Free Fire Kalahari haritası en iyi 5 loot bölgesi içeriğimizi ziyaret ederek sizleri galibiyete taşıyacak önemli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts