Garena Free Fire Sağlık Rehberi

Garena Free Fire sağlık rehberi ile oyundaki can yenileme sistemine birlikte göz atıyoruz.
garena free fire sağlık rehberi
Garena Free Fire sağlık rehberi ile oyundaki can yenileme sistemlerinin tamamını öğrenin.

Garena Free Fire sağlık rehberi ile oyun içerisinde bulunan can yenileme araçlarını yakından inceliyoruz. Sağlık, Garena Free Fire’ın önemli bir parçası ve oyun içerisinde sağlığınızı geri kazanmak için çeşitli yöntemler mevcut. Peki bu yöntemler neler?

Garena Free Fire Sağlık Rehberi

Garena Free Fire’da rakiplerinizle çatışırken can kaybı yaşamanız oldukça olası. Bunun yanında oyun içerisinde çatışma olmadan da hasar almanız mümkün. Bu alınan hasarları onarmak ve canınızı yenilemek için bulunan sağlık sistemine ne kadar hakimsiniz? Garena Free Fire, oyun sistemi itibariyle can yenileme noktasında oyunculara birden çok alternatif sunuyor. Bu içeriğimizde, oyun içerisinde bulunan farklı can yenileme yöntemlerine dair bilgiler paylaşacağız. Temelden gelişmişe bu alternatifleri öğrenmek, oyun içerisinde her daim işinize yarayacaktır.

garena free fire can barı
Garena Free Fire’da temel olarak her karakterin 200 canı bulunuyor.

Can Barı

Garena Free Fire sağlık rehberi için ilk değineceğimiz nokta can barı. Free Fire’da her karakter 200 cana sahip. Eğer can barınız solo modda oynarken sıfırlanırsa ölmüş oluyorsunuz. Eğer duo veya squad modda oynarsanız ve can barınız sıfırlanırsa yere düşmüş oluyorsunuz ve böylelikle oyuna dönmek için bir şansınız oluyor. Takım arkadaşınız tarafından kaldırıldığınızda canınızın bir kısmını kazanarak oyuna geri dönüyorsunuz. Olivia ve Kapella karakterleri, yerden kaldırılan takım arkadaşlarınıza daha fazla can yardımı yapabilme özelliklerine sahip.

Medkit ile can yenileme
Medkit ile canınızı hızlı bir şekilde yenileyebilirsiniz.

Free Fire Can Kazanma Yöntemleri

Garena Free Fire’da toplamda dört farklı can kazanma yöntemi mevcut. Bu yöntemlere ve özelliklerine teker teker göz atalım.

Medkit

Medkit, oyun içerisinde yaygın olarak bulunan bir can yenileme eşyasıdır. Oyun içerisinde bulunması en kolay sağlık eşyası olan medkit, 5 saniye etki süresine sahip. Medkit kullandıktan sonra saniyede 15 can yenileyebilirsiniz. Etkisinin 5 saniye sürdüğünü de hesaba katarsak bir medkit kullanarak toplamda 75 can yenileyebilirsiniz. Medkit’i canınızın dolu olmadığı her an kullanma imkanınız bulunuyor.

garena free fire sağlık rehberi
Oyun içerisinde bulunan mantarlar ile canınızı yenileyebilirsiniz.

Mantarlar

Oyun içerisinde bulunan her bir mantar size belli bir miktar enerji puanı veriyor. Peki bu enerji puanları ne işe yarıyor? Enerji puanları saniye başına can olarak dönüşüyor. Yani bir enerji puanınız varsa o puan bir sağlığa dönüşüyor. Oyun içerisinde toplamda dört farklı mantar türü bulunuyor. Bu dört farklı mantarın her biri farklı renklere sahip. Ayrıca bu mantarlar birbirlerinden farklı olarak 50, 75, 100 ve 200 enerji puanı veriyor.

garena free fire alok
Oyun içerisinde bulunan can yenileme özelliğine sahip karakterleri kullanarak da canınızı yenileyebilirsiniz.

Karakter yetenekleri

Garena Free Fire’da can yenileme özelliğine sahip toplamda 3 karakter bulunuyor. Bu karakterler Alok, Jota ve A124. Bu karakterler arasında Alok, kendisinin yanı sıra takım arkadaşlarının da canlarını yenileyebilme özelliğiyle ön plana çıkıyor. Jota ve A124 sadece kendi canlarını yenileyebiliyor. Bu nedenle Alok, daha çok tercih ediliyor. Bu üç karakterinde can yenilemeye dair kendilerine özel koşullar bulunuyor.

İyileştirme Silahı
İyileştirme silahıyla rakiplerinize hasar verirken takım arkadaşlarınızı iyileştirebilirsiniz.

İyileştirme silahı

İyileştirme silahı, rakiplerinize hasar verirken aynı zamanda takım arkadaşlarınızı iyileştirebilen bir tabanca. Özellikle squad modda çokça kullanılan iyileştirme silahı, çatışmalarda çok büyük işler yapabiliyor. Dengeleri değiştirebilme özelliğine sahip iyileştirme silahı, oyunda bulunan dört farklı can yenileme sisteminin son parçası.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts