Garena Free Fire: Sıkça Yapılan Oyuncu Hataları

Garena Free Fire’da daha kolay bir şekilde kazanmak istiyorsanız, yapmamanız gereken şeyleri de bilmeniz gerekiyor.
garena free fire sıkça yapılan hatalar
Garena Free Fire’da yapmış olduğunuz hareketler kadar yapmamış olduğunuz hareketlerden de sorumlusunuz.

Garena Free Fire oyuncu hataları birçok kişi tarafından göz ardı ediliyor. Bu hataları en aza indirerek hızlı bir şekilde üst liglere çıkabilirsiniz.

Garena Free Fire’da Sıkça Yapılan Oyuncu Hataları

Free Fire oyuncu hataları konusunda fazlasıyla öne çıkıyor. Free Fire oyuncuları oyunu oynarken en fazla yaptığı hataların başında kulaklık takmamak oluyor. Böylece rakibin nereden geldiğini duyamıyorlar ve panikleyerek rakibi bekliyorlar, rakip oyuncu kulaklık takıyorsa bu bekleyen için büyük olasılıkla ölümle sonuçlanıyor. Free Fire, yapmadığınız şeylerin yaptığınız şeyler kadar önemli olduğu bir oyun. Yani, Free Fire kazanma taktikleri olduğu gibi kazanamama teknikleri de mevcut. Kafanız karışmış olabilir. Ancak yanlış duymadınız. Free Fire oynarken yapmadığınız şeyler sizi, rakiplerinizin arkasına düşürebilir. Bu nedenle kulaklık kullanmama, bazı oyun içi şeyleri kontrol etmeme gibi alışkanlıklarınız varsa, bunları kesinlikle düzeltmeniz gerek.

garena free fire kulaklık
Free Fire’da kulaklık kullanmamak, oyundaki seslerin net olarak işitilmesini ve yerlerinin tam olarak algılanmasını zorlaştırır.

Kulaklık Kullanmama

Mobil cihaz kullanıcılarının belki de en sık yaptığı hata, rekabetçi bir oyun oynarken kulaklık kullanmamaktır. Bilgisayar üzerinden FPS oyunları oynayan oyuncuların iyi bildiği üzere kulaklık, sesleri daha net duymanıza ve herhangi bir sesi kaçırmanıza engel olabilir. Ayrıca sizi oyuna daha konsantre edecek kulaklık, sesleri daha iyi algılamanıza ve tepkilerinizi buna göre düzenlemeye olanak sağlayacaktır. Mobil oyuncularının çoğu kulaklık takmayı tercih etmiyor. Bundan ötürü yakında bulunan bir oyuncunun ayak seslerini algılamakta zorluk çekebilir, size karşı uzaktan ateş edildiğinde mermi yönünü anlamakta güçlük çekebilir ve bu şartlar altında oyunu sürdürmekte zorlanabilirsiniz. Bu nedenle, başta Free Fire olmak üzere diğer savaş oyunlarını oynarken kulaklık takmayı sakın unutmayın.

Sabit Bir Şekilde Hareket Etme

Garena Free Fire, diğer savaş oyunlarının aksine mermi düşümü sistemi bulunmayan bir oyun. Bu ne demek? Örneğin, PUBG Mobile oyununda bir silah kullandığınızı varsayalım. Eğer silahınız bir keskin nişancı tüfeği ise, 100 metre uzaktaki rakibinizin kafasına nişan alıp ateş ettiğinizde mermi büyük olasılıkla kafasına isabet edecektir. Ancak mesafeler uzadıkça, rakibin kafasına nişan alıp ateş ettiğinizde mermi, rakibinizin kafası yerine mesafeye göre üst gövdeye yahut karnına doğru gidecektir. Mermi düşümü kısaca budur. Bu sistemi barındırmayan Free Fire’da bu nedenle rakibinizin atışlarından kaçarken veya bir yere koşarken sabit hareket etmekten kaçının. Böylelikle olası bir basit ölümden kurtulabilirsiniz.

garena free fire mermi
Free Fire’da ateş ettikten sonra şarjörünüzü değiştirmemek, ilerleyen vakitlerde ölümcül olabilir.

Mermiyi Kontrol Etmeme

Bu, oyunu bu şekilde kaybetmeyi isteyeceğiniz bir hata değil. Yeni başlayan oyuncuların sık yaptığı hatalardan biri olan mermiyi kontrol etmeme durumu, çoğu zaman ölümcül bir hata oluyor. Zira üzerinize koşan bir rakiple karşı karşıya kaldığınızda şarjörün boş olması, rakibiniz için kolay bir skor olarak geri dönecektir. Çünkü sizin mermi değiştirmeye harcadığınız vakitte rakibiniz üzerinize farklı yollarla gelebilir, pozisyonunu değiştirebilir ve fazlasını uygulayarak avantajlı durumuyla sizi kendi skoruna dönüştürebilir. Bu nedenle, yakın veya uzak mesafe olsun, ateş ettikten sonra şarjörü doldurduğunuzdan emin olun.

Kontrolsüz Bir Şekilde Koşma

Battle royale oyunlarında lootun ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.Bu bitmek tükenmeyen ve daha iyi bir ekipman uğruna sonsuza kadar süren loot süreci, oyun başında veya ortasında büyük sıkıntılar çıkartabiliyor. Zira yeni başlayan oyuncuların çoğunlukla, önüne çıkan her binaya loot için girdiğini az çok tahmin ediyorsunuzdur. Her bir binayı boş sanarak içine dalmak, zaman zaman ölümcül olabiliyor. İçeride pusan kişi olduğunu hiç düşünmeden, odaları kontrol etmeden direkt loota dalmak, yapılabilecek en basit hatalardan biri. Bu nedenle, bir evde loot yaparken yahut dışarıda vurduğunuz bir rakibinizin cesedinden loot yaparken çevre güvenliğinden emin olun. Emin olmadan sakın lootlara dalmayın.

garena free fire araba sürme
Free Fire’da zorunlu durumlar haricinde araba sürmek, güvenliğinizi büyük riske atacaktır.

Çılgınca Araba Sürme

Eğer alanın dışında ve uzaktaysanız arabalar, alana girmek için mükemmel bir tercih olarak karşımıza çıkıyor. Ama araba sürerken dikkatli olmalısınız. Zorunlu durumlar dışında araba kullanmanız, yerinizi belli etmenize neden olur. Böylelikle rakiplerinizin dikkatini üzerinize çekebilir ve rakiplerinizin hedefi olabilirsiniz. Bu nedenle, zorunlu durumlar dışında keyfi olarak araba sürmekten kaçının. Geçtiğimiz satırlarda belirttiğimiz 5 madde, Free Fire’da oyuncuların yapmaması gereken ancak en sık yapılan hatalar. Bu içerik haricinde Free Fire’daki oyun bilginizi ileri taşımak için diğer içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts