Hearthstone’da beklenen nerf geldi!

Nerf

Herkesin merakla beklediği nerf açıklandı.

Herkesin beklediği nerfler açıklandı!

Geçen gün yazdığım yazıda nerf beklediğim 4 karttan 2 tanesine nerf gelmiş. [Ultimate Infestation]’a nerf gelmemesinin sebebi olarak ise en çok value alınan kartlar arasında yer almamasıymış. Taunt Druid için en değerli kartlar [Spreading Plague] ve [Innervate] olarak değerlendirildiği için nerf’leri bu yönde gerçekleştirmişler. Nerf’lerin oyunu nasıl etkileyeceği hakkında konuşursak;

Innervate

innervate nerf

Druid’in hızını keseceği kesin. Bu dengeleme sadece Jade-Taunt Druid için değil aynı zamanda Token Druid için de çok önemli bir gelişme. Çoktan yapılması gerektiğini düşünüyorum bu hareketin. [Gadgetzan Auctioneer] ‘ın önemi daha çok artabilir Druid için.

Fiery War Axe

fiery war axe nerfHerkes bilir ki 2. turda Warrior bu silahını çeker. Priest’ın [Northshire Cleric]’i gibi. Bu nerf çok gerekli miydi bilemiyorum, şu anda aynı stat ve manada [Fiery War Axe]’ten daha iyi 5 tane silah var. Bu kartın bedava verilmesinin de bunu mantıklı kıldığını düşünmüyorum Hearthstone’da işlerin öyle yürümediğini biliyoruz. Pirate Warrior nerf’lemek için gelecekte gelebilecek control Warrior destelerini aggro’lara karşı güçsüzleştirdiler. Bu kadar ileriye dönük düşünmek de yanlış olabilir. Her halükarda Warrior’lardan sıkılanlar bu dengelemeye sevinecektir.

Murloc Warleader

Nerf

Murloc Warlock’tan tutun bu zamana kadar murloc destelerinin en önemli kartlarından oldu. Özellikle [Finja, the Flying Star] öldürücü hasar yemişken bu kartın sahaya summon’lanması Kreygasm etkisi yaratıyordu. Ne diyelim murloc destelerini tamamen bitirmeyebilir ama derinden etkileyeceği kesin. Betadan beri sıkılmış herhalde Blizzard çalışanları.

Hex

Nerf

Büyük bir minyon atıp ertesi tur saha kontrolünü elinizce alacağını düşünüyorsunuz, minyonu atıp alt+tab yapıyorsunuz ama o da ne bir kurbağa vıraklaması. Beyninize sıçrayan kanla beraber oyunu kaybediyorsunuz. Bu nerf’lün ardından benzer durumların daha az yaşanacağını umuyorum

Spreading Plague

Nerf

Jade-Taunt Druid’in en çok yararlandığı kartmış kendileri. Sanırım herkes liste yapsa herkes ilk 3’e koyardı, nerf şaşırtmadı. Druid’in 6 manasının 5’e göre biraz daha sıkışık olması destelerden görmememize sebep olabilir. Gene de kesin konuşmayalım, oyunu ne derecede etkileyeceğini gelecek haftalarda göreceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts