Bu Sefer Wine ile Nat Pagle’ın Yanına Gidiyoruz

Wine

Azeroth evrenindeki hayali karakterimizin 3. yazısındayız. 1. ve 2. yazıyı okumak için sizi buraya alalım.

Güneş tepedeydi, güneşin o kavurucu etkisinden korunmak isteyenler soluğu handa alıyordu. Herkes o kadar bitkindi ki kimsenin konuşabilecek hali yoktu. Sadece 2 arkadaşın kısık sesle birbirleriyle konuşması ve dışarıda devriye gezen Alliance askerlerinin ayak seslerini işitiyorduk. Onların da yüz ifadesinden ne kadar huzursuz olduğu belli oluyordu. Her şey bu kadar sessizken handa bir ses yankılandı. LEGENDARY! Ses Wine’dan geliyordu, herkes başına üşüştü hangi kartın çıktığını görmek için. Nat Pagle çıktığını görünce de yüzlerindeki o heyecan kaybolmuştu. Ne de olsa kullanılan bir legendary kart değildi. Herkes Wine’a “Bence onu dust’layıp işine yarayabilecek birkaç kart craft’lamasın” şeklinde cümleler sarf ediyordu. Fakat Wine pek oralı olmadı, sandalyeyi ters çevirerek oturdu, ellerini ise sırt kısmına koyarak derin bir iç çekti. Bu, onun hikaye anlatırken her zaman yaptığı bir şeydi. Handakiler de bunu öğrenmiş olsa gerek dağılan kalabalık içkilerini alıp heyecanla Wine’ın etrafında bir çember oluşturdular. Önce şarabından bir yudum aldı sonra başladı anlatmaya.

WineO malum savaştan sonra kendine bir uğraş ararken balıkçılığı denemek istemiş. Azeroth’taki en iyi balıkçı Nat Pagle’ın ona yardım edebileceğini düşünmüş. Balıkçılığı öğrenmek istediğini söyleyince Nat Pagle fazlasıyla sevinmiş çünkü bu zamanlarda herkesin balıkçılığı sadece Wow Token* için yaptığını bunun da mesleğinin itibarını zedelediğini düşünüyormuş. Alıştırma kısmını geçtikten sonra Wine’a kendisinin yaptığı ancak hala test aşamasındaki  Lure-o-matic 2099’u** vermiş. Anlattığına göre oltanın kullanımı oldukça rahatmış ancak büyük bir balık yakaldığında olta tutukluk yapmış balığın kaçmaya çalışmasıyla birlikte kendini denizde bulmuş. Karaya dönebilmek için uzunca bir süre yüzmüş. Sonrasında Nat Pagle onu evinde güzelce ağırlamış ancak Wine balıkçılık hayalinden vazgeçmiş. Gene de kendisine fazlasıyla saygı duyduğundan kartı dust’layamayacağını söyledi. Handaki herkes onaylarcasına başını salladı. Wine hikayesini bitirdikten sonra birkaç el Hearthstone oynandı, arenalar bitirildi, win streak’ler bozuldu, pack’ler açıldı. Saatin de ilerlemesiyle güneş batmak üzereydi, kalabalık yavaş yavaş dağıldı ve Wine’ın yanına gittim. Geçen günlerde sormayı planladığım şarap ticareti hakkında konuşmayı planlıyordum. Fakat kendisi benden önce davrandı. Ertesi günlerde örnek amaçlı birkaç şişe getirebilceğini eğer beğenirsem bunu bir iş haline çevirebileceğimizden bahsetti. Seve seve kabul ettim. Böylece handaki bir günün daha sonuna geldik. Acaba ilerleyen günlerde bizleri nasıl hikayeler bekliyor?

* : World of Warcraft’ta oyun içi biriktirdiğiniz parayla oyun süresi almanızı sağlayan uygulama.

** : Nat Pagle’ın Hearthstone’daki açıklamasında da gördüğümüz kendisinin icat ettiği ancak hala test aşamasında olan olta.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler