En iyi Hearthstone Duels Desteleri

Hearthstone’a gelen Duels Modunda en iyi desteler ile mücadele ederek kısa süre içerisinde maçlarınızı kolayca kazanabilirsiniz!
Hearthstone başlangıç rehberi
Hearthstone başlangıç rehberi

Hearthstone Duels, yakın zamanda erken erişime çıkan yeni Hearthstone oyun modu için en iyi Hearthstone Duels desteleri de şu anki metada aşağı yukarı belli oldu. 

Hearthstone Duels Desteleri

Hearthstone’a yeni gelen Duels desteleri hakkında oyuncular en iyi başlangıç destesinin hangisi olduğunu oldukça merak ediyorlar. Bu soru hakkında henüz kesin cevap vermek yeni mod tam olarak bir düzene oturmadığı için biraz erken olsa da aşağıdaki desteler ile sağlam sonuçlar alabilirsiniz.

Demon Hunter

Hearthstone Duels Desteleri
Demon Hunter Destesi
  • Deste kodu: AAEBAea5Aw+HugPXuwPgvAPHxgOExwP8yAP+yAPRzQPUzQPezgP7zgOC0AP+0QPZ0wPv1QMAAA==

Şu anda Hearthstone Duels desteleri için agresif bir Demon Hunter destesi oluşturmanın iki yolu var. Her iki destenin de bir Aggro tarafı var, ancak biri Soul Fragment sinerjisi için geçerliyken diğeri Big Demon temasını kullanmaya çalışmakta. İkincisi daha yavaş ancak Treasure kartını oynadıktan sonra büyük bir güç yaşıyor. Tüm Demon’larınızı atarken bunun için yüksek manalı kartlarınızı desteye geri koymaya çalışın.

Druid

Hearthstone Duels Desteleri
Druid Destesi
  • Deste kodu: AAEBAZICD0BWX8QG5AiBDqG3ApLNA5vOA/XOA7rQA7zQA5PRA97RA/DUAwAA

Bu deste gerçekten yavaş başlıyor ancak oldukça güçlü kartları olduğu için Wild Growth ve Lightning Bloom gibi mana sağlayan kartlarınızı oldukça hızlı bir şekilde elinizden çıkartmaya bakın. Mükemmel bir maç senaryosunda Medivh’i ve ardından deste konusunda önde kalmak için Starfall veya Swipe gibi bir büyü oynayıp ardından Guardian Animals ile maçı rahatlıkla bitirebilirsiniz. Elbette bu kartlar için mana kartları oynamak işleri oldukça hızlandıracaktır.

Hunter

Hearthstone Duels Desteleri
Hunter Destesi
  • Deste kodu: AAEBAR8PqAK1A4cEyQTbCf4M9Q33DfoNubQCnssDks0DtM4DgtADudIDAAA=

Hunter çok ilginç bir deste. İlk birkaç maçta eğer agresif bir şekilde oynarsanız en güçlü sınıflardan biri olabilir. Hatta bu deste ile çoğu zaman rakiplerinizi hiçbir şey yapmadan öldürebilirsiniz. Bu deste Aggro’da ortaya karışık bir deste yapmak yerine Secretlar, Deathrattle kartlar ve Beastler gibi birkaç sinerjiye dayanıyor.

Mage

Hearthstone Duels Desteleri
Mage Destesi
  • Deste kodu: AAEBAf0ED7sCqwTmBLgIgbIC4MwD+MwDhc0Dx84Dzc4D0M4DpNED2dED99ED/tEDAAA=

Mage çok yönlü bir Duels sınıfıdır ve genellikle ilk oyunlarda kahraman özelliği sayesinde sivrilir. Genel güç seviyesi oldukça düşük olduğunda ve insanlar düşük canlı minyonları çalıştırdığında ya Mana Wyrm kartını çağırmaya devam edersiniz ya da rakibi bazı minyonlarla oynamaya zorlarsınız. Bu deste, daha fazla Spell Damage üzerine kurulu olan bir Tempo Mage destesidir. Archmage Antonidas, ilk oyunları sıklıkla oynayabileceğiniz güçlü bir Legendary karttır. Rakibinizin canı 20-25 gibi olduğunda, 1 veya 2 ekstra Fireball bile can sıkmaya yeterli olacaktır.

Paladin

Hearthstone Duels Desteleri
Paladin Destesi
  • Deste kodu: AAEBAZ8FD4wB3APPBvoGrwf3DYQOhQ6MDtmuAqfLA5PQA7/RA8DRA8rRAwAA

Bu Paladin versiyonu Kahraman Gücü etrafında dönüyor. Goody Two-Shields kartını ele almak için diğer kartları desteye geri atmak ve ardından her turda 2 mana vererek onu canlandırmak Divine Shield özelliği sayesinde gayet güçlüdür. Crazy Scientist de elinizde tutabilirsiniz. Goody Two Shields çok daha iyi olsa da bir yedek planınızın bulunması tabi ki Hearthstone için önemli bir faktör. Hem Feugen hem de Stalagg öldükten sonra, onları diriltmenin büyük bir ödülü olacak çünkü Deathrattle tetiklenecek ve ölümde 11/11 bir minyon çağıracaktır. Canlandırma yeteneğimiz sonsuz 11/11 minyon yapmayı da sağlaması ile maçta bu safhalara gelmek galibiyeti getirecektir.

Priest

Hearthstone Duels Desteleri
Priest Destesi
  • Deste kodu: AAEBAa0GD5AC+ALJBo0Ijw6StAKCtQLdzAPezAPLzQO00QO70QPj0QP+0QOk1QMAAA==

Bu deste, bazı Dragon sinerjilerine sahip oldukça standart bir orta oyun Tempo Priest destesi. Priest’in kahraman özelliği yavaş bir oyun tarzını teşvik ederken ilk destelerinizi çok ağır minyonlar ile doldurmak ters tepecektir. Az sayıda kart bulunan destenin hafif ve orta kartlar ile başlaması iş görür. Bu deste, önemli minyonları çalarak bazı geç oyun stratejileriyle başa çıkmada da iyidir. Örneğin, Warrior bitirici kartı olarak Rattlegore’u çalıştırırsa, Wave of Apathy + Cabal Shadow Priest size oyunu kazandıracaktır. Bu yüzden eğer  mümkünse bu komboyu büyük tehditler için kullanmaya çalışın.

Rogue

Hearthstone Duels Desteleri
Rogue Destesi
  • Deste kodu: AAEBAaIHD7QBsgLtAssDiAfdCKrLA5vNA8fOA4jQA4vQA6TRA9nRA6rSA/fUAwAA

Rogue, kahraman özelliği güçlendirmesinden sonra çok daha iyi hale geldi ve artık silahın maliyeti yalnızca 1 olduğundan onu kombo halinde kullanmak gerçekten çok basit bir hale geldi. Kullanımı rahat olduğu için rakibinize tur başına 2 hasar vererek kolayca canı aşağılara çekmek sadece 1 mana fazladan harcamak ile mümkün olacaktır. Bu gerçekten hem uzun süren hem de erken maçlarda üstünlük kurmayı sağlıyor.

Shaman

Hearthstone Duels Desteleri
Shaman Destesi

AAEBAaoID/kD/gX6DveqAqC2AtzMA+DMA+HMA5vNA5zOA6jeA6reA6veA6zeA67eAwAA

Şaman şimdiye kadarki en iyi sınıftı ve Kahraman Gücü overload olduğunda iki totem çağırıyordu. Şimdi ise Overload olduğunda yalnızca Basic olmayan bir totem çağırıyor ancak yine de iş yapıyor. Shaman’ın bazı oldukça güçlü erken oyun kartları var ve desteyi çok daha hızlı hale getirebilir, çünkü oyun boyunca kahraman gücünden hala çok fazla değer alınabilir. Daha küçük minyonlardan ve Kahraman gücü sayesinde biraz tempo alırken sahayı oldukça iyi kontrol edebilmelisiniz. Devolving Missiles ile hem Deathrattle kartlarını hem de bufflanmış kartları yok etmek büyük bir artı sayılır.

Warlock

Hearthstone Duels Desteleri
Warlock Destesi
  • Deste kodu: AAEBAf0GDzDOB8IIjg7UswK8tgKsywO4zgPXzgP/zgPP0QPV0QPs0QPM0gPN0gMAAA==

Warlock’un kahraman özelliği sizi bir nevi Discard sinerjileri ile başlamaya zorluyor. İşte bu yüzden Malchezaar’s Imp, Boneweb Egg ve Silverware Golem kartları her destenin çekirdeğini oluşturuyor. Muhteşem First Tier denilen oyunları oldukları için özellikle Boneweb Egg ve Silverware Golem olmak üzere onlar için sert bir şekilde çoğaltmaya çalışın.

Warrior

Hearthstone Duels Desteleri
Warrior Destesi
  • Deste kodu: AAEBAQcP0gLUBP8H+g2NDsO2AuLMA+PMA6fOA5PQA6vUA/fUA7XeA7reA87eAwAA

Son olarak Warrior sınıfı destesi bulunuyor. Bazı ilginç Kahraman Özellikleri ve Hazineleri almasına rağmen birçok oyuncu hala erken erişimde mevcut olanları varsayılan olarak kullanıyor. Bunun nedeni, bu ikisinin gerçekten iyi bir sinerjiye sahip olması ve özellikle Kahraman Özelliğinin kombolanabilmesi. Warrior sınıfında bu özellik ile formatta bulunan birçok kartla büyük bir sinerjiye sahip olması büyük bir artı. Bununla birlikte, 1 sağlık minyonunu yok etme yeteneğine sahip olmak da her zaman iyidir. Hasar aldıkça veya tam canda değilken güçlenen kartlar ile oyunu kazanmanız kolaylaşacaktır.

Hearthstone Duels nedir?

Hearthstone Darkmoon Faire
Hearthstone Duels

Hearthstone’a belki de son zamanlarda en çok ihtiyacımız denebilecek bir yenilik olan bir mod geldi. Duels adındaki bu yeni mod bir çeşit Arena. Belli bir miktar Gold ödeyip giriyoruz ve aşağı yukarı Arena’daki ödül havuzu için mücadele ediyoruz. Arena modundan en büyük farkı bu modda kendi kartlarımız ile giriyor oluşumuz denebilir. Toplamda 16 kart ile başlıyoruz. Bu modda giderek desteye daha çok kart alıyoruz. Bu kart alma mantığı dungeon maceralarında yapılan ile benzer nitelikte. Daha çok maç kazandıkça Arena modunda olduğu gibi ödüllerin büyüklüğü de artıyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler