Hearthstone Discover mekaniği değişti!

Hearthstone için discvoer mekaniğinde önemli bir değişim yapıldı. Artık çok daha farklı çalışıyor.
Hearthstone Standart
Hearthstone Standart

Hearthstone son zamanlarda büyük yeniliklere gitmekle birlikte bazı mekanikleri de değiştiriyor ve discover mekaniği de bunlardan birisi. Bu sayede oyunda küçük gibi görünse de maçın kaderini etkileyen yerlere bile gidilebilir.

Hearthtone Mekanik Değişikliği

Rastgele bir kart keşfetmemizi sağlayan kartlar  tekrardan keşfetme yapmayı sağlayan kartları ve dolayısıyla kendilerini de tekrardan keşfedemeyecek.

Hearthstone discover
Hearthstone discover mekanik değişikliği

Bu düzeltme, Hearthstone topluluğunun eleştirilerinden ve meta oyunun endişe verici durumundan sonra oyuna getirildi. Blizzard topluluk yöneticisi Kerfluffle’a göre değişiklik, oyuncuların “biraz daha çeşitli” hissetmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kerfluffle, aynı kartı keşfetmek bazen heyecan verici olsa da, bu “türden deneyimler bir süre sonra azalan getiri sağlama eğilimindedir” dedi. Ayarlamalar, kaynak üretimi olan sınıflara karşı “daha sağlıklı oyunlar” yapmalıdır.

Hearthstone discover
Hearthstone 18.0.1 yaması
  • Üst üste 3 4 kez discover (keşfet) kartları geldiğinde rakip oyundan soğuyordu. Maçlar biraz daha dengeli bir şekle geldi. Wild modda bolca bulunduğundan tekrar çıkma şansı oldukça fazlaydı.
  • Shadow Visions gibi kartlara gelince, oyuncular hala destelerindeyse aynı kartın ikinci bir kopyasını keşfedebilirler. Bu yüzden Priest için bir nerf gelmiş sayılmaz. En azından ona özel bir hamle olmadı.
hearthstone discover
Hearthstone için çeşitli yenilikler de eklendi

Diğer Düzeltme ve Yenilikler

  • Discover mekanizmasındaki değişikliklerin yanı sıra, 18.0.1 sunucu düzeltmesinde birkaç olağandışı hata düzeltmesi de uygulandı.
  • Kel’Thuzad’ın kedisi Mr. Bigglesworth, artık tüm sınıflar için Battlegrounds’a eklendi.
  • Jandice Barov tarafından çağrılan seçilen minionun Khadgar ile tekrar çağrıldığında hasar büyüsü üzerine ölmemesine neden olan bir hata düzeltildi.
Hearthstone discover
Kel’thuzad
  • Müdür Kel’Thuzad’ın yok edilen minyonları ele döndükten sonra diriltememesi sorunu çözüldü.
  • Tüm bu değişiklikler sunucu tarafında gerçekleşti, yani 18.0 zaten yüklüyse oyuncuların yeni bir yama indirmesi gerekmeyecek.
Hearthstone Mekanik değişikliği
Scholomance Academy

Hearthstone evreninde en son neler oldu?

Hearthstone sürekli güncel kalan ve bu sayede oyuncuları sevindiren bir oyun olmasının yanında güncellemeler ile aktifliği de koruyor. En son Scholomance Academy adında yeni bir genişleme paketine kavuştuk. Warcraft evrenindeki büyücülük okulu olan Scholomance hepimizin Harry Potter’dan bildiği Hogwarts büyücülük ve cadılık okulunu çağırıştırıyor.

Bu kartlardan bazılarının Warcraft evreninde önemli yerleri bulunmakta. Bunları okumak isterseniz “ Hearthstone Scholomance Academy Kart Hikayeleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts