Hearthstone Felfire Festival başladı, peki bizi neler bekliyor?

Yeni etkinlik olan Fire Festival hakkındaki her şey bu yazıda!
Hearthstone Battle Pass
Battle Pass ne içerecek?

Hearthstone Felfire Festival sonunda oyuncularla buluştu. Bu yeni etkinlik geniş kapsamlı olacak. Oyunun çıkışının üzerinden altı yıl geçtikten sonra oyuna eklenen ilk yeni sınıf Demon Hunter için yapılan bu etkinlik yaza damgasını vuracak. Hearthstone Felfire Festival içerisinde oyuncuları oldukça fazla içerik ve bolca ödül bekliyor.

Hearthstone Felfire Festival

Son güncelleme ile gelen etkinliğin getirdiklerden birisi bol aksiyonlu bir macera oluyor. Trial by Felfire adındaki bu yeni maceranın altında derin bir kurgu yatıyor. Maceranın ilk kısmında savunmasız bir Dark Elf hanımefendiyiz. Neler olacağı hakkında hiçbir bilgimiz yok. Outland’de dolaşan bir maceracı olarak başlıyoruz.

Hearthstone Outland
Yeni maceramız Outland’de geçiyor

Warcraft evreninde önemli bir yeri olan Outland, Ashes of Outland paketi ile Hearthstone dünyasında da gözükmeye başlamıştı. Yeni gelen hikaye ile bu yeni boyutu çok daha yakından tanıma fırsatına erişmiş olduk.

Trial by Felfire ne anlatıyor?

Hearthstone Felfire Festival
Yeni macera 5 bölümden oluşuyor

Yeni maceramızda League of Explorers ve Saviors of Uldum paketlerinden tanıdığımız Elise Starseeker’ın kız kardeşi olan Aranna Starseeker ile oynuyoruz. Zamanla Demon Hunter’a dönüşen bir kahraman olmasına şahit olacağız. Hearthstone’a yeni eklenen ve Warcraft evreninde hikayesel olarak önemli bir yere sahip olan Demon Hunter sınıfını daha yakından tanıma fırsatına bu paket ile eriştik. Yeni macera 5 bölümden oluşuyor.

Kudreti ve kazandığı zaferler ile gerek Azeroth, gerekse Outland’de ün salmış ve bizim de Hearthstone evrenindeki ana Demon Hunter sınıf karakterimiz olan Illidan Stormrage önderliğindeki savaşa katıldık.

Rusted Legion nedir?

Rusted Legion nedir?
Rusted Legion nedir?

Rusted Legion, makineleşen bir Demon ordusudur. Amaçları tüm evreni ve boyutları ele geçirmektir. Bu orduya karşı olan savaştaki işgali engellemek isteyen direnişçi birlikte omuz omuza savaşmamız gerekiyor. Rusted Legion ordusunun başında hepimizin Hearthstone ve World of Warcraft’tan tanıdığı Lord Jaraxxus var. Bu Jaraxxus klasik olandan biraz daha farklı çünkü vücudunda bazı modifikasyonlar var. Artık o “the Boomsday Project” genişleme paketinden tanıdığımız Mecha Jaraxxus’un ta kendisi.

Ara sıra eski olaylara ve paketlere gönderme olsa da çok sevilen bir karakter olan Lord Jaraxxus’u maceramızın baş kötüsü olarak görmek milyonlarca oyuncuyu hayli mutlu edecektir. Daha önce de Saviors of Uldum paketinde Reno Jackson ve Brann Bronzebeard gibi aşina olduğumuz kahramanları görme fırsatımız olmuştu.

Trial by Felfire fiyatı ne kadar?

Mecha Jaraxxus maceramızdaki baş kötü oluyor.
Mecha Jaraxxus maceramızdaki baş kötü oluyor

Hearthstone oyuncuları için en merak edilen konulardan birisi de yeni genişleme paketinin fiyatının ne kadar olacağıydı. Tahmin edilenin aksine yeni mod tamamen ücretsiz! Bir önceki maceranın sadece ilk bölümü bedavaydı ve sonraki her bir bölüm için 700 gold ödemek zorundaydık. Ücretsiz olan bu modda herhangi bir kart ödülü almayacağız. Eğer 5 bölümü de bitirirsek Blizzard bizi bir kart arkalığı (Rusted Legion) ile ödüllendiriyor. Diğer bir ekleme de markete gelen Demon Hunter karakter portresi içeren bundle oldu. Aranna Starseeker burada da karşımıza çıkıyor.

Hearthstone yeni bundle geldi

Hearthstone Felfire Festival
Aranna Kahraman Portresi

Demon Hunter sınıfı için ilk alternatif kahraman portresi de bir süreliğine markette yerini aldı. Trial by Felfire macerasındaki kahramanımız olan Aranna Starseeker, özel kart arkalığı ve 20 adet Ashes of Outland kart paketi bu bundle içinde.

Ayrıca Aranna Starseeker kahramanı ile oynadığımızda hero power daha şık bir görünüme kavuşuyor ve portremizi büyük bir zümrüt ve kılıçlar süslüyor. Son olarak Aranna Battlegrounds moduna da eklendi. Aranna’yı bu oyun modunda da sıklıkla göreceğiz gibi duruyor.

Battlegrounds Modu Yeni Kahraman

hearthstone felfire festival
Aranna Starseeker

Hearthstone için en çok oynanan modlardan birisi olan Battlegrounds güncelleme almaya devam ediyor. Bu yama ile birlikte yeni paketin yıldızı olan Aranna Starseeker ile bir kez daha karşılaşıyoruz. Oldukça güçlü bir özelliği olan yeni kahraman tüm dengeleri altüst edebilir.

  • Kart Adı: Aranna Starseeker
  • Kart Türü: Kahraman (Battlegrounds)
  • Kahraman Gücü: (Pasif) toplamda 7 kere minion seçme ekranını yenilediğinde Bob maç sonuna kadar yedişer minion sunar.

Yeni gelen güncelleme içeriği bayağı yoğundu. Blizzard bizi ilerleyen günlerde nasıl şaşırtacak hep birlikte göreceğiz. Oyuna son yama ile Battlegrounds moduna eklenenleri görmek için Hearthstone Battlegrounds Pirate minionları yazımıza göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts