Hearthstone Paladin: En İyi Desteler

Adaletin koruyucuları olan Paladinler için güçlü desteler metada oldukça iyi iş yapıyor.
Hearthstone Paladin En iyi Desteler
Hearthstone Paladin En iyi Desteler

Son zamanlarda popüler olan Paladin sınıfı için çeşitli desteler metada yer ediniyor. Yıllar geçtikçe, bazı Kontrol veya Mid Range desteleri ortaya çıkmayı başarsa da, yeni kartları desteklemek için yapılan desteler pek başarılı olmamıştı ve belli desteler devam etmişti.

Hearthstone Paladin En iyi Desteler
Paladin Desteleri

Standard formatın içinde ve Wild modda sürekli dönen, seçilebilecek çok fazla çeşit kartıyla Paladin desteleri gücünü koruyor.

Standart Mode Paladin Desteleri

Hearthstone Paladin En iyi Desteler
Hearthstone Paladin Standard Mode Desteleri

Son 2 yılda çıkan kartların olduğu bu sınırlı modda çeşitli Paladin desteleri bulunmakta ve en güçlü olanları bu kısımda anlatıldı. 

Secret Paladin

Deste kodu: AAECAZ8FCJboA/zoA9vuA+fwA6iKBLCKBOqfBMigBAvKwQOezQOO1AOD3gOF3gOR5APM6wPO6wPP6wPj6wPrnwQA

Hearthstone Paladin En iyi Desteleri
Secret Paladin

Secret Paladin, güçlü bir saha oluşturmak ve rakibin cevap vermesine fırsat vermemek için Secret kartları ile oynanır. Sahip olabileceğiniz Secret kartları bağlı olarak çeşitli olasılıkları değerlendirmek zorunda kalacaklar ve onlar için test etmek için alt tipte oyunlara gidebilirler (düşük manalı minion oynayıp kontrol etmek).

Bu sayede rakibimiz büyük ve ucu ucuna mana yeten minionları daha geç atacaktır ve yeterince hızlı güçlenemeyecektir. En deneyimli rakiplerinizin bile bu desteyle ilgili bir sorunu vardır çünkü hangi Secretın olabileceğini bilseniz bile, etrafında oynamanız gerekir, ki bu bazen oldukça zorlu olabilir.

First Day of School, Sword of the Fallen ve Knight of Anointment kartları ile başlamamız bizi birkaç adım öne geçirecektir. Bunları elimize alıp başlama şansımızı arttırmak için diğer kartları mulligan (desteye geri yollama) yaparsanız bu size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Libram Paladin

Deste Kodu: AAECAZ8FBITBA4PeA/zoA6iKBA3KuAP9uAPquQPruQPsuQPKwQOezQOfzQPM6wPO6wPP6wPb7gPIoAQA

Hearthstone Paladin En iyi Desteleri
Libram Paladin

Bu Libram Secret destesi, oyunun başlarında bazı minyonları, oyunu değiştiren etkilere sahip güçlü büyüler olan Libram’larla takas etmesi dışında, Secret Paladin’in bir yan sanayi destesidir. Temeli ortak olsa da Libram kartları işleri ve güçlendiği mana seviyesini oldukça etkiliyor.

Bu büyüleri kullanmanın yanı sıra, destemiz yüksek manalara ulaşmak için güç seviyesini artıran bazı Libram geliştirici minionlar ekler. Destemiz, Secret Paladin’in önüne geçebilecek Kontrol odaklı destelerle başa çıkmak için daha uygundur. Çok daha dengeli ve bir Secret Paladin destesi kadar erken oyun odaklı değil ve Big Druid gibi geç oyuna dayanan destelere karşı daha etkili.

First Day of School, Sword of the Fallen ve Knight of Anointment kartları ile başlamamız bizi aynı Secret Paladin gibi öne geçirecektir. Bunları elimize alıp başlama şansımızı arttırmak için diğer kartları mulligan ederseniz iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Menagerie Paladin

Deste Kodu: AAECAZ8FBvy4A5vYA/neA/zoA7CKBLSKBAzKwQOezQOD3gOF3gON4QPh5AOW6APM6wPO6wPP6wPb7gPQ9wMA

Hearthstone Paladin En iyi Desteleri
Menagerie Paladin

Menagerie Paladin, en son mini set yayınlandıktan sonra ortaya çıkan bir arketiptir. Deste, maçın kontrolünü en başından ele geçirmek için farklı minyon kabileleri ve güçlü erken oyun büyüleri kullanır. Bazı sınıflar sizi erken durdurabilir olmasının yanı sıra çoğu sınıfın her turda kullanmak için alan hasarı kartlarının olmaması nedeniyle bu deste için pek sorun teşkil etmez. Eğer rakip tahtanızı temizlerse, oldukça hızlı bir şekilde yeni bir tane doldurabilirsiniz. Bu da rakibe sürekli baskı yapmanızı bayağı kolaylaştırır.

Sword of the Fallen, Murgur Murgurgle ve First Day of School kartlarını elimize almak için mulligan yaparak hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu üç kart, destenizden Secret çekmek veya size erkenden oynamanız için birçok minion vererek sahayı sürekli dolu tutmayı sağlayabiliriz.

Wild Mode Paladin Desteleri

Hearthstone Paladin En iyi Desteler
Hearthstone Paladin Wild Mode Desteleri

Bu bölümde herhangi bir sınırlama olmadan her kartı oynayabildiğimiz Wild modu için Paladin destelerini derledik. 

Aggro Paladin

Deste Kodu: AAEBAZ8FBKcF3QqOmgPj6wMNjAGIDuoPnRX40gLZ/gLKwQOD3gOR5AP36APO6wOanwTJoAQA

Hearthstone Paladin En iyi Desteleri
Aggro Paladin

Standart destelerin aksine, Aggro Paladin destesi Wild için tasarlanmış gibi duruyor. Oh My Yogg karlı ile rakibinizin oyun planını bozan, dolu ve güçlü bir saha oluşturmanıza olanak tanıyan oldukça güçlü bir karttır. İlk turdan rakibinizin Can miktarını azaltmak sizi zafere hızlıca ulaştırabilir.

Call to Arms, Righteous Protector ve Sword of the Fallen kartlarını elimize almak için oyunun açılışında Mulligan yaparsak şansımız artacaktır. Dört mana olan Call to Arms kartı elde tutmak için kötü bir fikir gibi gözükse de, dördüncü turda sahaya indiğinde çok etkilidir. Bu yüzden bunun için erken bir oyun beraberliğini feda etmek oldukça iyi bir takas olur.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler