Hearthstone Priest: En İyi Desteler

Son zamanlarda zayıflayan Priest için güçlü desteler hâlâ metada kalabiliyor.
Hearthstone Priest Haziran
Hearthstone Priest Haziran 2021

Hearthstone priest desteleri eskisi kadar güçlü olmadığı için bir süredir kullanım dışı kaldı. Priest oyuncuları ellerindeki kartlar ile bir şeyler yapmaya çalışsa da bazen zaman zaman çeşitli zorluklar yaşayabiliyor.

Hearthstone Priest Haziran
Hearthstone Priest

Hem eski kartların kullanılmadığı Standart hem de bütün kartların açık olduğu Wild oyun modunda etkili desteler hâlâ mevcut. Destelerin taktiklerini ve içeriklerini bu yazıda bulabilirsiniz.

Standart Mode Priest Desteleri

Son 2 yılda çıkan kartların olduğu bu sınırlı modda çeşitli Priest desteleri bulunmakta ve en güçlü olanları bu kısımda anlatıldı.

Control Priest

Hearthstone Priest
Control Priest

Deste Kodu: AAECAa0GBvvRA/voA9TtA7SKBKyfBMGfBAyTugObugOvugPezAPXzgP+0QPi3gP73wP44wOW6AOe6wOFnwQA

Diğer tüm sınıfların yıllardır nefret ettiği deste olarak bildiğimiz Control Priest halen metada kalabiliyor. Son aylarda gelen ek paketler ile eklenen bazı kartlar sayesinde deste birkaç modifikasyon ve strateji değişimi ile gayet kullanışlı.

Control Priest, tüm güçlü Priest büyülerini içeren Rally! destesi ile benzer bir iş çıkartıyor. Minionları geri getirmeye ve mümkün olduğu kadar çok büyü üretmeye odaklanmak yerine, Control Priest oyunun hızını kontrol etmek için kendi kaynaklarını kullanmakla ilgili. Genel olarak, metadaki diğer güçlü destelere karşı ayakta kalabilen harika bir deste.

Hearthstone Priest Haziran
Standart Control Priest

Shadow Word: Death ile büyük minionları yok edebilir, Acidic Swamp Ooze ile rakibinizin buffladığı silahını tek celsede oyundan silebilirsiniz. Oyunun başında mulligan yaparak, yani elinizdeki kartları desteye göndererek, Venomous Scorpid, Wandmaker ve Draconic Studies kartlarını bulmaya çalışmak size oldukça yararlı olacaktır.

Rally Priest

Rally Priest

Deste Kodu: AAECAa0GArTRA9TtAw6TugObugOvugOnywPXzgPi3gP73wPK4QP44wP74wOY6wOtigSFnwTLoAQA

Forged in Barrens genişleme paketi birçok deste türevi oluşmasına yaradı. Priest için kısır bir deste havuzu varken Rally! kartı üzerine kurulan Rally Priest için eski Resurrect Priest destelerinin biraz değiştirilmiş hali de denebilir. Bu deste yine diriltme temeline dayalı.

Rally! isimli dört manalık kart sayesinde dengeler biraz değişmiş durumda. Üç tane minionu farklı mana maliyetleriyle resurrect etmemize (sahaya battlecry tetiklenmeden geri getirmemize) olanak tanır.

Diğer bir kritik kart ise Sethekk Veilweaver adlı epic kart diyebiliriz. Daha fazla büyü oluşturmak için büyüleri spamlamaya başlamadan önce onları elinize geri yollamanıza imkan tanır. Bu sayede sınırsız bir döngü oluşturup lazım olan kartları mananız yettiğince kullanabilirsiniz.

Hearthstone Priest Haziran
Rally Priest

Burada kullanacağımız plan, Insight ve Veilweaver için mulligan (ilk seçimde desteye kartları geri gönderme) yapmaktır, bu da siz uygun bir el oluşturmaya çalışırken size erkenden güçlü bir saha ve avantaj sağlar. Eğer minionlarınız ölürse, onları Resurrect ile sorunsuz bir şekilde geri getirebilirsiniz.

Wild Mode Priest Desteleri

Bu bölümde herhangi bir sınırlama olmadan her kartı oynayabildiğimiz Wild modu için Priest destelerini derledik.

Highlander Priest

Hearthstone Priest Haziran
Highlander Priest

Deste Kodu: AAEBAa0GHpwC5QTXCvIM9xPDFqGsAoO7ArW7Ati7AtHBAt/EAvDPAujQApDTApeHA/yjA5mpA5/NA8vNA9fOA/vRA/bWA+LeA/vfA/jjA6iKBK2KBMGfBJegBAAA

Highlander Priest, Reno Jackson, Kazakus, Raza the Chained ve diğer kartlarınızı etkinleştirmek için 30 farklı kart kullanan benzersiz destelerden biridir. Kopyanız olmayacağından, ikinci bir şansınız olmayacağından, kullandığınız her kartın iki kez düşünülmesi gerekir.

Hearthstone Priest Haziran
Highlander Priest

Destemiz iyi bir curve ayarına sahip ve maçın her aşamasında iyi hamlelere sahip olmanıza izin veriyor. Raza, Northshire Priest ve Zephrys için mulliganlayarak iyi bir elle başlamak mümkün. Bu kartların erken gelmesi çok önemlidir, çünkü bazıları erken kart çekmenize izin verirken, diğerlerinin sıfır mana maliyeti kahraman gücünüzle devam etmenizi sağlaması büyük bir avantaj.

Resurrect Priest

Hearthstone Priest Haziran
Resurrect Priest

Standart modda güçlü bir deste olsa da asıl gücünü burada gördüğümüz Resurrect Priest, sahayı sürekli dolu tutma üzerine kurulu bir deste. Mulliganlayarak Palm Reading, Shadow Visions ve Shadow Essence bulmanız durumunda 1-0 önde başlarsınız.

Hearthstone Priest Haziran
Resurrect Priest

Bu kartlar, destedeki büyük yaratıkları çağırma planınızı gerçekleştirmeniz için çok önemlidir. Desteye birkaç minyon aldığınızda ve öldüklerinde, sahayı erkenden devasa minyonlarla doldurmak için onları diriltmeye başlayabilir ve rakibinizin planı her ne olursa olsun buna bir son verebilirsiniz.

Total
25
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts