Hearthstone Trial by Felfire Challenge Mod Rehberi

Trial by
Hearthstone Standart
Hearthstone Standart

Hearthstone Trial by Felfire Challenge modu için hazırlanan bu oynanış rehberi sayesinde takıldığınız bossları rahatlıkla geçeceksiniz. Yeni gelen genişleme paketi Ashes of Outland, bir süre önce oyuna eklendi, oyuna yeni sınıf olan Demon Hunter geldi. Oyunun çıkışından beri ilk yeni sınıf olan Demon Hunter, oyuncular tarafından oldukça sevildi.

Hearthstone Trial by Felfire Taktikleri

Oyuna Ashes of Outland ile birlikte bir de Trial by Felfire adında bir solo hikaye eklendi. Hearthstone, Trial by Felfire için bir de challenge modunu oyuna ekledi, bazı bossların yenmesi zor olduğu için sizlere bir deste ve oynanış rehberi hazırladık.

Trial by Felfire rehberi
Trial by Felfire rehberi

Bu yazıda sizler için 5 farklı destenin anlatımı bulunmakta. Bu rehber sayesinde rahatlıkla modu bitirip Golden Kael’thas Sunstrider Legendary kartını kazanabilirsiniz. Destelerdeki bazı kartlar pahalı gelebilir. Bunun için birkaç alternatif kart koyarak benzer sonuçlar elde edeceğinizi umuyoruz.

Yeni macera ne anlatıyor?

Trial by Felfire rehberi
Aranna Starseeker olarak maceraya atılıyoruz

Yeni maceramızda League of Explorers ve Saviors of Uldum paketlerinden tanıdığımız Elise Starseeker’ın kız kardeşi olan Aranna Starseeker ile oynuyoruz. Zamanla Demon Hunter’a dönüşen bir kahraman olmasına şahit olacağız. Hearthstone’a yeni eklenen ve Warcraft evreninde hikayesel olarak önemli bir yere sahip olan Demon Hunter sınıfını daha yakından tanıma fırsatına bu paket ile eriştik. Yeni macera 5 bölümden oluşuyor.

Kudreti ve kazandığı zaferler ile gerek Azeroth, gerekse Outland’de ün salmış ve bizim de Hearthstone evrenindeki ana Demon Hunter sınıf karakterimiz olan Illidan Stormrage önderliğindeki savaşa katıldık.

1. Deste: Doom Lord Kazzak ve Gruul the Dragonkiller

Trial by Felfire rehberi
Gruul the Dragonkiller1.deste kodu: • Kazzak: 50 Can, Pasif Kahraman Özelliği: Rakip bir minion öldüğünde 5 can iyileşirim.
 • Gruul: 50 Can, Kahraman Özelliği: 2 mana Auto-Cast (2 Mana olduğu sürece tur başında otomatik yapılır.) – 3 hasarı rakipler arasında paylaştır.
 • Trial by Felfire rehberi
  1.deste

  İlk iki karşılaşma göründüğünün aksine gayet kolay ve Tempo Demon Hunter’ın meta yapısı ile sizi her ikisinden de zorlanmadan geçirecektir. Gruul’a karşı sorun yaşıyorsanız, bossun kendisine karşı onun kahraman özelliğinden yararlanmak için Amani Berserker gibi minionlar atın veya Frothing Berserker kullanarak denemek isterseniz Warrior ile oynayabilirsiniz.

  2. Deste: Magtheridon, Supremus ve Teron Gorefiend

  Trial by Felfire rehberi
  Magtheridon  2.deste kodu: • Magtheridon: 60 Can, Kahraman Özelliği: 1 Mana, Auto-Cast  – Bir Manticron Cube summonla; eğer 3 ya da daha fazla varsa summonlamak yerine rakip kahramana 10 hasar ver.
 • Supremus: 60 Can, Kahraman Özelliği: 0 mana, Auto-Cast – Tüm rakiplere bir hasar ver. Ölen minion kadar 6/6 Abyssal summonla.
 • Teron: 60 Can, Kahraman Özelliği: 2 mana, Auto-Cast – 1 tane 4/4 Shadow Construct summonla. (özelliği: “Bir rakip minion öldüğünde rakip kahramana 2 hasar ver.)
 • Trial by Felfire rehberi
  2.deste

  Magtheridon, yenmesi doğru taktiği izlediğimizde göründüğünden çok daha kolay bir boss. Yapmamız gereken sahaya summonladığı cube kartlarının çoğalmasını engellemek. Bunun için Doomsayer gibi bir saha temizleyici kart çok işe yarıyor. Shadow Word: Death ve Shadow Word: Pain ile rakibin sahayı doldurması engellenebilir. Aynı teknikleri Supremus ve Teron için de kullanabiliriz. Bu üç boss sahayı dolduramadığı sürece oldukça zayıflar. Destelerindeki kartlar bitene kadar hayatta kalmamız kazanmak için yeter de artar bile.

  3. Deste: Mother Shahraz ve Lady Vashj

  Trial by Felfire rehberi
  Lady Vashj  3.deste kodu: • Mother Shahraz: 60 Can, 3 mana kristali ile başlar. Pasif Kahraman Özelliği: Her tur aldığın ilk hasarı savun ve aynı hasarı rakibe ver.
 • Lady Vashj: 60 Can, 3 mana kristali ile başlar. Kahraman Özelliği: 1 mana – 1 rakip miniona 3 hasar ver, eğer hayatta kalırsa bir kart çek.
 • Trial by Felfire rehberi
  3. Deste

  İkinci destede Magtheridon, Supremus ve Teron için uyguladığıımız Fatigue taktiği Mother Shahraz için maalesef işe yaramıyor. Çünkü pasif kahraman özelliği yüzünden ilk hasarı yok sayıyor.

  Eğer bu bosslarda zorlanıyorsanız, üçüncü deste işlerinizi çok büyük ölçüde kolaylaştıracak. Harrison Jones ve Acidic Swamp Ooze gibi silah kıran kartlar sayesinde rakibin gücünü bir nebze azaltıyoruz. Lady Vashj’ı yenmek için rakip sahayı mutlaka temiz tutmalıyız çünkü Evolve kartları kullanarak çok güçlü bir orduya kısa sürede sahip olabiliyor. Doomsayer’ın gücünü burada tekrardan görüyoruz.

  4. Deste: Kael’thas Sunstrider

  kael'thas sunstrider
  Kael’thas Sunstrider  4.deste kodu: • Kael’thas: 60 Can, 3 mana kristali ile başlar. Pasif Kahraman Özelliği: Bir büyü kartı oynadıktan sonra destene bir Pyroblast kartı karıştır. Mana maliyeti 5 daha azdır.
 • Trial by Felfire rehberi
  4. deste

  Kael’thas Sunstrider, oldukça güçlü bir rakip. 5 manaya Pyroblast atarak 3 tur içinde öldürebilir ( eğer zırhımız veya bize immune – stealth veren kartlarımız yoksa). Bunun gibi spesifik bir kahraman özelliğine alışmışın dışında bir deste ile karşılık vermeden kazanmak güç. Bu deste için Bulwark of Azzinoth ve Dr. Boom’s Scheme bizi bir süre daha hayatta tutacak. Hoard Pillager sayesinde destedeki tek silah olan Bulwark of Azzinoth geri gelecek ve bizi 4 Pyroblast’a daha karşı koruyacaktır.

  Oyunun ileriki aşamalarında Khartut Defender ile canımızı koruyabilir, Evasive Drakonid ile sahayı temizleyebilirsiniz. Dragon Queen Alexstrazsa da iki tane sıfır manalık ejderha verdiğinden (eğer 2 tane olan kartların en az birer tanesini kullandıysak) iyi minionlar gelmesi durumunda kazanmayı garanti altına almak da mümkün.

  5. Deste: Illidan Stormrage

  Trial by Felfire rehberi
  İllidan Stormrage  5.deste kodu: • Illidan: 60 Can + 20 Zırh, 3 mana kristali ile başlar. Pasif Kahraman Özelliği: Kahramanın saldırdığında tüm rakiplere 1 hasar ver.
 • Trial by Felfire rehberi
  5. deste

  Klasik bir Libram destesinden pek farklı olmaması sayesinde ranked maçlarda bile sizi rahatlıkla taşıyabilecek bu kartlar, İllidian’ı birkaç seferde yenme olasılığı sunuyor. Aldor Attendant ve Libram of Wisdom ile oyun başında mana ve güç üstünlüğü kurup oyun sonlarında Lady Liadrin ile büyülerimizi kopyalayarak maçı kazanmak mümkün. Biraz şans gerektiren bu deste sayesinde ilk seferde olmasa da birkaç denemede yenmeniz için bir yöntem. Tüm bu bossları yenmeniz durumunda Golden Kael’thas Sunstrider kavuşacaksınız. Dustlamak mümkün olmasa da destelerde ve koleksiyonunuzda güzel bir yeri olacağı aşikar.

  Total
  0
  Shares
  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Related Posts