Hearthstone Warlock Deste Taktikleri

Hearthstone için deste rehberimizin bu bölümünde warlock için iki efektif desteyi tanıtacağız. Destelerin kullanımını anlamak için taktikler bu yazımızda sizlerle buluşuyor.
Hearthstone Warlock Deste
Gul’Dan

Yeni içeriğimiz olan Hearthstone deste rehberinin ilk bölümü olan Warlock deste rehberi şubat ayı içeriği ile karşınızdayız. Bu rehber serimizde sizlere her sınıf için ikişer farklı deste önerisinde bulunacağız.

Hearthstone Warlock Deste Rehberi

Bu bölümde inceleyeceğimiz iki deste Sahayı doldurmaya yönelik olan Galakrond Zoo, bir diğeri ise elimizde bolca kart tutup avantaj sağlamaya yarayan Dragon Handlock olacak.

Hearthstone Warlock Deste
Lord Jaraxxus

Galakrond Zoo

  • İsim: Galakrond Zoo
  • Gereken Dust: 5920
  • Deste Kodu:AAECAfqUAwLjtAPxvwMOMNMB2QexCMII9v0CiJ0D/acD6KwD6qwD+a4D/q4Dqq8D068DAA==

Taktikler: Oyunun başında Blazing Battlemage, Flame Imp, Mecharoo Voidwalker, Dire Wolf Alfa ve Knife Juggler gibi bir ve iki manalık efektif olan kartları oynayıp tempo sağlamaya çalışmak yapmamız gereken ilk şey. Eğer Knife Juggler oynanıyor ise voidwalker ile veya trade yaparak savunmamız bize erken oyunda avantaj sağlayacaktır. Asıl amacımız ise Galakrond kartımızı olabildiğince güçlendirmek. Bunun için destemizde ikişerden sekiz kart var. (Bunlar Dragonblight Cultist, Shield of Galakrond, Devoted Maniac ve Fiendish Rites). Bu kartlardan birisini her oynadığımızda iki farklı şey oluyor. İlki Galakrond’un battlecry özelliği güçleniyor (daha fazla demon summon oluyor). Diğeri ise sahaya iki adet 1/1 demon summonlanıyor. Zoo destelerinde en çok gereken şey olan sahada minion bulunması bu sayede kolaylaşıyor. Vakti geldiğinde, yani Galakrond yeterince güçlendiğinde, oynayıp sahaya rastgele gelen demon kartları ile doldurmakla kalmayıp 5/2 silahımız oluyor. Aynı zamanda beş de armor alıyoruz.

Hearthstone Warlock Deste
Galakrond Zoo

Dragon Handlock

  • İsim: Dragon Handlock
  • Gereken Dust: 20300
  • Deste Kodu: AAECAf0GDLQDxQTyBYkG2wbMCJz4AqCAA/CsA4iwA5GxA5+3AwmKAc4H4QeNCMQI5awD66wD7KwD7qwDAA==

Taktikler: Hearthstone Warlock deste rehberimizin diğer bir üyesi ise Dragon Handlock olacak. Oyunun başında elimizde olabildiğince kart tutarak Mountain Giant oynamayı kolaylaştırmak deste için çok iyi bir strateji olacaktır. Elde kart bol kart tutmanın diğer bir amacı ise Twilight Drake’in canını olabildiğince yüksek tutmak. Bu destede dikkat etmemiz gereken en önemli şeylerden birisi üç ve dördüncü tura kadar olabildiğince yüksek canda dayanmak. Çünkü elimizde bol kart olsun diye veya istediğimiz kartlar gelmedi diye hero power kullanmamız gerekebilir. Netherbreath veya Zilliax gibi kartlar ile can çekerek bize gereken yer olan “late game” turlarını görmemiz daha kolay bir hale gelir. Oyunun yüksek mana gerektiren kısımlarında Lord Jaraxxus ve Alextraza ile canımızı on beşe geri yükseltip biraz soluk almak mümkün. Malygos oynayınca Soulfire ve Netherbreath ile rakibe yüksek hasarlar verip oyunu kazanmak da mümkün.

Hearthstone Warlock Deste
Handlock
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler