Ufukta Druid Nerf’ü Gözüktü

Nerf

Knights of The Frozen Throne ek paketinin gelmesiye druid ortalığı kasıp kavuruyor. Sadece tek bir deste değil 3-4 farklı desteyle ciddi anlamda 5 oyundan 3’ünde druid’le karşılaşıyorsunuz. Blizzard da bu durumu fark etmiş olacak ki o şen kahkahalarıyla tanıdığımız Ben Brode, Twitter üzerinden yakın zamanda bir nerf(güçsüzleştirme) gelebileceğini belirtti.

Ben Brode Druid Nerf
Hearthstone Game Director

 

Nerf’lenmesi muhtemel kartlar;

[Innervate] : Karşınızdaki druid bunu oynadığında başınıza çok kötü şeyler geleceğini biliyorsunuz. Gerek ilk turlarda fazlasıya aggro oyun sağlayabilmesi gerekse ramp yapmayı daha da kolaylaştırması bu kartı güçlü yapıyor. Nerf gelme ihtimali çok yüksek olmasa da vakti gelince Hall of Fame’e uğurlarız diye düşünüyorum.

[Ultimate Infestation]: Sanırım çok bir açıklama yapmaya gerek yok. Kart tasarımcıları ne düşünüyordu bu kartı yaparken hiçbir fikrim yok.

[Spreading Plague]: Aggro bir deste oynarken(özellikle aggro druid) rakibiniz bu kartı attığı anda çok yüksek ihtimalle kaybettiniz. Ek paket gelmeden aggro katili olacağı belliydi benim de hoşuma gitmişti bu yönü ama midrange, control bir deste oynarken fazlasıyla sinir bozucu olabiliyor.

[Druid of the Swarm] : İki seçeneğinin de çok olmasa da güçlü olması ve duruma göre şekillenebilmesi benim gözümde bu kartı da güçlü yapıyor. Gene de nerf ihtimalinin çok yüksek olduğunu sanmıyorum bu kart için.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts