Yeni Başlayanlar İçin Hearthstone Rehberi – Sınıflar

Sınıflar
Yeni Başlayanlar İçin Hearthstone Rehberi

Hearthstone – Sınıflar (Class)

Druid

Biri zamanında şöyle demişti “Meta(güncel oynanan desteler) her zaman değişir ama druid her zaman güçlüdür.” Zamanla ne kadar doğru olduğunu anladım. Uzun bir süredir oynuyorum ve her metada yüzüne bile bakılmayan sınıflar olmuştur ama hiçbir zaman Malfurion Stormrage onların arasında olmadı. Gerek hızlı bir şekilde büyük manalı kartlar oynamanızı sağlayan kartları gerek choose one kartları size inanılmaz esnek bir oynayış sağlıyor. Desteleri genelde çok ucuz değil ama gördüğüm en ucuz ranked destesi druid içindi sanırım. Cidden garip bir sınıf ve oynaması bana göre çok zevkli. Okuduğunuz zamana göre değişebilir ama yeni başlayanlar için biraz uzak durulması gereken bir sınıf olduğunu düşünüyorum.

Hunter

Yazının devamını bu şarkı eşliğinde okuyun lütfen. Hunter’ı en iyi özetleyen şarkıdır kendileri. İstediğiniz kadar yavaş bir hunter destesi yapın hunter’ın doğası gereği bir turda tonla hasar çıkarıp hızlı bir şekilde oyunu bitirebilir. Desteleri genel olarak en ucuzlarıdır, oynaması kolaydır, maçları hızlı biter gibi nedenlerden dolayı yeni başlayanlar için biçilmiş bir kaftan resmen.

Mage

Gelelim oyunun bizi ilk oynattığı sınıf olan mage’e. Evet biliyorum fireball size de mükemmel bir kart gibi geliyor elinize gelecek rakibe direkt atacaksınız üstüne bir de frostbolt offf kesin maç sizde gibi düşüncelere ben de dahil olmak üzere birçok yeni oyuncu kapıldı ama ne yazık ki işler öyle ilerlemiyor maçlarda, stabil, oynanabilir bir mage destesi yapması bazen çok uğraşlı olabiliyor ama mage de druid gibi neredeyse her metada kendine bir şekilde yer buluyor. Oynayanlar çok zevk alıyor. Yeni başlayanlar için tavsiye ederim ama siz de benim gibi fantezi alemine dalmayın düşünerek destenizi oluşturun.

Paladin

Bu savaşçı ve din adamı karışımı arkadaşlar benim favori sınıfımı oluşturuyor. Paladin’i bazen oyunda hiç göremeyebiliyoruz ama gördüğümüz zaman da oyundaki en güçlü desteler arasında oluyor. Birçok oynanış biçimi var birçok şekilde oyunu kazanmanızı sağlayabiliyor. En sevdiğim sınıf olduğu için biraz sempatizanlık yapmış olabilirim ama cidden çok farklı tarzlarda oynanan desteleri var. Yeni başlayanlar için ise pek uygun olmayan bir sınıf. Ucuz bir paladin destesi görmeyeli uzun zaman oldu.

Sınıflar
Hearthstone Sınıfları

 

Priest

“Yaa adam her şeyimi çaldı yaa” yakarışlarınızı duyar gibiyim evet arkadaşlar bu sınıf çalıyor bir de din adamıyım diye geçiniyor(burada asla siyasi bir gönderme yoktur). Yeni başlayanlar için çok da fena olmayan ve çok eğlenceli bir deste türü var ama söylemeyeceğim kendiniz bulun. Dediğim gibi çalıyor, durduramıyorsunuz. Oynayabilenin elinde çok tehlikeli bir silaha dönüşebilen bir sınıf(bkz: zetalot) kendileri ama bolca tecrübe lazım. Yeni başlayan biri kendine bir deste yapabilir belli bir yere gelebilir ama metadaki desteleri genelde pahalı oluyor gene de başlangıçta oynanabilir. Çaldığını söylemiş miydim?

Rogue

Arkadaş grubunuzdaki hesabı kitleyen kişi rogue oluyor. İstediği kartları çekerse size bir bilgisayara ya da telefona mal olabilir. Daha fazla bir şey demek istemiyorum. Ben sevmiyorum o yüzden oynamayın ama çok istiyorsanız ucuza desteleri var deneyebilirsiniz şansınızı.

Shaman

Oynanışı genelde kolay, hızlı sınıflardandır shaman da. Rank atlamakta zorluk çektiğiniz bir anda hınzır gibi imdadınıza yetişebilir. Hero powerı hakkında ufak bir bilgi ise shaman hero powerından 4 farklı totem summonlayabiliyor. Eğer önceki tur hero power bastıysanız sonraki tur basmanız halinde kalan 3 totemden biri geliyor yani hero powerınızla aynı totemi sahaya iki kere summonlayamazsınız. Eğer 4 totemi de summonladıysanız hero power basamazsınız. Yeni başlayanlar için uygun, eğlenceli bir sınıf.

Warlock

En başta yüksek ihtimalle hiç beğenmeyeceksiniz warlock’u bu nasıl hero power canımdan gidiyor falan diyeceksiniz ama zamanla ne kadar güçlü olduğunu anlayacaksınız o hero power’ın. Oyundaki en önemli şeylerden biri kart çekmek olduğu için warlock bu konuda çok şanslı. Genelde yavaş ve pahalı desteleri oynanıyor ama yeni bir oyuncu için çok cüzi miktarlara hızlı ve rank tırmanmanızı sağlayacak desteler yapılabilir.

Warrior

Bundan 1-1,5 sene önceye kadar tüm sınıfların abisi gibiydi gözümde ama o kadar saçma desteler çıkardılar ki tüm saygınlığını yitirdi gözümde bu sınıf. Siz 2-3 kart oynayana kadar sizi öldürebilecek desteleri vardı son zamanlarda azaldılar neyse ki. Eğer hoşunuza giden hızlı bir destesi varsa deneyebilirsiniz ama genel olarak pahalı bir sınıf.

Hearthstone hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız yeni başlayanlar serimizden maç türleri yazımıza göz atın.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler