Trump problemi sosyal medyada ilgi çekmesine neden oldu

Trump nickli oyuncu son olayların ardından epey takipçi kazandı.
trumpcs
TrumpSC ve Donald Trump

Amerika Birleşik Devletleri Eski Başkanı Donald Trump‘ın, son açıklamalarından sonra birer birer sosyal medya hesaplarının askıya alınmasının ardından eski bir esporcu epey takipçi kazandı. TrumpSC ismiyle Twitter ve YouTube’da yer alan Jeffrey Shih, son olayların ardından binlerce takipçi kazandı.

Eski Hearthstone oyuncusu iki günde binlerce takipçi kazandı

Trump’ın Twitter hesabının askıya alınması kararı sonrası, Trump’ın sosyal medyada nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olmuştu. Destekçileri bu konuda Trump’ın yeni bir Twitter hesabı ile sesini duyurmaya çalışacağını düşünmüş olacak ki oyun içindeki ismi Trump olan oyuncuyu takip etmeye başladılar.

TrumpSC

Twitter yasağının ardından Sadece iki günde yaklaşık 10 bin takipçi kazanan Jeffrey Shih, bu konuyla ilgili Twitter hesabından da bir açıklama yaptı. Oyuncu, yanlış hedef olduğunu düşünüyor.

Şu anda çok fazla Twitter takipçisi geliyor. Ben o takip etmeye çalıştığınız kişi olmayabilirim. Hearthstone oyuncusunu değil, eski başkanı arıyorsunuz.

Peki neden Trump?

Bu konu özelinde Jeffrey Shih’in neden Trump ismini kullandığına dair de sorular yeniden gündeme geldi. Bu konuda Twitch kanalının hakkında bölümünde açıklamaları bulunan oyuncu, “trump”ın kelime anlamı itibarıyla (gölgede bırakmak, koz oynamak) bir oyuncu ismi için güçlü durduğunu belirtiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler