Twitch’ten Donald Trump atağı

Twitch şimdiden önlemini aldı.
Trump destekçileri
(Spencer Platt/Getty Images)

ABD‘deki seçimlerin ardından gözler Donald Trump‘ın iddialarına ve eylemlerine çevrilirken bir atak da Twitch‘ten geldi.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile ABD halkını şiddete teşvik ettiği görülen Donald Trump’ın Twitter hesabına da kısıtlama getirilirken, bu sert ortamda, Twitch de önlemini aldı.

Kongre Binası’nda yaşanan şiddetli eylemlerin ardından Twitch, Donald Trump’ın Twitch hesabını süresiz olarak askıya aldı. Konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken, bir Twitch yetkilisi Kotaku aracılığıyla bu kararı neden aldıklarını anlattı.

Yetkililer ne diyor?

Bu konu özelinde Kotaku’ya bir açıklama yapan bir Twitch yetkilisi, “Mevcut olağanüstü koşullar ve Başkan’ın kışkırtıcı söylemine bakıldığında, bunun topluluğumuzu korumak ve Twitch’in şiddeti daha da kışkırtmak için kullanılmasını önlemek adına böyle bir şeyin gerekli olduğuna inanıyoruz.” yorumunu yaptı.

trump twitch
Donald Trump’ın seçimlerin ardından nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyordu.

Trump’ın Twitch üzerinden halkı şiddete teşvik edebileceğini öngören Twitch yetkilisi, ABD’deki başkanlık değişiminin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için bu kararı aldıklarını belirtiyor.

İlk değil

Twitch, daha önce de Trump’ın hesabını askıya almıştı. Meksikalı insanlar için yaptığı açıklamalar ve bir haber üzerinden yaptığı yorumlar ile sert bir şekilde eleştirilen Trump, nefret dolu davranışları nedeniyle Twitch’ten bir ceza daha almıştı.

Total
1
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts