Twitch Klip İndirme Yöntemleri

Bu yazımızda twitch klip indirme konusuna değindik. Bu hazırladığımız rehberde sizlere tüm detayları özenle anlattık.
Twitch Klip İndirme
Twitch Klip İndirme

Twitch klip indirme yöntemleri ile canlı yayın sitesi olan Twitch’te klip veya videolar indirerek arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. En sevdiğiniz yayıncıların, oyunlarda yaptığı özel hareketler veya komik hareketlerin klibini indirerek kendinize alabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Çoğu kullanıcı Twitch’te nasıl klip indirebileceğini bilmese de bu aslında oldukça kolay.

Twitch Klipleri
İlk olarak indirmek istediğiniz klipleri bir kenarda tutmalısınız.

Twitch Klip İndirme Yöntemleri

Geçtiğimiz yıllarda Twitch klip indirme işlemi çok daha kolay bir şekilde halledilebiliyordu. Ancak 2018 Mayıs ayında Twitch platformuna yapılan bir değişiklik ile artık klipler indirilemez hale geldi. Twitch’teki Clips ekibindeki geliştiricilere göre, bu değişiklik Twitch’te bulunan video içerik oluşturucularına kasıtsız yapılan bir şeydi ancak video içerik oluşturucuları ve yayıncılar için indirme butonları bilgisayarlarına kaydetmelerine izin vermemek için kaldırılmıştı. Eski “Save Video As…” komut sistemi olmadan klipleri indirmenin yolu bulunuyor. Bunun için bilgisayarınızdaki AdBlock Plus, uBlock Origin veya farklı bir reklam engelleyici kullanmanız gerekiyor.

Twitch Klip
Reklam engelleyiciler kullanarak Twitch klipleri indirebilirsiniz.

Chrome ve uBlock Origin

Chrome ve uBlock Origin kullanmak isterseniz talimatları biraz zor olacak ama esneklik bakımından ve kullanımı kolay olan AdBlock Plus kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İlk olarak, indirmek istediğiniz bir klibi kendi hesabınıza kaydedin veya klibi başkalarının klip listesinden bulun. Bu yöntem sadece kliplerde çalışıyor, bu yüzden bir klibin altmış saniye veya daha kısa süreli olduğunda emin olun.

Twitch Klip PlayerOverlay
Gösterdiğimiz yolları teker teker yaparsanız klipleri kolayca indirebileceksiniz.

Kullandığınız tarayıcının seçim seçeneklerine sağ tıklayarak, hangi reklam engelleyici uygulamayı kullanıyorsanız cihazınızda onu açın. Engelleyici tarayıcı içerisinden bir sekme açacak, açılan sekmeden ayarları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Reklam engelleyicinizde ”Filtrelerim” sekmesini bulun.

UBlock Origin kullanıyorsanız, karşınızda zaten sekme çıkacaktır. AdBlock Plus kullanıyorsanız, gelişmiş menü seçeneklerinin altında göreceksiniz. Daha sonra Twitch’te iki ayrı bağlantı için iki özel filtre oluşturmanız gerekir. Bunlar:

  • clips.twitch.tv ##. player-overlay
  • layer.twitch.tv ##. player-overlay

Yaptığınız değişiklikleri kaydedin ve ayarlar sayfasını kapatın. Daha sonra Twitch’i yenileyin ve indirmek istediğiniz klibi, kendi klip yöneticinizden alın. Kaydetmek istediğiniz bir klip gördüyseniz “Videoyu Farklı Kaydet” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bunu da yapmak için klibe sağ tıklayarak uygulayabilirsiniz. Bu indirdiğiniz klipleri hemen hemen her video oynatıcı uygulamalarda veya cihazlarda kullanabilirsiniz. Çünkü bu dosyayı mp4 veya mp3 şeklinde indirecektir.

Twitch yayın açma
Twitch yayını nasıl açılır?

Twitch nedir?

Öncelikle biraz Twitch platformunu tanıtacak olursak, Twitch bir sosyal medya platformu olarak kabul ediliyor. Burada insanlar canlı yayınlar yaparak izleyicileri ile birlikte eğleniyor. 10 yıla yakın bir geçmişi bulunan Twitch, dünyanın en iyi oyuncularının ve yayın yapmak isteyen kişilerin insanlarla iletişim kurduğu bir yer. İlk çıktığı zamanlarda popülaritesi fazla düşük olsa da günümüzde izleyici sayısı günlük 20-30 milyonlara kadar ulaşabiliyor.

"<yoastmark

Bu platforma her türlü cihaz giriş yapabilir ve yayıncıları izleyebilirsiniz. Ayrıca oyun konsolları ve oyun bilgisayarlarından yayın yapabilme özelliği de mevcut. ABD merkezli olan Twitch, Türkçe dahil olmak üzere birçok dil hizmeti sunuyor ve küresel anlamda herkes istediği videoyu izleyebiliyor. Anlayacağınız, Türkiye’den bir izleyici Youtube’da olduğu gibi ABD’den yayın yapan birini izleyebilir.

Twitch yayını nasıl açılır?

Dünya çapından birçok yayıncı ve Influencer, canlı yayınlarını Twitch üzerinden gerçekleştiriyor. Peki ya siz de Twitch üzerinden oynadığınız oyunları veya arkadaşlarınızla geçirdiğiniz harika anları yayınlayabilirsiniz desek? Twitch üzerinden nasıl canlı yayın yapabileceğinizi detayları ile yayınlamıştık. Twitch TV üzerinden yayın yapmak istiyorsanız detaylı bilgi için “Twitch yayını nasıl açılır?” adlı rehberimize mutlaka göz atmalısınız. Ancak elinizde kaliteli bir Twitch yayını açmak için gereken ekipmanlar yoksa ve uzun vadede kaliteli bir yayıncı olmak istiyorsanız bunun için gerekli olan tüm ekipman ve bilgilere “Twitch Yayıncısı Olmak: Gerekli Ekipmanlar ve Tüm Bilgiler” adlı rehberimizden ulaşabilirsiniz.

Twitch Prime Nedir
Twitch Prime nedir?

Twitch Prime nedir ve nasıl iptal edilir?

Twitch Prime, Twitch izleyicilerine ek özellikler sunan bir abonelik sistemi. İşin tarihi şöyle: Prime aboneliği alırsanız, ücretli veya ücretsiz oyunlardan bedava hediyeler, her ay yeni oyunlar, yeni ifadeler ve istediğiniz bir Twitch yayıncısına 1 aylığına bedava abone olabilirsiniz. Ayrıca sizlere Twitch Prime aboneliği alma ve Twitch Prime iptal etme işlemini ayrıntılı şekilde anlattık. Twitch Prime aboneliği alırsanız sizlere her ay hediyeler ve indirimler sunulacak. Ayrıca prime özelliği ile istediğiniz yayıncılara bir aylığına bedava abone bile olabilirsiniz. Twitch Prime hakkında detaylı bilgi için “Twitch Prime Nedir?” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Mobilden Twitch Yayını
Mobil cihazlarınızdan da Twitch üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz.

Mobilden Twitch yayını nasıl yapılır?

Mobil Twitch yayını nasıl yapılır? Bu soru son günlerde çoğu kullanıcı tarafından bir hayli merak konusu. Son yıllarda büyük bir ivmeyle yükselişe geçen yayıncılık, oldukça büyük bir kitleye sahip. Bundan dolayı birçok izleyici yayın yapmak ve kendi hünerlerini sergilemek istiyor. Bunun en kolay yollarından birisi ise mobil üzerinden yayın yapmak. Neredeyse herkesin elinde bulunan mobil cihazlar üzerinden nasıl Twitch yayını açabileceğinizi öğrenmek için “Mobilden Twitch yayını nasıl yapılır?” adlı rehberimize göz atarak tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts