Legends of Runeterra 1.4 Güncellemesi

Legends of Runeterra 1.4 güncellemesi ile oyuna birçok yeni içerik eklendi!
Legends of Runeterra 1.4
Legends of Runeterra 1.4 Güncelleme Detayları

Legends of Runeterra için 1.4 güncellemesi yayınlandı. Oyuna gün geçmiyor ki yeni içerik gelmesin. Riot Games oyuncuları mutlu etmek ve aktif tutmaya çabalıyor.

Legends of Runeterra yeni neler geldi?

Legends of Runeterra 1.4 yaması ile birlikte yeni oyun modu, kart güncellemeleri, kişiselleştirme seçenekleri ve daha fazlası oyunda yerini aldı. Yeni mevsimle beraber oyuna eklenen en önemli şeylerden birisi yeni oyun modu oldu. Cenk Meydanı’nda mücadele etme vakti!

LoR 1.4 Güncelleme Detayları
LoR 1.4 Güncelleme Detayları

Cenk Meydanı, kendine özgü deste kurma kuralları olan sınırlı süreli rekabet modlarından oluşuyor. Cenk Meydanı cumaları başlayıp pazartesi sona erecek. Her hafta sonu Cenk Meydanı rotasyonundan bir adet format oynanabilir olacak.

Yeni Mod: Cenk Meydanı

LoR Cenk Meydanı
Yeni oyun modu Cenk Meydanı

İlk Cenk Meydanı 26 Haziran’da başlayacak. Cenk Meydanı teknolojisinin test sürüşünü böyle yapmış olacağız. 3 Temmuz’da rotasyona Seçme Deste adlı ikinci bir Cenk Meydanı formatı katılacak ve bize, her karttan sadece bir tane kullanarak deste kurma şartı koşacak. Bu sayede bazı destelerin mekanik kullanımı etkilenirken çeşitli formatlar görecek olabiliriz.

Galibiyet sayımıza göre XP vermesinin yanında bir Cenk Meydanı türüne her katılan, o formata özgü bir simge kazanacak. Ama Cenk Meydanı Fatihi simgesini, sadece yedi zafere ulaşanlar elde edecek. Gelecekte daha fazla ödül ile geleceklerini de not düşelim.

Ustalık Aşaması güncellemesi

Legends of Runeterra 1.4 Güncellemesi
Ustalık Aşaması Sistemi değişti

Bu yeni modun yanı sıra Ustalık Aşaması Sistemi de artık değişti. Sıralamadaki konuma bağlı sistem bundan sonra kullanılmayacak. Ustalık Aşaması’nın sıralaması şimdiye dek oyuncu MMR’ına göre yapılıyordu. Fakat bunun bazı can sıkıcı yönleri olduğunu Riot Games farkına varmış gibi duruyor. En göze batanları, sıralamamızın tek oyunda ne kadar değişebileceğini kestirememek ve mağlubiyetlerin aşırı cezalandırıcı gelebilmesiydi.

Şimdi, Ustalık Aşaması’ndaki sıramızı görmek yerine o anki Ustalık LP’nizi göreceğiz. Ayrıca Ustalık Aşaması’na ilk çıktığımızda bizim MMR’ımızın Ustalık’taki diğer oyuncuların MMR’ıyla karşılaştırılmasıyla belirlenen bir miktar LP alacağız. Bundan sonra kazanacağımız ve kaybedeceğimiz LP miktarı; MMR’ımız, rakibinizin MMR’ı ve Ustalık’taki diğer oyunculara kıyasla ne kadar MMR’ınızın olduğu gibi çeşitli etkenlerin bir kombinasyonuyla belirlenecek.

Bu değerler 20 LP merkezli olacak (Platin ve Elmas’ta kazanıp kaybettiğiniz miktarla aynı) ve minimum 15’ten maksimum 25’e kadar çıkabilecek. Sezon sonunda da tüm Ustalık oyuncuları kaç LP’leri olduklarına bakılmaksızın Platin 4’e inecek.

Yeni Mekanik: Aşır

LoR: Aşır
Çalıntı Mallar

Yeni güncelleme ile birlikte oyuna yeni mekanik olan “Aşır” da eklendi. Aşır Mekaniği olan bir kartı oynadığımızda rakibin destesinin en altından şampiyon olmayan bir kart çekiyoruz.

Kartlarda nasıl değişiklikler oldu?

LoR Sejuani
Legends of Runeterra kart değişiklikleri

Oyuncuların görüşlerini dikkate alan Riot Games, kart güçlerinde değişikliğe gitti. Draius, Anivia, Braum ve dahasında yeni özellikler ve bazı güçlendirmeler var.

Darius (2. Seviye)

 • CAN: 5 → 6

Anivia

 • BEDEL: 7 → 6

Anivia (2. seviye)

 • BEDEL: 7 → 6

Braum

 • BEDEL: 3 → 4
 • GÜÇ: 0 → 1
 • EKLENEN METİNİlk kez hasar alıp sağ kaldığımda bir [Kudretli Poro] çağırırsın.

Braum (2. Seviye)

 • BEDEL: 3 → 4
 • GÜÇ: 0 → 2
 • CAN: 7 → 6

Manyak Güçlü Ölüm Roketi!

 • BEDEL: 2 → 1

Kişiselleştirme

Legends of Runeterra 1.4 Güncellemesi
Kişiselleştirilmiş yeni ürünler mağazada yerini buldu

Kart ve oyun mekaniklerindeki iyileştirmeler dışında görsel anlamda da ilgi çekmeyi başardılar. Yepyeni içerikler artık mağazada bizleri bekliyor! Görsel içerikli güncellemeler sayesinde oyundan aldığımız zevk artacak. Tek düzeliği önlemek için basit ve etkili yöntemlerden birisi de görsel çeşitliliği artırmak.

Muhafızlar

Von Yip
Von Yip

Yeni muhafızımız Von Yipp, oyun sahamızı şenlendirecek.

Kart Sırtları

LoR Kart Sırtları
Oyuna yeni kart sırtları ekleniyor.
 • Mağaza’ya 3 yeni kart sırtı geliyor.
  • Kör Keşiş
  • Dalgaların Dümencisi
  • Ödül Avcısı

İfadeler

Legends of Runeterra 1.4 Güncellemesi
LoR’a 3 yeni ifade geliyor.

Vi, Fizz ve Cithria’yı içeren toplam üç yeni ifade ekleniyor. Bu ifadelerin her birini 190 jeton karşılığında satın alabilirsiniz.

Paketler

Legends of Runeterra 1.4 Güncellemesi
Yeni paketle birlikte bir ejderha gibi idman yap!
 • Lee Sin Paketi 1332 LoRa karşılığında açılabilecek. Paket içeriği:
  • Lee Sin’in Demir İradesi (oyun tahtası)
  • Kör Keşiş (kart sırtı)
  • Özel Lee Sin simgesi

Yeni güncelleme içeriği bu kadardı. Legends of Runeterra deste rehberlerimizde eğlenebileceğiniz ve yüksek liglere ulaşabileceğiniz destelerin Türkçe anlatımlarını bulabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts