Legends of Runeterra 1.7 Güncellemesi

Legends of Runeterra 1.7 yaması içeriği burada.
Legends of Runeterra 1.7
Legends of Runeterra 1.7 yaması

Legends of Runeterra için 1.7 güncellemesi yayınlandı. Laboratuvar değişikliği, yeni içerikler ve yepyeni kozmetik ürünler bizleri bekliyor. Yeni başlamak isteyen oyuncular ve tekrardan bir şans vermek isteyenler için 1.7 sürümü iyi bir fırsat olabilir.

Legends of Runeterra 1.7 Güncelleme Detayları

Önceki yama olan 1.6 ile birlikte Ruh Çiçeği etkinliği gelmişti. Bunun yanında kartlarda köklü değişiklikler yapıldığını görmüştük. Bu güncelleme daha çok oyundaki aktifliğin sağlanması için yapılmış gibi duruyor ve başarılı bir hamle olmuş.

Legends of Runeterra 1.7 güncellemesi
Legends of Runeterra 1.7 güncellemesi birçok yenilik getiriyor.

Yeni modlar ve güncellemeler getirerek aktif ve yaşayan bir ortam yaratmak çoğu oyunun başaramadığı bir şey. Legends of Runeterra ile Riot Games bu işi gerçekten başarıyor.

Legends of Runeterra 1.7
Hızlı Çek yeni oyun modumuz oluyor

Yeni Laboratuvar: Hızlı Çek

Legends of Runeterra 1.7
Yeni Laboratuvar: Hızlı Çek

Legends of Runeterra 1.7 yamasının en önemli yeniliklerinden birinde Heimerdinger’in yeni Laboratuvar’ı ne kadar hızlı düşündüğünüzü sınayacak. Çok sevdiğimiz bazı deste kurma oyunlarının tempolu mekaniklerinden ilham alan Hızlı Çek, oyunculara her tur başa çıkmaları gereken yeni durumlar sunuyor. Her tur, oyuncular mana bedeli çok düşmüş 5 yeni Geçici kart çekecek. Fakat her tur sadece 3 mananız olacak. Hamlelerimizi dikkati seçmeliyiz. Ayrıca tüm kartlarımızın Geçici olduğunu unutmayın.

Kullanmayan kaybeder! Böyle aksiyon dozajını hat safhalarda tutması oyundan aldığımız keyfi artıracak gibi görünüyor. Bir kartı sonraki tura saklamanın tek yolu, iki turda bir çekeceğiniz özel Ömrünü Uzat kartını kullanmak. Ömrünü Uzat, elinizdeki tek bir kartın Geçici tesirini kaldırır, böylece bu kartı sonraki turlarda etkili bir hamle için kullanabiliriz. Ömrünü Uzat’larımızı akıllıca kullanalım.

Legends of Runeterra 1.7 Güncellemesi
Cenk Meydanı için yeni bir güncelleme de geliyor

Seçme Deste Cenk Meydanı Güncellemesi: Üç Bölgeli

Legends of Runeterra 1.7 güncellemesi
Üç Bölgeli Modu

Deste kurucuda yapılan son değişikliklerden (bkz. aşağısı) yararlanarak Seçme Deste Cenk Meydanı’nı üç bölgeli destelere izin verecek biçimde güncellendi. Böylece Seçme Deste, Standart’tan iyice farklılaşmış olacak. Keşfedeceğimiz yeni kombinasyonları hep birlikte göreceğiz.

Seçme Deste Cenk Meydanı desteleri artık üç adete kadar farklı bölgeye ait kartlar içerebilecek. Bu sayede çeşitlilik sağlanmak amaçlanmış. Destelerin sayısındaki artış oynanacak kartın ve oynanış stilinin tahmin edilmesini zorlaştırıyor. Bu sayede kendimizi daha iyi bir oyuncu olmaya itmemiz sağlanır. Bu üst liglere ulaşmamız için doğrudan olmasa da gelişim sağlayacağımız için dolaylı yoldan güzel bir fırsat.

LoR 1.7 Güncellemesi
Deste Kurucu

Deste Kurucu

Artık destelerimizi deste kurma kurallarına göre (şimdilik sadece Standart ve Seçme Deste) filtreleyebilecek ve deste kapak resmi olarak sevdiğiniz bir birim görselini kullanabileceğiz.

 • Deste kurucu ekranına deste özelleştirme arayüzü eklendi.
 • Deste kapağı resmini belirlemek ve deste kurma kurallarını seçmek için sol üstteki düzenleme düğmesine tıklayabiliriz.
 • Deste kapağı olarak herhangi bir birim kartını sürükleyip bırakabiliriz, birimin desteye dahil olmasına gerek yok.
 • Desteler ekranına deste tipi filtresi eklendi.
 • Seçimlerle tüm desteleri (geçersiz desteler dahil), geçerli Standart desteleri veya geçerli Seçme Desteleri görebileceğiz.
LoR Güncelleme
Legends of Runeterra yeni kişiselleştirmeler mağazada

Kişiselleştirme

Legends of Runeterra 1.7 güncellemesinde daha keyifli bir deneyim yaşamak için kişiselleştirmeleri mağazadan satın alabilirsiniz. Yeni yama ile birlikte oldukça göze hitap eden tahtalar, kart arkalıkları, muhafızlar ve yepyeni ifadeler oyuna eklendi. Oyun içinde bize ekstra güç sağlamamalarına rağmen hem moral hem de daha uzun süreler Legends of Runeterra evreninde maç yapmamız için harika bir teşvik kaynağı.

Legends of Runeterra 1.7
Karagölge Mabedi yeni eklenecek saha oluyor.

Oyun Tahtaları

Ruh Çiçeği dünyasının daha karanlık bir yönünü sergileyen Karagölge Mabedi, tıklanabilir etkileşimli öğeleri olan ve oyuna özel tepkiler veren destansı bir oyun tahtası. 1290 LoRa’ya Mağaza’da olacak. Fiyatı böyle harika bir saha için oldukça uygun olduğunu düşünüyoruz. Uzun saatler oynayan ve farklılık görmek isteyen oyuncular için güzel bir fırsat yaratılmış.

LoR Ejder Yavrusu
Ejder Yavrusu

Muhafızlar

Derin su sakin akar.

 • Kişiliği: Sakin
 • Köken: Ionia nehirleri
LoR Ejder yavrusu paketi
Ejder Yavrusu Paketi mağazada

Paketler

Ejder Yavrusu Paketi 975 LoRa’ya Mağaza’da olacak. Paket içeriği:

 • Ejder Yavrusu
 • Karagölge Ejder Yavrusu
Legends of Runeterra 1.7 güncellemesi
Karagölge Ejder Yavrusu

Karagölge Ejder Yavrusu, kendi karanlığından korkanlar onu asla geride bırakamaz.

 • Kişiliği: Gizemli
 • Cazip bulduğu: Tutku
Legends of Runeterra 1.7
Yeni kart arkalıkları oyuna eklendi

Kart Sırtları

Mağaza’ya 3 yeni kart sırtı geliyor:

 • Çiçek Ruhu
 • Doğa Ruhu
 • Kesişen Ruhlar
LoR İfadeler
Eğlenmek için yeni bir ifade de ekleniyor.

İfadeler

Ruh Çiçeği Festivali için destansı görev ödülü olarak yeni bir ifade geliyor.

LoR Keşif Gezisi Deste Temaları
Keşif Gezisi Deste Temaları

Keşif Gezisi Deste Temaları

Bu sefer sadece birkaç küçük ayarlama yapıldı. Çoğu, performansı ciddi derecede düşük olan Ionia temalarını güçlendirmeyi hedefliyor. Bu sayede son zamanlarda kuvvet kaybı yaşayan temalar arasındaki güç ayrımı önemli bir ölçüde kapanacak. Bunun yerini dengeli, çeşitliliğin yüksek olduğu bir oynanışa bırakacak gibi bir düşünce oluşuyor.

Umalım ki Riot Games bu konuda haklı çıksın. Oynanıştaki güçler arasındaki uçurum bir süredir oyuncuların şikayet konularının başında geliyordu. Bu değişiklik ile birlikte hem eski oyuncuları geri getirebilir hem de yeni oyuncular için daha adil bir oyun deneyimi sunulabilir.

Çirozlar

 • İlk seçimde Çirozlar’ı seçtikten sonra ikinci seçimde hem Bilgewater hem Piltover ve Zaun seçeneği göreceğiz ve artık üç bölgeli deste kurmaya mecbur kalmayacağız.

Müdahale

 • Eklendi: İkiz Disiplinler
 • Kaldırıldı: Gölge Geçişi

Gölgeler ve Toz Zerreleri

 • Eklendi: Navori Casusu, Ren Gölgekılıç
 • Kaldırıldı: Gölge Canavar

Büyüşorlar

 • Kaldırıldı: Geri Çekil, Bu Bir Uyarıdır

Göndermeye Çağrı

 • Eklendi: Yeşilkırlı İkili, Yusari
 • Kaldırıldı: Meydan Muhafızı
LoR iOS
LoR iOS için desteklenen cihazlar listesinde azalma var

Gereken En Düşük Özellikler (iOS)

1.8 Yaması’na 2 hafta kaldığı için LoR’un iOS sürüm gereksinimini iOS 13’e  yükseltilecek.. Şuan hala oyuna 13 altı sürümler ile oynayabilirsiniz fakat bir süre sonra 13 ve üstü destek sunulmayacak olan cihazlar ile oynamak artık mümkün olmayacak. Bunun sebebi yeterince performans alınamaması. Lütfen 1 GB RAM’li iOS cihazlarının (iPhone 5s, iPhone 6 ve iPad Air 1) iOS 13 tarafından desteklenmediğini unutmayın.

Diğer

 • Ruh Çiçeği Festivali için iki yeni destansı görev eklendi.
 • Keşif Gezisi artık perşembe günleri yenilenecek (önceden salıydı). Bu hafta geçişi iki günlük kısa bir yenileme dönemiyle sağlanacak.
 • Bahşet Laboratuvarı’nın Ölümden Kaçılmaz destesinde ayarlama yapıldı (kısa süre önce ara yamayla güncellendi).
 • Birden fazla “elden kart atma” animasyonu sıra bekliyorsa animasyonlar hızlanacak.
 • Laboratuvar’a oyun içi kurallar pencereciği eklendi.
Legends of Runeterra hatası çözümü
Legends of Runeterra hatalarda çözüme gidildi.

Giderilen Hatalar

Legends of Runeterra 1.7 güncellemesi ile birlikte pek çok hata da çözüme kavuşturuldu.

 • Tur başında eliniz doluyken bir birimin yerine başkasını koymaya çalıştığınızda oyunun çökmesine neden olabilen bir hata giderildi.
 • Leş Barın Sahibi’nin kendisini kopyalayabilmesine neden olan bir sorun giderildi (rasgele kart oluşturan kartlar genellikle kendilerini kopyalamıyor).
 • Çağların İçgörüsü’nün görsel efektlerinin pembe parıltılar üretmesine neden olan bir sorun giderildi.
 • 2. seviye Sejuani’nin yetenekleri tetiklenirken çağrılan birimlerin üst üste binmesine neden olabilen bir sorun giderildi.
 • 2. seviye Zed’in simge çubuğunda ayarlama yapıldı.

Önceki yamadaki büyük değişiklikleri atlamamanızı öneriyoruz. Bu sayede daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabiliriz. 1.6 yamasındaki yapılan köklü değişiklikleri ele aldığımız Legends of Runeterra 1.6 Güncelleme Detayları yazımıza göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts