Legends of Runeterra Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri

Lor tam sürüm

Riot Games’in geliştirdiği Legends of Runeterra oyununun resmi çıkış tarihi belli oldu. Bu yazımızda “LoR ne zaman çıkıyor?” ve “Legends of Runeterra sistem gereksinimleri” aramalarına cevap vereceğiz.

LoR Resmi Çıkış Tarihi

Artık beta sürümden çıkıp resmi olarak tamamlanmış bir oyun sayılacak olan Legends of Runeterra, güncelleme almaya elbette ki devam edecek. Beta sürümün bitişi 30 Nisan 2020 tarihinde gerçekleşecek. Yani Mayısın 1’i itibariyle tam sürümde oynayabileceğiz.

Legends Runeterra sistem gereksinimleri
LoR ne zaman çıkacak?

Bu sezonun bitişi ile tam sürüme geçilecek olması hakkında en çok sorulan sorulardan birisi “Kazandığımız ödüller, topladığımız kartlar ve ulaştığımız rütbeler geçerli sayılacak. Sıfırdan bir sezon gibi olacak lakin herhangi bir eksilme yaşamamış olacağız.

LoR yeni kartlar geliyor

Legends of Runeterra için tam sürüm için gelecek olan şeylerden birisi de yeni kart seti olacak. 120’nin üzerinde kart içerek olan kart seti için League of Legends evreninde hangi bölgeye ait kartların olacağı henüz açıklanmadı. Bu bölge oyunda şuan bulunan bölgeye ait kartlar içermeyecek. Yepyeni kart özellikleri de geleceği hakkında forumlarda söylentiler var.  Yeni setin çıkış tarihi bilgisayarlar için 28 Nisan iken mobil platformlara 30 Nisan tarihinde olacak.

Legends of Runetterra Tam sürüm
Legends of Runetterra tam sürüm geliyor

Yeni bölge için gelecek olan kartların ve şampiyonların tanıtımına yakında başlanacak. Kartlar çeşitli platformlar üzerinden yayınlanacağına dair kısa bir açıklama da yapıldı. Bu da yayıncıların tıpkı Hearthstone üzerinden yaptıkları gibi kart duyurusu yapacağı şuan için sadece bir söylentiden ibaret olsa da oldukça güçlü bir olasılık gibi duruyor.

Türkçe resmi olarak geliyor!

Türkiye’de Legends of Runeterra oynayanların en çok merak ettiği konulardan birisi de Türkçe’nin tekrar oyuna ne zaman ekleneceği idi. Tam sürüm ile beraber en geç 1 Mayıs 2020 tarihinde indirmeye açılmış olacak. Riot ekibi, üçüncü kaynaklardan LoR Türkçe yama indirmenin virüs tehlikesi içerdiğini ve hesabın banlanmasına sebep olabileceğini belirtiyor. Lütfen bu konuda dikkatli olmaya çalışalım.

LoR Sistem Gereksinimleri

Legends of Runeterra sistem gereksinimleri sanıldığı kadar yüksek performans gerektirmiyor. LoR’un Android ve iOS için önerilen sistem gereksinimleri hemen hemen tüm telefonların kaldırabileceği düzeyde. Aşağıdan Android ve iOS için sistem gereksinimlerini görebilirsiniz.

Android

  • OS 5.0
  • 2 GB RAM
  • GPU Adreno 306 veya daha üstü.

iOS

  • iOS9
  • Arm64 işlemci
  • Riot, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPad Air 1 gibi 1GB RAM’e sahip cihazlar için önerilmez. LoR, bu cihazlara da indirilebilir, ancak oynarken düşük performans veya kesintiler yaşayabilirsiniz.

Legends of Runeterra’nın mobil lansmanı resmi PC sürümüyle çakışacak durumda. Riot hesabı olan oyuncular, PC ve mobil sürümler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilir, ödül kazanabilir ve her ikisinde de alışveriş yapabilirler.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler