Legends of Runeterra Dağın Çağrısı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Legends of Runeterra Dağın Çağrısı hakkında bilmeniz gereken küçük ipuçları burada!
Legends of Runeterra dağın çağrısı
Lor: Dağın Çağrısı bilmeniz gerekenler

Legends of Runeterra için gelecek yeni paket olan Dağın Çağrısı ilk parçası ile bugün aramıza katılıyor. Riot Games tarafından yapılan açıklamalar ve paket çıkış günü ve sonrasında bilmeniz gereken ufak tüyolar burada.

Legends of Runeterra: Dağın Çağrısı

Aktif keşif gezileri bugün Call of the Mountain’ın yayınlanmasıyla birlikte devredilmeyecek. Yani bir geziye başlarsanız, bitirdiğinizden emin olun. Ancak genişleme bittmiş olan bir keşif geziniz varsa, bittiği zaman puanınıza göre ödülleri yine de alırsınız. Herhangi bir şey kaybetmeyecek olsanız bile, daha fazla galibiyet ve daha fazla ödül almak için keşfinizi bitirmelisiniz.

Legends of Runeterra Dağın Çağrısı
Legends of Runeterra Dağın Çağrısı

Bunun dışında Riot Games oyuncuların draft havuzunda neler bekleyebileceklerini de anlattı. Yedi yeni tür geliyor. Oyuncuların bekleyebilecekleri mono Targon, Targon ve Freljord (büyük olasılıkla Trundle ve Aurelion eklenecek), Targon ve Ionia (Taric ve Lulu) ve Targon ve Shadow Isles (Diana ve Nocturne). Diğer üç çeşit ise bonus olacak. Bunlardan biri saldırganlığı teşvik eden Diana ve Miss Fortune, Stun ve Daybreak merkezli Leona ve Yasuo ve Mistwraith desteğiyle Nocturne olacağı söyleniyor.

Aurelion Sol
Aurelion Sol Legends of Runeterra’da!

Oyuncuların göz önünde bulundurması gereken bir diğer önemli husus, bu yeni gelecek olan kartların bulunma şansının daha yüksek olacağıdır (draft için). Bu, oyunculara yeni arketipleri deneme şansı veren Yükselen Dalgalar’ın sürümünde yapılana benzer. Birkaç hafta sonra Riot tarafından oyuncuların Yükselen Dalgalar ile geçen seferki gibi eşitlenme ve kart dengelenme şansını beklememiz gerektiği söylendi.

Legends of Runeterra dağın çağrısı
Legends of Runeterra için yeni sahalar da eklenecek

Bazı mevcut ve eski paketler, Dağın Çağrısı setinden yeni kartlar eklemek için düzenlemeler de alacaktır. Yer açmak için bazı kartlar kaldırılacak. Keşif gezinizi bu geceye kadar tamamlayın çünkü çıkışına saatler kaldı. Legends of Runeterra: Dağın Çaprısı, 26 Ağustos itibariyle  PC ve mobil için resmi olarak yayınlandı.

Dağın Çağrısı nedir?

Legends of Runeterra için bugün çıkışını yapan Dağın Çağrısı ne acaba diyenler olduğuna eminiz. Bu yüzden bu bölümü ekleyerek sizleri biraz olsun bilgilendirmek görevimiz.

Legends of Runeterra Dağın Çağrısı
Legends of Runeterra Dağın Çağrısı nedir?

Yeni Genişleme Paketi: Dağın Çağrısı

Dağın Çağrısı’yla birlikte LoR’un yeni iki aylık kart çıkarma düzeni başlıyor ve üç genişleme paketi seti boyunca keşfedeceğimiz yeni bölge Targon aramıza katılıyor. Yeni bir bölgenin yanı sıra, Dağın Çağrısı’yla 7’si şampiyon olmak üzere desteye eklenebilir 89 yeni kart ve oyunun farklı kısımlarına birçok yeni özellik ve içerik de geliyor.

Legends of Runeterra Dağın Çağrısı
Legends of Runeterra için Targon bölgesi geliyor.

Yeni Bölge: Targon

Bu yalçın dağda kozmik varlıklar ölümlülere kudret verir. Astral ejderler göklerin ötesine kanat açar. İnançlı kavimler kendilerini aya ve güneşe adar.

Targon’la oynayarak birimlerinizin becerilerini yeni doruklara taşıyın. Kazanmak için kuvvetinizin zirvesine çıkıp düşmanlarınızın karşısına müthiş bir güçle dikilin. Semavilerle aynı tarafta olursanız zafere giden yolu size yıldızlar açar.

Legends of Runeterra dağın çağrısı
Yeni şampiyon Diana da oyuna eklenenler arasında.

Yeni Kartlar

Dağın Çağrısı’nda desteye eklenebilir 51 Targon kartı bulunuyor. Bunların aralarında Leona, Diana, Aurelion Sol ve Taric de var. Kalan 38 kart var olan bölgelere dağılmış durumda. Freljord, Ionia ve Gölge Adalar’a özel ilgi gösterdik, tabii bu bölgelerin yeni şampiyonları Trundle, Lulu ve Nocturne’e de.

Legends of Runeterra dağın çağrısı
Yeni kartlar oyunu nasıl etkileyecek hep birlikte göreceğiz.

Bundan sonraki iki genişleme paketi ekim ve aralıkta çıkacak. Her ikisinde de 3’ü şampiyon olmak üzere 40 yeni kart bulunacak. Üçüncü genişleme paketi çıktığında Dağın Çağrısı seti tamamlanmış olacak. Bu noktada tüm bölgeler (Targon dahil) eşit sayıda şampiyona ve neredeyse eşit miktarda karta sahip olacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts