Legends of Runeterra Deste Rehberi: Discard Jinx

Legends of Runeterra deste rehberimizin bu bölümünde sizlere Discard Jinx destesinin tanıtacağız. Discard Jinx destesi ile yüksek galibiyet serilerine ulaşmak çok daha kolay.
Wild Rift Jinx Build
Jinx nasıl oynanır?

Legends of Runeterra deste rehberimizin bu bölümünde sizlere yeni bir desteyi inceleyeceğiz: Discard Jinx. Discard Jinx destesi ile elimizden bazı kartları feda edip güç kazanmaya dayanıyor.

Deste Kodu: CEBAGAIDCQMSOCABAQAQYDI4E4UDINQCAEAQIJQCAEBSGNYBAEAQGAQ

Discard Jinx Deste Rehberi

Bu destemizin en önemli özelliği saf öfkeye dayanması. Olabildiğince fazla hasarı rakibin kafasına vurmamız gerekiyor. Sahayı olabildiğince dolu tutup rakibi yıldırmaya odaklanmalıyız. Discard sinerjili kartları kullanarak kart feda edip hasarı artırmak gerekli olabiliyor.

Kullanmanın bize çok yarar sağlayacağı kartlardan birisi Brother’s Bond. Bu büyü kartı ile iki tane dost yaratığa +2 saldırı gücü veriyoruz. Ekstradan 4 saldırı gücünü sadece 2 mana harcayarak sağlamak oyun başındaki düşük manalarda büyük avantaj sağlıyor.

Diğer bir avantaj sağlayan kart ise Jury Rig olacak. Bu kartı ne zaman discard edersek ya da oynarsak 1 saldırı güçlü ve 1 canlı Scrap Scuttler sahaya inmiş oluyoruz.

Legends of Runeterra deste
Discard Jinx Deste

Eğer elimizde istediğimiz kartlar yoksa Rummage sayesinde 2 adet kartı feda edip desteden 2 kart çekebilmek mümkün. Gerekli zamanda kullanarak büyük avantaj sağlayabilir çünkü Legends of Runeterra için çoğu destede en büyük zorluklardan birisi kart çekmek olabiliyor.

Vision adlı büyü kartımız sayesinde daha önceden doldurduğumuz sahayı kuvvetlendirmek çok zor değil çünkü bu kartı oynadığımızda ya da feda ettiğimizde tüm dost yaratıklara +1 saldırı gücü ekleniyor. Destemiz düşük manalı ( Draven’s Biggest Fan, House Spider Sump Dredger ve Boomcrew Rookie gibi) kartlardan oluştuğu için sahayı doldurup yüksek hasarları rakibin yüzüne vurmak zorlamıyor.

Jinx hero kartımızı oynadıktan sonra yapmamız gereken şey de kafaya vurmaya devam etmek. Jinx kartımızı elimizde ne var ne yoksa oynayarak level atlatmamız mümkün. Super Mega Death Rocket büyüsü ile rakibin nexus’una 4 hasar verirken tüm yaratıklarına da 1 hasar vuruyoruz.

Legends of Runeterra güncelleme
Oyunumuza yeni eklenen Jinx sahası

Eğer elimiz çok şanssız gelmez ise altıncı veya yedinci tur gibi oyunu kazanmamız olası. Dikkat etmemiz gereken şey ise saha temizleme kartları. Canları düşük kartlardan oluşan bir deste olduğu için çabuk ölüyorlar. Avantajımız ise sahayı doldurmak da bir hayli kolay.

Legends of Runeterra deste incelememizin bu bölümünde sizlere Discard Jinx destesini tanıttık. Bu deste ile yüksek ranklara kısa sürede çıkmak pek zor değil. Bir sonraki güncellemeye kadar metada tutunacak gibi duruyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts