Legends of Runeterra Taric Deste Rehberi

Legends of Runeterra Taric deste rehberi burada.
Legends of Runeterra Taric
Taric deste rehberi

Riot Games tarafından geliştirilen Legends of Runeterra kart oyunu için Taric deste rehberi sizinle. Savaşa hükmetmek için Destek mekaniği ve Targon ve Demacia meraklıları ile oynamaktan hoşlanıyorsanız, bu desteye bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

Legends of Runeterra Taric destesi

Bu destenin amacı, Rakipçeker birimlerinize ve Can çalma birimlerinize yüksek istatistikler vermek için Destek mekanizmasını kullanmaktır.

Deste Kodu: CECAIAIADIOSWLIGAMEQYIZJHJDVCAICAAAQCAYAAYBACAIAB4AQGCIGAA

Legends of Runeterra Taric
Taric

Ordu Aşçıları, Taric, Taşların Bilgesi, Gezgin Tyari ve özellikle Dağın Konukları gibi kartlar, Aydınlık Muhafız ve Carlayan Ejder gibi kartların oyunla birlikte kaçacakları kadar büyük olmasına yardımcı oluyor.

Bu destede, her zaman sağlam bir birim eğrisi ve güçlü Destek ödeme kartları tutmaya çalışıyorsunuz. Bu, Gezgin Tyari, Ordu Aşçıları, Taşların Bilgesi ve Taric gibi buff kartlarının yanı sıra Çeviktüy İz Sürücü, Fiora, Carlayan Ejder ve Aydınlık Muhafız gibi buff ödeme kartlarına sahip eller kurmak anlamına gelir.

Kart Seçimleri ve Temel Sinerjiler

Legends of Runeterra Taric
Kart Seçimleri ve Temel Sinerjiler

Destenin en önemli sinerjilerinden biri, Taric şampiyonunun Diana’nın Solgun Kameri kartı ile birleşimidir.

Bu kartlar birlikte 2 kart çekmenize, Taric için 2 büyü tetikleyicisi almanıza ve 2 birim + 2 / + 1 yapmanıza izin verir. İnanılmaz derecede güçlü bir sinerjidir ve ürettiği tüm değerden kendi başına oyunlar kazanabilir. Bunun ötesinde, Taric seviye atladığında, Rakipçeker birimleriniz ve Aydınlık Muhafız’ınız ölemez veya hasar alamaz hale gelecektir.

Legends of Runeterra Taric
Diana’nın Solgun Kameri
 • Kart Adı: Diana’nın Solgun Kameri 
 • Kart Türü: Anlık büyü
 • Özellik: Bir dost birime bu tur +2/+1 verirsin. Destene bir Diana karışır.

Bu olduğunda, her turda ücretsiz bir birimi öldürebilir veya her turda ücretsiz bir Can Çalma vuruşu elde edersiniz.

Aydınlık Muhafız, destenin en önemli kartlarından bir diğeridir. Bu karttaki Can Çalma, herhangi bir orta seviye veya aggro destesi için bir tehdittir, özellikle iyi bir el ile sizi öldürmeyi temelde imkansız hale getirir.

Bu destede bir Aydınlık Muhafız oynamak için 5 mana vermek genellikle yanlıştır. Çoğu destede cezalandırması çok kolay olan ve sizi tempoda sık sık geride bırakan inanılmaz derecede bariz bir oyundur. Bunu yalnızca rakibinizin saldırmaktan başka seçeneği yoksa yapın.

Legends of Runeterra Taric
Aydınlık Muhafız
 • Kart Adı: Aydınlık Muhafız
 • Kart Türü: Birim
 • Özellik: Çağrıldığında bu tur bir dost biri ölmüşse Can Çalma ve Dayanıklılık kazanır.

Bir aggro destesi için hiçbir şey rakibinin kalan 5 sağlıkla bir Aydınlık Muhafız’ı yok etmesinden görmekten daha can sıkıcı olamaz. O yüzden rakibe bunu sık sık yaşatacağız 😀

Legends of Runeterra özellik
Legends of Runeterra

Destedeki genel sinerjinin ötesinde, bunun gibi destelerdeki Teke Tek Çatışma ve Düzenli Saldırı, rakiplerinizin onlara hangi yanıtları verebileceğinin farkında olmanızı gerektirir.

Örneğin, tipik bir Swain destesinde oynuyorsanız ve 4 sağlıkta bir Carlayan Ejderiniz varsa, 1 mana varken bir Swain’i (4 cana sahip) yok etmek için Teke Tek Çatışma oynamak gerçekten hatalı olur.

Legends of Runeterra desteler
Legends of Runeterra

Hızlı hızlı kaldırma büyülerine erişimi olan herhangi bir destede benzer noktalar ortaya çıkar, bu nedenle her eşleşmede bu kartların ne olduğuna dikkat etmek önemlidir. Yani saha temizleme kartları çok olan bir desteye karşı elimizdeki her üniteyi sahada görmesi rakibin işine yarayacaktır. 

Bununla birlikte, genel bir kural olarak, en iyi oyun genellikle bu kartlarla çoğu noktada reaktif olmak veya bu kartları yalnızca rakibin manası düşükken oynayarak kartların değerini en üst düzeye çıkarmaktır.

Rakibinizin Teke Tek Çatışma kullandığı bir birimi istediğiniz şekilde yönetmeyi başarırsanız, kartla doğru oynamayı öğrendiniz demektir.

İyi Eşleştirmeler nasıl kazanılır?

Legends of Runeterra Taric
İyi Eşleştirmeler nasıl kazanılır?
 • Genellikle birinci ve ikinci sırayı geçen herhangi bir deste, Taric destemiz tarafından kolaylıkla cezalandırılacaktır. Savaş Anası, Targon ve benzeri desteler buna iyi örneklerdir.
 • Genellikle gelişimlerine 3. turda başlarlar. Bu yaptıkları durumdan yararlanabileceğimiz bir şey çünkü iyi istatistik çizgilerine sahip Destek birimleri oynuyoruz.
 • Gezgin Tyari veya Savaş Aşçıları için Çeviktüy İz Sürücü gibi kartlar aramak bizi genellikle tempoda çok ileriye götürür.
Legends of Runeterra 1.5
Bu ipuçları ile Legends of Runeterra oynarken daha rahat olacaksınız.
 • Çığ oynuyorlarsa Savaş Anası listelerine biraz daha dikkat etmeliyiz. Bu eşleşmede, ideal olarak Fiora kurulumuna Savaş Aşçıları arıyor olurduk. Bu bize 3. turda Çığ kartına karşın oynamamıza izin veriyor ve bize çılgınca değer sağlıyor.
 • Ayrıca Demacia kullanan aggro destelerinin çoğuyla iyi eşleşmelerimiz var. Aydınlık Muhafız’ı sürekli iyileştirebiliyor veya rakiplerimizin takas etmesi zor olan daha büyük birimlerimiz var. Carlayan Ejder ve Fiora’yı optimum takas işlemleri veya büyük tehditleri ortadan kaldırmak için kullanmak, bu oyunları kolayca kazanmamızı sağlar.

Kötü Eşleştirmelerde ne yapmalıyız?

Legends of Runeterra taric
Miss Fortune
 • Miss Fortune – Gankplank veya Twisted Fate – Gankplank kesinlikle zor eşleşmelerdir. Bizdeki desteden daha hızlı oynuyorlar. Bizi genellikle aktif olarak Teke Tek Savaş oynamaya zorlayacaklar.
 • Bu eşleşmede kazanmanın en iyi yolu, destek kartlarından değer alım doğru aramaları yapmaya çalışmaktır. Buna dikkat ederseniz ve agresif desteleri birkaç tur oyalarsanız karşınızdaki şansları oldukça düşecektir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts