Legends of Runeterra: Türkçe Yapma Rehberi (LoR)

lor türkçe

Legends of Runeterra Türkçe olarak henüz tamamen oyuncuların karşısına çıkmadı. 24 Ocak akşamı açık betaya geçiş yapan oyunun dosyalarında birkaç oynama yaparak oyunu Türkçe yapmanız mümkün. Konuyla ilgili YouTube kanalında bir video hazırlayan Dora Özsoy, LoR nasıl Türkçe yapılır sorusuna cevap verdi.

LoR Türkçe olur olmasına da ban yer miyiz?

Öncelikle belirtmeliyiz ki bu işlemi yapmak için oyunun dosyalarında birtakım oynamalar yapmalısınız. League of Legends’tan bildiğimiz gibi oyun dosyalarında oynamalar yapmak Riot Games’in pek sevdiği bir özellik değil. O yüzden dosyaları değiştirme konusunda çekinceli olmanız gayet doğal. Dora Özsoy’un verdiği bilgilere göre bu işlem herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Açık beta sürecindeki bu oyunun dosyalarını aşağıdaki işlemlerle gönül rahatlığıyla değiştirebilirsiniz.

Legends of Runeterra Türkçe Yapma

  1. Sırasıyla Bilgisayarım -> Yerel Disk C -> Riot Games klasörüne giriyoruz.
  2. Açılan Riot Games klasöründen LoR‘a tıklıyoruz.
  3. LoR klasöründen sırasıyla live -> PatcherData -> PatchableFiles -> GamePlayData
  4. GamePlayData klasörünün içindeki LocalizatedText_en_us_bin dosyasının ismini değiştiriyoruz.
  5. Aynı klasörde bulunan LocalizatedText_en_tr_tr dosyasının isminiyse LocalizatedText_en_us_bin yapıyoruz.
  6. Şimdi oyunu yeniden açıyoruz ve oyun Türkçe oluyor!

LoR kategorimizden oyunla ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. LoR terimleri içeriğimize şimdiden bakmanızda fayda var. Ayrıca bu içerikteki bilgilerin kaynağı olan YouTube videosunu da hemen aşağı ekledik. Dilerseniz video üzerinden de adımları teker teker takip edebilirsiniz.

Legends of Runeterra bildiğiniz üzere hem PC hem de mobil üzerinden oynanabilecek bir yapıyla oyuncuların karşısına çıkacak. Şimdilerde açık beta sürecinde olan oyun, bu süreçte sadece PC üzerinden oynanacak gibi duruyor. 2020’nin ortalarından itibaren oyunun mobil sürümü için de birkaç gelişme olacak diye düşünüyoruz. Resmi açıklamalar ve oyuna dair özel içerikler için Mobidictum’u takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts