LoR Rehberi: Uthenera ile İleri Seviye Bilgiler

lor rehberi

LoR rehberi arayanlara bir güzel haber de yayıncı Uthenera’dan geldi. Taktik Savaşları‘nda Türkiye’nin en iyi isimleri arasında yer alan ve kendi alanında Twitch’te en çok izlenen yayıncılardan olan Uthenera, LoR için de bir içerik hazırladı. LoR, Riot Games’in yeni kart oyunu olarak çok yakında tüm oyuncuların karşısına çıkacak. League of Legends dünyasından tanıdığımız birçok şampiyon ve birçok özellik ile rakibimizi alt etmeye çalışıyoruz.

LoR Rehberi: Uthenera

Kısaca Legends of Runeterra

Legends of Runeterra, League of Legends dünyasından birçok şampiyonun yer aldığı bir kart oyunu olarak tasarlanmış. Destelerinizle board’ınızı oluşturuyor ve rakibinizin hamlelerine göre hareket ederek oyunu kazanmaya çalışıyorsunuz. Tanıtım videosuna göre, oyunda Demacia, Freljord, Ionia, Noxus, Piltover & Zaun, Shadow Isles isimleriyle 6 sınıf olacak. Bu sınıfların kendilerine göre özellikleri olacakken, bu özellikler metanın değişmesiyle birlikte daha işlevsel veya daha işlevsiz hale gelebilecek.

Çok basit bir şekilde dile getirecek olursak oyun sırayla oynanıyor. Her aşamada bir oyuncu savunma yaparken, diğeri saldırı pozisyonunda oluyor. Bu aşamada saldıran oyuncu da savunma yapan oyuncu da kart oynayabiliyor. Legends of Runeterra henüz tam olarak oyuncuların karşısına çıkmasa da tanıtım videosunda gördüğümüz kadarıyla Taktik Savaşları’ndan çok daha zor bir oyun olacak. Başlangıçta dilediğimiz bir bölgeyi seçip oyuna başlıyoruz ve oradan kartlar açmaya başlıyoruz. Maçlara çıktıkça kart açabilecek puanı da yakalayabileceğiz. Şampiyonların yanı sıra ek kartlar ile de güçlenebilir ve rakibini alt etmeye çalışabilirsin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts