League of Legends: Annie’nin hikayesi

Minik ve bir o kadar da tatlı şampiyonumuz olan Annie’nin hikayesini hiç merak ettiniz mi?

League of Legends ve Wild Riftte vadinin altını üstüne getiren, alevler içinde rakiplerini cız bız eden ama bir o kadar da tatlı görünüşüyle kalpleri ısıtan Annie’nin hikayesi ne yazık ki kendisi kadar tatlı değil. Yanından hiç ayırmadığı Tibbers’ın, içindeki öfkeyle şekillenen alev büyüsünün nereden geldiğini hiç merak ettiniz mi? Veya 8 yaşındaki minik şampiyonumuzun ailesi nerede, ne durumda hiç düşündünüz mü?

Gregori ve Amoline

Annie, Gri Gregori ve onun eşi olan cadı Amoline‘nin kızıdır. Çiftimiz ellerinde bulunan Noxus gücünü soylu ailelerin politik entrikalarına alet etmemek için Noxus’un başkentinden ayrılarak sınır bölgesinde bulunan vahşi yaşamı medenileştirmeye ve kendilerine orada yeni bir hayat kurmaya koyulmuşlar.

Yeni evlerine yaptıkları yolculuktan bir süre sonra bölge halkının sıkça anlattığı, bir zamanlar bölgede dolaşan dev gölge ayılarının hikayelerinden etkilenen Amoline, bu ayılara benzer bir oyuncak dikmeye başlamıştı.

Şömine ateşinin önünde sallanan sandalyesinde oturan Amoline, son düğme gözü dikeceği anda bir sancı ile doğuma girdi. Babası Gregori ise bu ani doğumu Annie’nin annesinin dikmiş olduğu pelüş ayı ile oynamak için sabırsızlanmasına yordu. Annie doğduğu andan itibaren ayıyı çok sevdi ve büyüdüğü süre zarfında hep onunla oynamak istedi. En yakın arkadaşı ve en sevdiği oyuncağıydı “Tibbers”.

Babası Gregori, Annie’yi hep ateş böceğim diye severdi.

Annie ve babası, Annie’nin yeni yeni yürümeye başladığı dönemlerde çok büyük bir hastalığa yakalandılar. Gece saatler ilerledikçe Annie ateşten yanmaya başladı, o kadar ateşlenmişti ki annesi onu kucağında tutamaz olmuştu. Amoline hastalığın yüzünden telaşlanarak Annie’için evlerinin yakınlarındaki ırmaktan soğuk su getirmeye gitti.

Sabah olduğunda Gregori hastalıktan kırılarak uyandı lakin Annie turp gibi olmuş, beşiğinde oyuncak ayısı Tibbers ile oynuyordu. Fakat Amoline hala dönmemişti.

Yeni bir hayat

Annie küçük yaşının verdiği saflıkla annesinin zamanın birinde döneceğine inanıyordu. Evde bulunduğu süre zarfında sık sık annesinin şömine başındaki sandalyesine oturmuş, Tibbers ile birlikte çıtır çıtır yanan ateşe bakıyordu.

Zaman içerisinde bulundukları bölgeye başka yerleşimcilerin de gelmesiyle birlikte Gregori, Leanna isimli bir kadınla tanıştı. Leanna, Daisy isimli küçük kızıyla başkentten kendisine yeni bir hayat kurmak için ayrılmıştı. Kısa bir süre içerisinde Gregori ve Leanna evlendi, Annie ise yeni bir oyun arkadaşı olacağı için çok mutluydu.

Tek çocuk olmanın getirdiği şımarıklık yüzünden üvey annesine alışması çok zor oldu. İçindeki vahşi öfke ne zaman patlayıverse Leanna tedirgin oluyor ve öz kızı olan Daisy’nin tarafını tutuyordu. Bu üç kişinin arasını yapmak ise Gregori’ye düşüyordu.

Annie ve Daisy

Günlerden bir gün Annie ile birlikte ormanda oynayan Daisy, küçük mavi bir kelebeği kovalarken dere yatağının akıntısına kapılarak can verdi.

Leanna ise öz kızının ölümünden tabii ki Annie’yi sorumlu tutuyordu. Leanna, öfkesinin acısını Tibbers’dan çıkartacaktı ki Annie, annesinden kalan son hatırayı kaybetme korkusu ile dehşete kapılarak sınırsız bir hiddete büründü. İçinde yatmakta olan büyük ateş büyüsü bir anda taşarak ve aynı zamanda oyuncak ayı Tibbers’a can vererek koruyucu bir burgaca dönüştü.

Alevler köz olup söndüğünde Annie, öksüz ve yetim olarak bir başına kalmıştı.

Şehirli yetişkinlerin üvey annesi gibi olduğu kanaatine kapılan Annie, kırsal bölgelerde kalmaya karar verdi. Şirin görünümüne kanan kırsal halk bazen onu eve alıp karnını doyuruyor ve ona yeni giysiler veriyorlar. Asla yanından ayırmadığı oyuncak ayısına el uzatmaya yeltenenler ise hiddetli alevler içerisinde can veriyor.

Üvey annesi Leanna ve Annie

Annie, bir gün kendisi gibi birini bulup onunla oynama hayaliyle ormanda sekerek dolanıyor. Tibbers ise onu korumak için sürekli yanında.

Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts