League of Legends: Wild Rift 2.5 yaması ön bakış

Wild Rift’teki en büyük güncellemelerden biri olan 2.5 yaması, heyecan verici yeni özellikler ve şampiyonlar ile birlikte geliyor.

Wild Rift’teki en büyük güncellemelerden biri olan 2.5 yaması, heyecan verici yeni özellikler ve şampiyonlar ile birlikte geliyor. League of Legends: Wild Rift‘in Android ve iOS cihazlarda açık beta olarak piyasaya sürülmesinden bu yana bir yıl geçti.

Loncalar

Tamamen yeni bir özellik olan Lonca sistemi muhtemelen 2.5 yamasındaki en büyük yenilik. Lonca sistemi, oyuncuların arkadaşlarıyla oynamalarına ve Wild Rift’e özel çeşitli yeni ödüller kazanmalarına izin verecek. Oyuncular, Seviye 9‘a ulaştıklarında Loncalar oluşturabilir ve daha sonra arkadaşlarını üye olarak ekleyebilirler. Lonca bileti Poro mağazasında bulunacak 400 Poro jetonu veya 200 Vahşi Çekirdek karşılığında satın alınabilir olacak.

Oyuncular dilerlerse centilmenlik dışı davranışlar sergileyen loncaları raporlayabilecek.

Lonca kurulduğunda, oyuncular kendi seçimleri olan isim, etiket, simge ve daha fazlasıyla onu özelleştirebilecekler. Loncanın adı, oyuncuların profillerindeki afişleri, eşleştirme ekranı ve skor tablolarında görünecektir.

Riot Games’e göre Lonca sisteminin amacı, oyuncuların birbirleriyle daha fazla iletişim kurmasını sağlamak ve “dostane ve arkadaş canlısı bir ortam olmasını sağlamak”. Bir Loncadaki oyuncular, diğer Lonca üyeleriyle oynarken ekstra mavi öz ve XP ile ödüllendirilecekler.

Yeni şampiyonlar

Üç yeni şampiyon, League of Legends’dan direkt olarak Wild Rift’e gidiyor ve Yama önizlemesinde belirtildiği gibi gelecek güncellemelerle kadromuz genişliyor. Kötülüğün Minik Efendisi olan Veigar 14 Ekim’de, Caitlyn ve Jayce ise Kasım ayında oyuna eklenecek.

Caitlyn

Piltover Şerifi, biraz kanun ve düzen getirmek ve trolleri üslerine geri göndermek için vadiye iniyor. Yüksek hasarlı bir nişancı olan Caitlyn, öncelikli olarak Ejder Koridoru’nda oynanıyor, ancak biraz ekstra mücadele arayan oyuncular Caitlyn’i Baron Koridoru’nda da oynayabilir. Caitlyn, tuzakları ve yüksek hasar kabiliyeti sayesinde oldukça kullanışlı bir nişancı.

Veigar

Kötülüğün Minik Efendisi öncelikli olarak Orta Koridor’da oynanan bir büyücü şampiyonudur, ancak Ejder Koridoru’nda destek olarak da oynanabilir. Geniş yetenek yelpazesi, sersemletmesi, yüksek hasar potansiyeli ve çok daha fazlasına sahip olması onu oyundaki çok yönlü şampiyonlardan biri yapıyor.

Jayce

Hem yakın dövüş hem menzilli olarak dönüşebilen ilginç bir silahla gelen Yarınların Koruyucusu, muhtemelen oyundaki en çok yönlü şampiyonlardan biri. Öncelikli olarak Baron Koridoru’nda oynanılan Yarınların Koruyucusu ile koridoru sihirdarlara dar edebilirsiniz.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler