League of Legends Wild Rift iOS platformuna geliyor!

League of Legends Wild Rift, nihayet iOS platformuna da ekleniyor.
league of legends wild rift ios
League of Legends Wild Rift iOS platformuna geliyor.

League of Legends Wild Rift iOS platformuna geliyor. Hali hazırda kapalı beta durumunda olan oyun, nihayet iOS platformuna da geliyor. Böylelikle iOS işletim sistemine sahip oyuncular da oyunu test etme imkanına sahip olacak.

League of Legends Wild Rift iOS cihazlara geliyor!

League of Legends Wild Rift’e dair gelişmeler gün geçtikçe artıyor. Uzunca bir süredir geliştirme aşamasında olan oyun, geçtiğimiz aylarda kapalı beta durumuna geçmiş ve sınırlı sayıda bölge ile oyuncuyla birlikte ciddi test sürecini başlatmıştı. Bu bağlamda sadece Android işletim sistemine sahip cihazlarda oynanabilen oyun, yakın zaman içerisinde iOS işletim sistemine sahip cihazlarda da oynanabilecek.

league of legends wild rift ios platformu
Hali hazırda Android işletim sistemine sahip cihazlarda oynanabilen oyun, yakın zaman içerisinde iOS platformunda da oynanabilir hale gelecek.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Apple etkinliği sırasında duyurulan bu gelişmeyle iOS işletim sistemine sahip bir mobil cihaz sahipleri epey sevindi. Zira bu gelişmeyle oyuncular, kapalı beta durumunda bulunan oyuna katılma imkanı yakalayabilecek. Bu gelişmenin detaylarına geçmeden hemen önce, oyunun Türkiye’ye ne zaman ekleneceğini öğrenmek için League of Legends Wild Rift Türkiye’ye geliyor içeriğimize mutlaka göz atın.

league of legends wild rift ios ne zaman çıkacak
League of Legends Wild Rift, kısa süre içerisinde iOS platformuna eklenecek.

Leauge of Legends Wild Rift iOS platformuna ne zaman eklenecek?

League of Legends Wild Rift iOS platformuna mümkün olan en kısa süre içerisinde eklenecek. Geçmişte iOS platformuna dair geliştirmelerin devam ettiğini belirten geliştirici ekip, bu haber ile oyunun iOS platformuna yakın zaman içerisinde geleceğini kesinleştirmiş oldu. Öte yandan, aynı Apple etkinliğinde iPhone 12’nin tanıtılması ve bu yeni telefon tanıtılırken oyun kısmında League of Legends Wild Rift’in gösterilmesi, oyunun iOS platformuna gelme tarihinin iPhone 12’nin çıkış tarihiyle birlikte veya hemen sonrasında olacağı yönünde söylentilere yol açtı. Wild Rift’in oynanışına dair daha detaylı bilgi için Wild Rift derece, eşleştirme ve ilerleyiş sistemleri belli oldu içeriğimize göz atabilirsiniz.

league of legends wild rift ios neden geç çıkıyor
League of Legends’i neredeyse birebir olacak şekilde Wild Rift’e aktarmaya çalışan geliştirici ekip, bunu iOS platformuna uygularken daha dikkatli davranıyor.

League of Legends Wild Rift iOS platformuna neden geç ekleniyor?

League of Legends’in çok büyük oranda aynısı olan Wild Rift, haliyle karmaşık bir sisteme sahip olacak. Zira geliştirici ekip, League of Legends’da bulunan her bir şampiyonu çok büyük benzerliklerle olacak şekilde olmasının yanı sıra mobil cihazlar için oynanabilir bir durumda olmak üzere Wild Rift’e monte etmek için uğraşıyor. Bu bağlamda geliştirmelerini sürdüren ekip, Google Play Store için bu geliştirmeleri daha erken tamamlayabilse de aynı şeyi iOS için söylemek zor. Zira farklı kaynak kodlarının kullanıldığı iOS platformu için daha fazla çalışma ve süre gerekebiliyor. Yakın zaman içerisinde Türkiye’ye gelecek Wild Rift’teki en iyi şampiyonları öğrenmek için Wild Rift en iyi şampiyonlar içeriğimize göz atabilirsiniz.

league of legends wild rift ekstra ne olacak
League of Legends Wild Rift, oyunun bilgisayar versiyonu ile çok büyük oranda aynı olsa da kendisine özgü özel görünümlere, özel ögelere, yeni modellere ve yeni ayarlamalara sahip olacak.

League of Legends Wild Rift’te ekstra neler olacak?

Bu yılın başlarında piyasaya sürülmesi planlanan ancak COVID-19 salgını nedeniyle ertelenen League of Legends Wild Rift, büyük oranda League of Legends’in mobil versiyonu olsa da farklı özelliklere de sahip olacak. Özel görünümler, özel ögeler, mobil platforma uyacak yeni modeller ve yeni ayarlamalar üzere birkaç farklı konuda ana oyuna kıyasla farklılık içerecek. Yakın zaman içerisinde Türkiye sunucusuna sahip olacak Wild Rift’e ve League of Legends’a yabancıysanız, sizler için hazırladığımız Wild Rift Şampiyon Rehberi: Yeni başlayan oyunculara öneriler içeriğimize mutlaka göz atın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler