LoL 9.21 Meta Şampiyonları: Üst Koridor

lol 9.21

LoL 9.21 Meta: Üst Koridor

LoL 9.21 Yaması‘yla birlikte metada da birçok değişikliği beraberinde getirdi. Üst koridorda en çok tercih edilen üç şampiyonu ve bu şampiyonlara alınan eşyaları yazdık. Agresif bir üst koridor aşaması olacak! 🙂

9.21: Üst koridorda hangi şampiyonlar dikkat çekiyor?

Hemen bakıp çıkayım diyenler için bir liste verelim:

  • Garen
  • Darius
  • Kayle

lol 9.21

Garen döne döne can sıkıyor!

Üst koridorda bir Garen furyası aldı başını gidiyor. AD eşyalarıyla dikkatleri üzerine çeken Garen, üst koridorda artık değişmez hale gelen gördüğümüz Teleport / Sıçra büyülerinin yanı sıra Tutuştur / Sıçra büyüleriyle de karşımıza çıkıyor. Tanklıktan ziyade agresif oyunlarıyla dikkat çeken bu şampiyon, Üçlü Kuvvet veya onun yerine Kara Balta ve Hayalet Dansçı eşyalarıyla koridoru adeta yok ediyor. Garen için hemen aşağıdaki rünleri kullanabilirsiniz. Şampiyon tanklığını ise Ruh Gömleği’yle tamamlıyor.

lol 9.21
Garen 9.21 Rün

Garen için başlangıç eşyaları

lol 9.21lol 9.21

Garen için oyun sonu eşya önerileri

lol 9.21lol 9.21lol 9.21lol 9.21lol 9.21

lol 9.21

Darius üzüyor!

Darius uzun bir aradan sonra yeniden metanın vazgeçilmez şampiyonlarından biri oldu. Tıpkı Garen gibi agresif eşya tercihleri yapılması gereken Darius, koridorda yakaladığını adeta oyundan soğutuyor. Üçlü Kuvvet ve Sterak’ın Güvencesi eşyalarıyla durdurulamaz hale gelen bu şampiyon, tanklığını da Ruh Gömleği ile sağlıyor.

lol 9.21
Darius: 9.21 Rün

Darius için başlangıç eşyaları

lol 9.21lol 9.21

Darius için oyun sonu eşya önerileri

lol 9.21lol 9.21lol 9.21lol 9.21lol 9.21

lol 9.21

Kayle çok vuruyor!

Değişmesiyle birlikte üst koridorun en agresif şampiyonlarından biri haline gelen Kayle, sihirdarların üst koridorda en çok tercih ettiği şampiyonlardan biri oldu. Darius ve Garen karşısında da sağlam durduğu görülen bu şampiyon, yetenek gücü odaklı dizilimiyle rakiplerine çok büyük hasarlar veriyor. Profesyonel oyunculardan gördüğümüz kadarıyla Kayle için defansif bir eşya pek tercih edilmiyor.

lol 9.21
Kayle 9.21 Rün

Kayle için başlangıç eşyaları

lol 9.21

Kayle için oyun sonu eşya önerileri

lol 9.21lol 9.21lol 9.21lol 9.21lol 9.21

LoL Mobile: Wild Rift Yakında

League of Legends Mobile Wild Rift ismiyle yakında mobil dünyada olacak. Mobil LoL için birçok içeriği şimdiden oluşturmaya başladık. Güncelleme notları, meta şampiyonlar ve özel içerikler için Mobidictum‘u takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler