LoL Mobile: Wild Rift 1.0a Güncelleme Notları

LoL Mobile: Wild Rift 1.0a güncellemesi ile Blitzcrank, Vayne ve Xin Xhao’ya dengelemeler getirildi.
lol mobile wild rift 1.0a güncelleme
LoL Mobile: Wild Rift 1.0a güncelleme notları paylaşıldı.

LoL Mobile: Wild Rift 1.0a güncelleme notları paylaşıldı. Wild Rift 1.0 güncellemesinin tamamını kapsamayan, sadece bir kısmını içeren 1.0a güncelleme notlarında çoğunlukla şampiyonlar üzerinde yapılan değişikliklere değinildi.

LoL Mobile: Wild Rift 1.0a Güncelleme Notları

Wild Rift’ten güncelleme notları gelmeye devam ediyor. Oyun kısa süre içerisinde daha çok bölgede oynanabilir hale gelecek. Bu nedenle Riot Games, belirli aralıklarla güncellemeler yapmaya ve oyunun bilgisayar versiyonunda benzetmek için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Bu bağlamda LoL Mobile: Wild Rift 1.0a güncelleme notları paylaşıldı. Oyunun ne zaman Türkiye’ye geleceğini öğrenmek için League of Legends Wild Rift Türkiye’ye geliyor içeriğimizi mutlaka ziyaret edin.

lol mobile wild rift 1.0a güncelleme notları
Oyunun daha fazla bölgede oynanabilir olmasına kısa süre kala güncelleme notları gelmeye devam ediyor.

Wild Rift 1.0a güncelleme notlarında 1.0 güncellemesinin tamamını kapsayacak değişikliklere yer verilmedi. Adından da anlaşılabileceği üzere 1.0a güncellemesi ile güncellemenin bir kısmı paylaşıldı. Paylaşılan kısımda ise çoğunlukla şampiyonlar üzerindeki değişikliklere yer verildi. Peki, bu değişiklikler neler?

LoL Mobile: Wild Rift 1.0a güncelleme notları detayları neler?

LoL Mobile: Wild Rift 1.0a güncelleme notlarında şampiyonlar üzerinde gerçekleşen değişikliklere yer verildi. Oyunun çıkış tarihine giderek yaklaşılması nedeniyle şampiyonların dengelenmesi daha da önemli bir hal aldı. Bu yüzden geliştirici ekip Blitzcrank, Vayne ve Xin Zhao üzerinde bazı değişiklikler uyguladı. Oyundaki en iyi şampiyonları öğrenmek için Wild Rift en iyi şampiyonlar içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Blitzcrank

wild rift 1.0a güncelleme notları blitzcrank
Blitzcrank’in ultisinin verdiği hasar azaltıldı.

Oyunun kuvvetli şampiyonlarından biri olan Blitzcrank, ağır bir dengeleme aldı. Taban sağlığı 690’dan 650’ye düşürülen Blitzcrank’in aynı zamanda seviye başına can yenileme oranı da 1,07’den 0,81’e düşürüldü. Blitzcrank’in ultisinde de bazı değişiklikler uygulandı. Blitzcrank’in ultisinin hasarı 250/375/500’den 200/325/450’ye düşürüldü ve ultisinin sağladığı sessizlik süresi 1 saniyeden 0,5 saniyeye indirildi.

Vayne

wild rift 1.0a güncelleme notları vayne
Vayne’in hareket hızında ciddi dengelemelere gidildi.

Wild Rift’te alt koridorda kullanıldığında gayet dengeli bir şampiyon olan Vayne, tekli koridorlarda kullanıldığında aşırı güçlü olabiliyor. Bu nedenle geliştirici ekip, bu şampiyona da el attı. Vayne’in taban hareket hızı 330’dan 325’e düşürüldü. Vayne’in pasifinden gelen 30 hareket hızı da seviyeye bağlı olarak değiştirildi. Normalde pasifinden 30 hareket hızı kazanan Vayne, artık 1. seviyede 15, 5. seviyede 20 ve 9. seviyede 30 hareket hızı kazanacak. Vayne’e gelen dengeleme sadece hareket hızıyla sınırlı kalmadı. Vayne’in W’sü olan Gümüş Ok yeteneğinin de hasarı 50/70/90/110’dan 30/50/70/90’a düşürüldü.

Xin Zhao

wild rift 1.0a güncelleme notları xin zhao
Xin Zhao’nun taban istatistiklerinde dengelemeye gidildi.

Xin Zhao da dengelemelerden nasibini aldı. Xin Zhao’nun taban istatistiklerinin çoğunda değişiklikler meydana geldi. Şampiyonun taban saldırı gücü 70’den 64’e, seviye başı kazandığı can 115’den 105’e, seviye başına kazandığı zırh 4,3’den 3,9’a ve taban büyü direnci 38’den 30’a düşürüldü. Xin Zhao’nun ultisinin bekleme süresi de 80/70/60 saniyeden 100/85/70 saniyeye çıkartıldı.

Diğer Değişiklikler

wild rift 1.0a güncelleme notları diğer değişiklikler
Geliştirici ekip, kullanıcıların cihazlarında sıkıntı yaşamalarına neden olan 60 FPS modunu izlemeye devam ettiklerini belirtti.

LoL Mobile: Wild Rift 1.0a güncelleme notlarında şampiyon değişikliklerine ek olarak birkaç değişiklikten de bahsedildi. Alıştırma modunda robotlarla alakalı yaşanan bir problem giderilirken oyuna eklenen ancak istenen sonuçların alınmasını sağlayamayan 60 FPS modunun izlenmeye devam edildiği de güncelleme notlarına eklendi.

Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts