Wild Rift beta herkese açık hale geliyor!

LoL Mobile: Wild Rift nihayet herkese açılıyor!
Wild Rift Beta
Wild Rift beta geliyor!

Riot Games’in üzerinde çalıştığı League of Legends: Wild Rift beta nihayet Türkiye’deki ve dünya genelindeki oyuncular için açık hale geliyor. Oyun bir süredir geliştirilmekte ve şu anda beta aşamasında. Henüz resmi olarak yayınlanmasa da, iOS kullanıcıları nihayet gelecekteki testlerin bir parçası olmak için kaydolma şansına sahip oldu. Android kullanıcıları oyuna girmek için ön kayıt yaptırabilirken, Iphone ve Ipad için çok yakında oynanabilir hale gelecek.

Wild Rift beta ne zaman çıkacak?

Oyuncular tarafından LoL Mobile: Wild Rift beta çıkış tarihi beklenirken resmi Twitter hesabından gelen bir haber ortalığı şenlendirdi. Bu haberde hem iyi hem de kötü birer gelişme var.

Wild rift beta
Wild Rift Tweet

İyi haber şu ki artık IOS işletim sistemli (yani İphone ve İpad) cihazlarda ücretsiz şekilde oynanabilir olacak. Çok kısa süre sonra tüm İphone kullanıcıları oynayabilecek. Kötü haber ise Android tabanlı telefonlarda Wild Rift henüz çıkış tarihi henüz belli değil. Bir süre daha beklemek gerekecek.

wild rift beta
LoL’den alışık olduğumuz pek çok karakter Wild Rift için de olacak.

Hâlâ bir çıkış tarihimiz olmasa da Riot, Wild Rift’in özelliklerini Android ve iOS için yayınladı. Amaç, kaliteden ödün vermeden mümkün olduğunca çok cihazda oynanabilir hale getirmektir. Üç ay önceki en son paylaşımdan bu yana teknik özelliklerin hiç değişip değişmediği belirsiz.

Wild Rift beta
League of Legends Mobile: Wild Rift

Wild Rift ile LoL’ün farkı ne?

Çekirdek oyun hala PC’deki League of Legends’a benzer olsa da, onu mobil cihazlar için daha kullanıcı dostu hale getirmek için bazı ince ayarlar yapıldı. Maçlar daha kısa (yaklaşık 15 ila 20 dakika), seviye sınırı 18’den 15’e düşürüldü ve daha fazla aksiyon ve daha hızlı ilerleme sağlamak için harita küçültüldü. Ek olarak, çift çubuklu kontrol şeması kullanılarak daha mobil uyumlu oynanışa izin vermek için bazı şampiyonlar ayarlandı. Genel olarak, League of Legends: Wild Rift, PC muadiline oldukça benzer görünüyor ve oynanışı daha rahat.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts