Wild Rift Darius Build (Eşya Dizilimi, Rünler, CT)

Oyunun resmi YouTube kanalı üzerinden paylaşılan bir videoda Darius’a yer verildi.
lol mobile darius
Wild Rift Darius videosunu paylaştı.

Wild Rift Darius karakteri ile çok daha güçlü hale geldi! Peki Darius CT gibi konularda ne söyleyebiliriz? Darius için kısa bir oynanış videosu yayınlayan Wild Rift, bu videoda şampiyonun ne kadar agresif olduğunu gösteriyor. League of Legends’ın bilgisayar versiyonunda zehri ile karşısındaki oyuncuların epey canını sıkan bu karakter, mobilde de aynı performansı gösteriyor gibi duruyor. Videoyu yazının sonunda izleyebilirsiniz.

Wild Rift Darius Yetenekleri

Darius normal vuruş hasarıyla zehir biriktiriyor ve bu biriktirdiği zehir pasifi sayesinde sonraki vuruşlarındaki zehir hasarını artırıyor. Oyunun bilgisayar versiyonunda da gördüğümüz gibi birinci yeteneği (bilgisayar versiyonundaki Q yeteneği) ile dönerek vuran bu şampiyon, rakiplerine hasar vermesi durumunda canını yeniliyor.

Darius Yetenekler
Darius’un yeteneklerini hafife almayıp her zaman tedbirli bir oyun oynayın.
  • Kanama: Saldırılar rakiplerin kan kaybetmesine sebep olarak 5 saniye boyunca 12 Fiziksel Hasar (12+%30 İlave Hasar) almalarına yol açar. En fazla 5 defa birikebilir. Azami Yüke ulaştığında Darius 5 saniyeliğine Noxus Kudreti kazanarak 29 Saldırı Gücü elde eder ve azami Kanama yükü uygular.
  • Biçen Balta: Bir gecikmenin ardından baltasını savurarak 39 fiziksel hasar verir. Baltanın keskin tarafını rakiplere isabet ettirmek onlara 110 Fiziksel Hasar verir. Darius, isabet alan her şampiyon başına eksik canının %12 kadarına eşdeğer miktarda iyileşir ve rakiplere Kanama sağlar.
  • Kemik Kıran: Bir sonraki saldırısını 8 saniyeliğine güçlendiren rakibe fazladan 21 Fiziksel Hasar verir ve onu 1 saniyeliğine %90 yavaşlatır.
  • Tut Çek: Pasif: %15 Zırh Delme kazanır. Aktif: Önündeki bütün rakipleri çeker ve 1 saniyeliğine %40 yavaşlatır.
  • Noxus Giyotini: Bir şampiyonu infaz etmek için zıplayarak ona 100 Gerçek Hasar verir. Bu hasar her bir Kanama yükü başına %20 artar ve Kanama uygular. Bir hedefi Noxus Giyotini ile katletmek yeteneğin bekleme süresini sıfırlar, 5 saniyeliğine Noxus Kudreti sağlar ve yakındaki minyon ve canavarların 1.5 saniyeliğine kaçmasına yol açar.

Darius Build

Darius ile oynarken karşınızdaki şampiyonların türüne göre farklı itemler almanız gerekebilir.

Saldırı Gücü Taşıyıcısı Şampiyonlar Karşısında Alınması Gereken Itemler

Tank Şampiyonlar Karşısında Mutlaka Alınması Gereken Itemler

Büyücü Şampiyonlar Karşısında Alınması Gereken Itemler

Bildiğiniz üzere, Wild Rift kısa bir süre önce Türkiye’deki oyunculara da sunuldu. Dünya genelinde kısa sürede 10 milyondan fazla indirilen bu oyun, YouTube üzerinden de içeriklerine devam ediyor. Oyunun resmi YouTube kanalı üzerinden paylaşılan bir videoda Darius’a yer verildi. Oyundaki tüm karakterler hakkındaki bilgi için Wild Rift Karakterleri sayfamıza göz atabilirsiniz. Şimdi Darius videosuna geçelim!

Darius CT

Darius karşısında üstün gelebilmek için genellikle uzaktan vuran şampiyonları tercih etmelisiniz. Darius karşısında yavaş, hantal ve yakından vuran bir karakter tercih etmeniz durumunda kazanmak için hiçbir şansınız yok demek pek de yanlış sayılmaz. Darius karşısında oynarken risk almaktan kaçınmalısınız. Yapılan hataları fırsata çevirmek rakibinizin minyon kaybetmesine sebep olabilir ve böylelikle hem tecrübe olarak hem de altın olarak öne geçebilirsiniz. Sürekli olarak Darius’u uzaktan dürterek rakibinize minyon vermemek sizin daha hızlı gelişmenizi ve daha fazla eşyaya sahip olmanızı sağlar.

Wild Rift Darius Kostümü
Darius’a karşı hantal şampiyonlar almak yerine mobilitesi yüksek şampiyonlar tercih edin.

Darius karşısında almanız gereken şampiyonlar hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak için “Darius CT, Darius nasıl yenilir?” adlı rehberimize mutlaka göz atmalısınız. Ayrıca karakterlerin yanı sıra bazı itemler de Darius karşısında sizlere avantaj sağlayabiliyor. Örneğin Darius’un can çekmesini takım savaşlarında mutlaka önlemelisiniz. Aksi halde canınız azaldığında tüm takım arkadaşlarınıza ulti atarak beşte beş atabilir. Darius’un can çekebilmesini önleyebilmek için mutlaka ağır yara açan itemler almanız gerekiyor. Eğer büyücü bir karakter oynuyorsanız Morellonomikom, saldırı gücü taşıyıcısı bir karakter oynuyorsanız Cellat’ın Çağrısı, tank bir karakter oynuyorsanız da Çivili Zırh, Darius karşısında biraz daha rahat oynamanızı sağlayabilir.

Karşımızda bir Darius varsa nasıl oynamalıyız?

Gnarr, Fiora gibi mobil, uzakçı kahramanlar almak Dariusu bir hayli yıpratacaktır. Fiora almamızın sebebi Fiora’nın gerçek hasar vuruyor olmasıdır. Gerçek hasar, Zırh veya Büyü Direnci eşyalarından etkilenmeyen bir hasar verebilirsiniz demektir! Dariden fazla kanama almamalı, aniden ona dalmak yerine Darius’u uzaktan dürte dürte oynamalıyız.

Wild Rift Darius Build
Karşımızda bir Darius oynuyorsa nasıl oynamalıyız?

Canını azaltılarak savaşılmalı ya da dost ormancı şampiyonun yardıma gelmesini beklemeliyiz. Minyon arkası durmak Tut Çek yeteneğini engellemez. Blitzin çekmesi gibi değildir. Bunun sebebi tek hedef değil; o alanda bulunan her bir yaratığı ve şampiyonu çekebiliyor olmasından kaynaklı. Menzili kısadır bu yüzden azıcık uzan dursanız yeterli.

Wild Rift Darius Hikayesi

Sürekli genişleyen Noxus İmparatorluğu sonunda Basilich’i de ele geçirdiğinde, muzaffer ordunun komutanı Cyrus bu dik başlı Darius ve Draven kardeşlerin içindeki gücü gördü. Böylece Darius ve Draven, Cyrus’un birliklerine katıldı. İki kardeş yıllar boyunca dünyanın dört bucağında birbirinden yorucu ve eziyetli bir sürü seferde ve fetihte çarpıştı, imparatora karşı çıkarılan pek çok ayaklanmayı bastırdı.

Wild Rift Darius Build
Wild Rift Darius Hikayesi

Noxus İmparatorluğu’nda ırk, sınıf, kültür ayrımı yapılmadan herkesin güç elde etme şansı vardı. Bu ideale en yürekten inananlardan biri de Darius’tu. Hayata atılırken sıfırdan başladığı halde; görevlerini yerine getirmeyi her şeyden daha önemli gördüğü için rütbesi sürekli yükseliyordu. Agresifliği, disiplini ve hiçbir konuda taviz vermeyişi sayesinde büyük saygı topluyordu. Hatta Dalamor Ovası’ndaki kanlı meydan savaşında, geri çekilmeyi emreden korkak bir Noxus generalinin kellesini bizzat uçurdu. Sonra kulakları sağır eden bir savaş narası atıp kanlı baltasını havaya kaldırarak dağılmış birlikleri topladı ve kendisininkinden çok daha kalabalık bir orduya karşı beklenmedik, görkemli bir zafer kazandı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler