Wild Rift En İyi Suikastçı Karakterleri

Wild Rift dünyasının en iyi suikastçı karakterleri ile rakipleriniz daha ne olduğunun farkına varmadan gri ekran ile karşılaşabilir.
Wild Rift Suikastçı Şampiyonlar
Wild Rift’te suikastçı karakterler ile rakibiniz neye uğradığını anlayamadan onları öldürebilirsiniz.

Wild Rift en iyi suikastçı şampiyonları sayesinde rakiplerinizi oyun içerisinde kolayca öldürebilirsiniz. LoL Mobile: Wild Rift geçtiğimiz haftalarda ülkemizde oynanabilir duruma geçti. Şu anda açık betada olan Wild Rift içerisinde bulunan karakterlere hızlıca hakim olursanız, rakiplerinize karşı hain pusular kurabilirsiniz.

Wild Rift En İyi Suikastçı Şampiyonları

PC üzerinde bulunan League of Legends’ın mobil versiyonunu uyarlanarak tasarlanan Wild Rift’te, Riot’un ayarlaması gereken birçok değişken bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de suikastçı şampiyonların hasarları.

Wild rift en iyi suikastçı karakterleri
Suikastçı rolünde bulunan tüm şampiyonları hasarları diğer karakterlere göre oldukça yüksek.

Şu anda oyun içerisinde suikastçı şampiyonların yeteneklerinin hasarları diğer karakterlere göre çok daha fazla. Bu yüzden suikastçı karakterler oyun içerisinde önemli bir role sahip. Ayrıca bunun yanında suikastçı şampiyonlar ile birlikte büyük işler yapabilecek “Wild Rift En İyi Tank Şampiyonlar” adlı listemize bakabilir ve karşınıza gelecek tüm rakipleri yok edebilirsiniz.

Zed

zed yetenekleri
Eğer oyun hakimiyetiniz varsa Zed karakteriniz kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Oyuna hakim bir oyuncuysanız ve reflekslerinize güveniyorsanız Zed karakteri tam sizlere göre. Orta koridorda oynanabilen bu karakter kısa süre içerisinde yüksek hasarlar veriyor. Yetenekleri doğru ve düzgün bir şekilde kullanmak için az önce dediğimiz gibi hem oyuna hakim olmalısınız hem de reflekslerinizin güzel olması gerekiyor. Yeteneklerinin fiziksel hasarları oldukça yüksek olan Zed’e doğru eşyaları çıktığınız takdirde rakiplerinize tek atabilirsiniz. Karakterin pasifi düşük cana sahip rakiplere yönelik normal saldırıları ilave büyü hasarı veriyor. Ancak bu etki aynı hedef üstünde sadece birkaç saniyede bir gerçekleşebiliyor.

Master Yi

wild rift en iyi ormancı şampiyonlar master yi
Master Yi’nin sahip olduğu yetenekler sayesinde hızlıca rakiplerinizin yanına gidip onları kolayca öldürebilirsiniz.

Oyuna yeni başlayan bir oyuncuysanız Master Yi karakterini kullanabilirsiniz. Çoğunlukla orman koridorlarında oynanan bu karakterin yeteneklerini kullanmakta oldukça kolay. Karakterin pasifi çift vuruş yeteneğine sahip olduğundan dolayı oyuncular genellikle saldırı hızı ve kritik hasar veren eşyaları alıyorlar. Hem pasifin verdiği çift vuruş özelliğiyle hem de eşyaların verdiği saldırı hızları sayesinde rakiplerinizi kısa sürede yok edebiliyorsunuz. Orman koridorunda oynanabilecek en iyi Master Yi karakterini kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca karşı ormanı sürekli darlamayı seviyorsanız bu Master Yi kesinlikle kullanmalısınız. Ulti yeteneğini kullandıktan sonra inanılmaz bir hareket hızı kazanıyorsunuz, bu kazandığınız hareket hızı sayesinde ise canı az olan ve sizden kaçan rakipleri daha kolay yakalayabilme şansına sahip oluyorsunuz.

Akali

Akali karakteri
Akali karakterini takım savaşlarında düzgün bir şekilde kullanabilirseniz rakip ADC’yi kısa sürede yok edebilirsiniz.

Oyuna hakim bir oyuncuysanız ve reflekslerinize güveniyorsanız Akali karakteri tam sizlere göre. Zed gibi kullanılması zor olan bu karakterin yeteneklerine alıştıktan sonra orta koridor sizlere karşı gelecek bir rakip olmayacak. “Twilight Shroud” adında yeteneğe sahip olan bu karakter yere 5.5 saniye süren bir duman bulutu oluşturabiliyor. Bu yetenek sayesinde ise koridorda hem rakipleriniz sizleri göremiyor hem de kullandığınız enerjiyi kısa sürede geri kazanabiliyorsunuz. Duman içerisinde durduğunuz zaman ise karakteriniz 25 hareket hızı kazanıyor. Takım savaşlarında büyük işleve sahip olan Akali düzgün kullanıldığında alt koridorda bulunan nişancı karakterleri kısa sürede ortadan kaldırabilir. Ayrıca karakterin “Twilight Shroud” yeteneğini kullanarak Baron Nashor veya Ejderhaları da rakiplerinizden çalabilirsiniz.

Evelynn

Evelynn karakteri
Evelynn karakteri oyunda bulunan en iyi ormancılardan biri olabilir.

Orman koridorlarında tercih edilen Evelynn karakteri pasifi sayesinde harita üzerinde görünmez olabiliyor. Bu karakter ile rakip koridorlara kolay bir şekilde baskınlar atabilirsiniz. Evelynn, pasifi sayesinde görünmez olsa da, belli bir alanın içerisinde girdikten sonra rakipleriniz sizleri görebiliyor. Evelynn düzgün şekilde kullanıldığında takım savaşlarında ADC diye tabir ettiğimiz saldırı gücü taşıyıcılarını kısa sürede ortadan kaldırabilir. Ultisinin verdiği yüksek hasar sayesinde ise birden fazla rakibi anında alt edebilir. Ayrıca karakterin pasifi sağlık yenilemesi yaptığından dolayı orman içerisinde gezerken canını kısa süre içerisinde doldurabilir.

Fizz

Fizz karakteri
Fizz karakteri diğer şampiyonlara göre biraz daha hızlı olduğundan dolayı ilk seferde alışılması zor.

Oldukça hareketli olan Fizz karakteri genellikle orta koridorda kullanılıyor. Diğer suikastçı şampiyonlara nazaran biraz daha zayıf görünebilir ancak karakterin yetenekleri yüksek hasara sahip olduğundan dolayı kısa sürede içerisinde rakipleriniz alt edebilirsiniz. Çok fazla manevra yeteneğine sahip olan Fizz karakterini kullanmak için oyun içerisinde biraz da hızlı olmalısınız. Fizz karakterinin belirli komboları bulunuyor. Bu komboların nasıl yapılacağını öğrendikten sonra biraz antrenman yaparsanız, takım savaşlarında sizlere karşı gelecek bir şampiyon bulunmayacak. Ayrıca ultisini düzgün bir şekilde kullandığınızda birden fazla rakibi aynı anda öldürebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler