Wild Rift eski eşleştirme sistemine geri dönüyor

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 2.5 yamasıyla birlikte değişen eşleştirme sistemi, gelecek bir güncelleme ile tekrar eski haline dönecek.
Wild Rift Matchmaking Hotfix
Wild Rift, yaşanan problemlerin ardından eski eşleştirme sistemine geri dönüyor.

League of Legends: Wild Rift‘in 27 Ekim’de yayınladığı 2.5 yaması, oyuncuların eşleşmeleri daha hızlı ve kolay bulmasını sağlamak için eşleştirme sistemine bir dizi değişiklik getirdi, lakin işler beklendiği gibi gitmemiş olacak ki bu değişiklikler geri alındı.

En büyük değişikliklerden biri, oyun içi sıralamanız yerine MMR oranınıza göre eşleşmenizi sağlayan bir sistemdi. Buradaki metot, benzer beceri seviyelerine sahip oyuncuların rütbeden bağımsız olarak eşleştirilmesiydi, ancak bu, uygulamada bazı büyük derece farklılıklarına neden oldu.

Bir Twitter gönderisinde Riot, değişikliğin genel olarak olumlu bir etkisi olduğunu gösterse de, geri bildirimi duyduklarını ve sorunu düzeltmek için bir düzeltme yayınlayacaklarını açıkladı.

Bu değişiklik, oyuncuların yalnızca mevcut sıralamalarındaki oyuncularla eşleştirilmesini sağlayacak. Yeni oyuncular Altın ligine kadar olan oyuncularla eşleşirken, zaten bir rütbesi olanlar kendilerinden üst veya alt liglerde olan oyuncularla eşleşmeye devam edecek.

Master veya daha üst düzeyde liglere sahip olan oyuncular için, bu değişikliklerin geri alınması daha uzun arama sürelerine neden olacak. Ancak, yalnızca benzer sıralamadaki oyuncularla eşleşmenizi sağlayacaktır. Bir maçta rütbe grubunuzun dışındaki oyuncuları hala görme ihtimaliniz var, ancak bu vakalar nadir olacak ve o oyuncuya “sıralamalarının üzerinde oynadığı” için sizlerle eşleştirildiğini belirten bir kelebek rozeti eklenecek.

Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler