Wild Rift Evelynn Build (Eşya Dizilimi)

Wild Rift’te Evelynn oynarken en doğru itemleri alarak rakiplerinize zorlu anlar yaşatabilirsiniz.
Wild Rift Evelynn Build ve Rünler
Wild Rift Evelynn Build ve Rünler

Wild Rift Evelynn Build ile ormanda çok daha etkili bir oynayış sergileyeceksiniz. League of Legends’ın etkili orman şampiyonu Evelynn, doğru itemler alındığında Wild Rift’te de fazlasıyla can sıkabiliyor.

Wild Rift Evelynn Rehberi

Runeterra’nın karanlık köşelerinde gizlenen iblis Evelynn yeni kurbanını arıyor. Avını kendine, dişi bir insanın dolgun hatlı vücuduna benzettiği görünümüyle çekiyor. Fakat avı cazibesine kapılır kapılmaz Evelynn gerçek yüzünü gösteriyor. Kurbanına anlatılmaz işkenceler ederek acısıyla doyuyor.

Wild Rift Evelynn Build
Wild Rift Evelynn Build

Evelynn için bu karşılaşmalar masum birer kaçamaktan ibaret. Runeterra’nın geri kalanı içinse, şehvetin insanların başını nasıl belalara sokabileceğini, birini körcesine arzulamanın bedelinin ne kadar feci olabileceğini anlatan birbirinden korkunç ibret hikâyeleri.

Evelynn oynarken ormanı oldukça hızlı dönmeniz gerekiyor. Genellikle Lee Sin orman oynamaya Mavi Güçlendirme ile başlar. Bunun sebebini yeterli manasının olması durumunda Evelynn karakterinin oldukça güçlü olmasına bağlayabiliriz. Mavi Güçlendirmeyi alınca rakip şampiyonlara verdiğimiz hasar önemli ölçüde artacak çünkü mana problemimiz önemli ölçüde ortadan kalkacak. Üzerine Keskin Gagalar veya kurtlar gibi birkaç basit orman yaratığını kesip durum eğer koridorlardaki durumlar uygun ise küçük bir yardım için üst, orta veya alt koridorda baskın deneyebilirsiniz.

Wild Rift Evelynn Build
Evelynn

Orta oyuna doğru giderken bir gözünüz ejderde olsun. Ejder koridorundaki ADC veya Destek oyuncusu orayı totemler ise işiniz oldukça kolaylaşır. Bu sayede toteminizi orada harcamak durumunda kalmazsınız. Oyunda bulunan çeşitli ejderlerden takımınıza farklı etkiler sağlamanız için bunları rakip kesmeden önce sizin halletmeniz gerekmekte. Haritanın diğer ucunda ise Vadinin Alameti ve ilerleyen dakikalarda Baron Nashor bulunuyor. İlk olarak Vadinin Alameti haritada yerini alacak. bu destansı canavarı keserek seçtiğiniz bir koridora adeta bir kule yıkıcı canavar ortaya çıkarırsınız.

Yeterince itilmiş bir koridorda Vadinin Alametini çağırmak oyunu kazanmak için büyük katkı sağlar. Bir kafa atması ile kuleyi neredeyse indirebilecek kadar güçlüdür. Kulenin canını bir miktar indirip atarsanız diğer kuleye de direkt toslama şansı var. Bu sayede 2 tane kule daha oyunun başlarında hızlıca aşağı indirilebilir.

Evelynn Yetenekler

  • İblis Gölge (Pasif): Evelynn çatışma dışında İblis Gölge’ye bürünür. İblis Gölge, canı azaldığında Evelynn’i iyileştirir ve 6. seviyeden sonra kamuflaj etkisi sağlar.
  • Nefret Dikeni: Evelynn kırbacıyla saldırır ve isabet alan ilk birime hasar verir. Ardından 3 defaya kadar yakındaki rakiplere düz bir hatta ilerleyen dikenler gönderebilir.
  • Yürek Yakan: Evelynn hedefini lanetler ve bir sonraki saldırı veya yeteneği, bir aranın ardından hedefi ayartıp hedefin büyü direncini azaltır.
  • Kırbaç: Evelynn hedefini kırbaçlayarak hasar verir. Ardından kısa süreliğine hareket hızı kazanır.
  • Dul Bırakan: Evelynn kısa süreliğine hedef alınamaz hale gelir ve önündeki alanı kırıp geçirdikten sonra uzak bir konuma gerileyerek yeniden belirir.

Wild Rift Evelynn Rünler ve Itemler

Evelynn gibi bir karakter için doğru rünler ile girmek büyük fark yaratacaktır. Zaten güçlü bir şampiyon olan Evelynn, itemleri çıktıktan sonra tüm vadiye korku salmaya başlayacak. Evelynn eşya dizilimi sayesinde de oldukça eğlenceli bir hale geliyor.

Evelynn Rünler

Wild Rift Wukong

Elektrik Ver: Temel saldırılar ve yetenekler, isabet alan rakip şampiyonlar üzerinde saldırı veya kullanım başına bir adet olmak üzere yığın oluşturur. Bir hedefe 3 saniyelik süre içinde 3 yük uygulamak, şimşek çarpmasına neden olur ve hedefe 30 – 184 (seviyeye bağlı olarak) (+% 40 ilave SG) (+% 25 YG) hasar verir.

Wild Rift Lee Sin

Gaddar: 7 Saldırı Gücü ve %2 Zırh Delme veya 14 Yetenek Gücü ve +2 büyü nüfusu kazanırsın (Seviyeye göre değişkenlik gösterir).

wild rift Wukong

Yenilenme: Hangisinin yüzdesinin daha az olduğuna bağlı olarak her 3 saniyede bir eksik canının veya mananın %2 kadarı yenilenir.

Wild Rift Nasus Build

Deha: Destansı canavarlara ve kulelere %10 İlave Gerçek Hasar verirsin. Bu hedefleri aldığında veya hedeflerin alınmasına yardım ettiğinde 100 Altın ve 500 XP kazanırsın.

Evelynn Itemler

wild rift jinx rün

Açgözlü Çizmeleri: +40 Hareket Hızı sağlar. Depar: Hareket hızını 3 saniyeliğine %15 arttırır.

Lich Boğan

Lich Boğan: +80 Yetenek Gücü, +300 Azami Mana ve +10 Yetenek Hızı sağlar. Büyülükılıç: Bir yetenek kullandıktan sonraki 10 saniye içinde gerçekleştirdiğin ilk saldırı taban saldırı gücünün %75 kadarı + yetenek gücünün %50 kadarına eşdeğer ilave büyü hasarı verir.

Edebi Küre

Edebi Küre: +200 Azami Can ve +60 Yetenek Gücü sağlar. Kader: +%5 Hareket Hızı. Denge: +15 Büyü Nüfusu. Kaçınılmaz Son: Yetenekler ve güçlendirilmiş saldırılar, canı %20 değerinin altındaki rakiplere kritik vuruş yaparak %35 ilave hasar verir.

Evelynn Hikayesi

Evelynn, becerikli bir avcı olarak doğmadı. Yaşamına binlerce yıl önce, biçimi olmayan, neredeyse akıldan yoksun, ilksel bir varlık olarak başladı. Bu yeni oluşmuş gölge zerresi, yüzyıllar boyunca hiçbir uyarandan etkilenmeden, hissiz halde bir köşede durdu. Dünya savaşlarla alt üst olmasa, öyle kalmaya da devam edecekti. Sonradan Rün Savaşları adı verilen bu savaşlar, dünyada daha önce benzeri görülmemiş toplu katliamlara neden oldu.

Evelynn
Evelynn’in Hikayesi

Runeterra halkları acıya, azaba ve kayba boğuldukça, gizlenen gölge de uyanmaya başladı. Daha önce tek bildiği şey olan boşluğun yerini, ıstırap içinde kıvranan bir dünyanın delice titreşimleri almıştı. Yaratık, heyecanla titredi. Rün Savaşları şiddetlendikçe dünyanın maruz kaldığı işkenceler öylesine arttı ki gölge artık patlayacakmış gibi hissetmeye başladı. Runeterra’nın tüm acısını yudum yudum içti ve bundan sonsuz bir haz aldı. Bu his, yaratığı besleyip büyüttü ve yaratık zaman içinde daha karmaşık bir şeye dönüştü. En aşağılık insan duygularından beslenen, gözü doymaz bir ruhsal parazit, bir iblis oldu.

Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts