Wild Rift Lee Sin Build (Eşya Dizilimi)

Wild Rift’te doğru Lee Sin buildi ile daha iyi bir oyuncu olabilirsiniz. Ormanda oynayıp baskınlarınız ile korku salmanız işten bile değil.
Wild Rift Lee Sin
Wild Rift Lee Sin Build

Wild Rift Lee Sin build yardımı ile normal veya sıralı maçlarınızda rakiplerinizden çok daha güçlü olup hızlıca lig atlayabilirsiniz. Bu yazımızda Lee Sin şampiyonunun yetenekleri, yetenek bitirme sıralaması, Lee Sin hikayesi ve oynanışı yer alıyor. Eğer iyi kasılabilirse rahatlıkla baskın atabilir, oyunun ilerleyen aşamalarında oldukça can sıkıcı hale gelebilir.

Wild Rift Lee Sin Build

Ionia’lıların hürmet gösterdiği ruhlardan hiçbiri ejderha kadar efsanevi değildir. Bazıları onun yıkımı temsil ettiğini düşünse de diğerleri onu yeniden doğuşun sembolü olarak görür. Çok az kişi bunlardan hangisinin doğru olduğunu kesin olarak bilir. Ejderhanın ruhuna hayat vermeyi başaranların sayısı onlardan da azdır ve aralarından hiçbiri bunu Lee Sin kadar iyi şekilde gerçekleştirememiştir.

Wild Rift Lee Sin
Wild Rift Lee Sin

Lee Sin orman dönmek için harika bir şampiyon, bu yüzden onunla nasıl oynanacağını öğrenmeniz takıma büyük katkı sağlar. Lee Sin, oynaması biraz zor bir şampiyon olsa da iyi ustalaşırsanız, oyunlar taşıyabilir ve diğer şampiyonları öğrenmenizde size çok yardımcı olabilir. Lee Sin yetenekleri düşmanı yenmek istiyorsanız onu kullanabileceğiniz en iyi şampiyonlardan biri yapar ve doğru oynanırsa karşı koyması inanılmaz derecede zordur.

Lee Sin nasıl oynanır?

Lee Sin oynarken ormanı oldukça hızlı dönmeniz gerekiyor. Genellikle Lee Sin orman oynamaya Kırmızı Güçlendirme ile başlanır. Bunun sebebi mana yenileme ihtiyacı olmayan bir şampiyon olmasıdır. Kırmızı Güçlendirmeyi alınca rakip şampiyonlara verdiğimiz hasar önemli ölçüde artacak. Üzerine Keskin Gagalar veya kurtlar gibi birkaç basit orman yaratığını katledip durum müsait ise küçük bir yardım için üst, orta veya alt koridora el atabilirsiniz.

Wild Rift Lee Sin
Lee Sin Wild Rift

Orta oyuna doğru giderken bir gözünüz (ve bir toteminiz) ejderde olsun. Oyunda bulunan çeşitli ejderlerden takımınıza farklı etkiler sağlamanız için bunları rakip kesmeden önce sizin halletmeniz gerekmekte. Haritanın diğer ucunda ise Vadinin Alameti ve Baron Nashor bulunuyor. İlk olarak Vadinin Alameti haritada yerini alacak. bu destansı canavarı keserek seçtiğiniz bir koridora adeta bir kule yıkıcı canavar ortaya çıkarırsınız.

Oyunun Sonlarına doğru Baron Nashor canavarına saldırarak minyonlarınızı ve dost şampiyonları güçlendirebilir, takımınızın üssüne geri dönme sürenizi önemli ölçüde kısaltabilirsiniz. Artık iyice kasılmış olacağınızdan haritada her koridora ve takım savaşlarınıza yardım etmelisiniz. Mobilitesi yüksek yani hızlı ve kolay hareket eden bir şampiyon olduğu için bu konuda hiç zorlanmayacaksınız. Bir de çizme alınca işleriniz oldukça kolaylaşacak.

Wild Rift Lee Sin
Lee Sin Yetenekler
  • Artçı Rüzgâr (Pasif): Lee Sin’in bir yetenek kullandıktan sonraki 2 normal saldırısı, saldırı hızı kazandırır ve enerji iade eder.
  • Ses Dalgası: Lee Sin’in rakiplerinin yerini tespit etmek için yolladığı ses dalgası, isabet ettiği ilk rakibe fiziksel hasar verir. Ses Dalgası bir rakibe isabet ederse Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Titreşim Darbesi’ni kullanabilir. Titreşim Darbesi: Lee Sin, Ses Dalgası’nın isabet ettiği rakibin üstüne atılıp rakibin eksik can miktarına bağlı olarak fiziksel hasar verir.
  • Koruma Güdüsü: Lee Sin hedef konuma atılır ve etrafında bir rakip şampiyon veya canavar varsa, kendisini hasardan korur. Lee Sin, Koruma Güdüsü’nü kullandıktan sonraki birkaç saniye boyunca Demir İrade kullanabilir. Demir İrade: Lee Sin’in bir sonraki saldırısı ilave büyü hasarı verir ve hem can çalma hem de can emme kazanır.
  • Fırtına: Lee Sin yere vurarak büyü hasarı veren ve isabet ettiği her birimi açığa çıkaran bir şok dalgası oluşturur. Fırtına bir rakibe isabet ederse, Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Sakatla yeteneğini kullanabilir. Sakatla: Lee Sin, Fırtına’dan hasar alan yakındaki rakipleri sakatlayarak hareket hızlarını 4 saniyeliğine azaltır. Hareket hızı süre boyunca zamanla normale döner.
  • Ejderhanın Gazabı: Lee Sin güçlü bir döner tekmeyle hedefini geri savurarak hedefe ve onun çarptığı tüm rakiplere fiziksel hasar verir. Hedefin çarptığı rakipler de kısa süreliğine havaya savrulur.

Wild Rift Lee Sin Rünler ve Itemler

Lee Sin gibi bir karakter için doğru rünler ile girmek büyük fark yaratacaktır. Zaten güçlü bir şampiyon olan Lee Sin, itemleri çıktıktan sonra tüm vadiye korku salmaya başlayacak.

Wild Rift YenilmezYenilmez: Bir şampiyona farklı saldırı veya yetenekler isabet ettirmek, değişken kuvvet sağlar. Azami yüke ulaştığında şampiyonlara ilave şampiyonlara ilave değişken hasar verirsiniz.

Wild Rift Lee Sin

Gaddar: 7 Saldırı Gücü ve %2 Zırh Delme veya 14 Yetenek Gücü ve +2 büyü nüfusu kazanırsın (Seviyeye göre değişkenlik gösterir).

Wild Rift Lee Sin

Avcı Titan: 20 Azami Can kazanırsın. Farklı şampiyonları alt etmek 20 Azami Can ve %4 sıvışma kazandırır.

Wild Rift Lee Sin

Deha: Destansı canavarlara ve kulelere %10 ilave Gerçek Hasar verirsin. Bu hedefleri aldığında veya hedeflerin alınmasına yardım ettiğinde 100 Altın ve 500 XP kazanırsın.

Lee Sin Oynarken Mutlaka Alınması Gereken Itemler

Wild Rift Kara BaltaKara Balta: +350 Azami Can +30 Saldırı Gücü ve +25 yetenek hızı sağlar.

 

Wild Rift Açgözlü Çizmeleri Açgözlü Çizmeleri: +40 Hareket Hızı sağlar. Depar: Hareket hızını 3 saniyeliğine %15 arttırır.

 

Ölümün Dansı Ölümün Dansı: +300 Azami Can, +35 Saldırı Gücü ve +15 Yetenek Hızı sağlar.

Bu itemler genellikle işinize yarayacaktır. Eğer bu eşyalar duruma uygun değilse elbette düzenleme yapmanızda fayda var. Örnek vermek gerekirse hareket hızınız yeterli gelmiyorsa Açgözlü Çizmeleri yerine Atiklik Çizmeleri alabilirsiniz.

Lee Sin Hikayesi

Henüz bir çocukken Shojin tapınağına gelen Lee Sin, ejderhanın gücünü kullanması için onu seçtiğini iddia ediyordu. Yaşlı keşişler yetenekli çocuğun içindeki alevi fark etse de felaketle sonuçlanabilecek, dizginlenemez bir gururu da sezmişlerdi. Temkinliliği elden bırakmadan, onu öğrenci olarak aralarına kabul ettiler; ancak diğer öğrenciler ilerlerken hocaları ona bulaşıkları yıkatmaya ve yerleri süpürtmeye devam ediyordu.

Wild Rift Lee Sin
Lee Sin Hikayesi

Lee Sin’in sabrı taşmaya başlamıştı. Angarya işlerle vaktini harcamayı değil, alın yazısını gerçekleştirmeyi arzuluyordu. Herkesten habersiz gizli arşivlere girerek ruhlar alemiyle nasıl iletişim kurabileceğini anlatan kadim el yazmaları buldu ve öğrendiklerini bir dövüş dersinde sergilemeye karar verdi. Ejderhanın hiddetini küstahça serbest bırakmasının ardından, tek bir tekmesiyle tecrübeli hocasını felç etti. Yüreği utançla dolan ve haddini bilmezliği yüzünden tapınaktan kovulan genç adam, hatasını telafi etmek için yollara düştü.

Total
88
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler