Wild Rift VPN kısıtlaması yolda!

Wild Rift’in açık beta sunucuları için VPN kısıtlaması geliyor. Kısıtlamanın getirilme nedeni olarak şu anda açık beta olarak oynanabilen ülkelerdeki oyuncuların oyunu en iyi şekilde oynayabilmelerinin sağlanması olarak belirtildi!
wild rift vpn kısıtlaması
LoL Mobile: Wild Rift için VPN kısıtlaması geliyor.

LoL Mobile: Wild Rift VPN kısıtlaması getiriyor. Şu anda açık betada bulunan ve sadece Endonezya, Japonya, Malezya, Filipinler, Singapur, Güney Kore ve Tayland bölgelerinde oynanabilen Wild Rift’e VPN kullanarak başka bölgelerden girmek mümkün. Ancak Riot Games, bu duruma el atıyor.

Wild Rift için VPN kısıtlaması geliyor!

LoL Mobile: Wild Rift’in açık betası başladı. Sınırlı sayıda bölgede oynanabilen oyun, aralık ayı itibarıyla daha geniş bir coğrafya üzerinde oynanabilir hale gelecek. Oyunun Türkiye’ye ne zaman geleceğini ve diğer detayları “League of Legends Wild Rift Türkiye’ye geliyor” adlı içeriğimize göz atarak öğrenebilirsiniz.

wild rift vpn kısıtlaması geliyor
Wild Rift şu anda belirli bölgelerde oynanabilir durumda.

Şu anda sadece belirli bölgelerde oynanabilir durumda olmasına karşın LoL Mobile: Wild Rift’e başka bölgelerden VPN kullanarak da girilebiliyor. Başka bölgelerden oyuna giren oyuncuların yarattığı problemlerin diğer oyuncuları etkilemesi nedeniyle Riot Games, bu konu üzerinde harekete geçti.

Wild Rift VPN kısıtlaması neden geliyor?

LoL Mobile: Wild Rift şu an açık betada bulunmasına karşın belirli bölgelerde oynanabilir durumda. Ancak VPN kullanımının genişlemesiyle birlikte başka bölgelerden de oyuncular, açık beta sunucusuna sahip bölgelerde oyuna girebiliyor. Başka bölgelerdeki oyuncuların bu yolu tercih etmesiyle başta internet hızından kaynaklanan yavaşlamalar olmak üzere dil problemleri, oyun içi işleyişin bozulması ve oyuncuların keyif alamaması gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden oluyor.

wild rift vpn sistemi
Yeni sistemle birlikte başka bölgeden oyuncular, açık beta sunucularına giriş yapamayacak.

Son zamanlarda artan şikayetler üzerine Riot Games, oyuncuların oyun deneyimini korumak için yeni bir karar aldı. Bu karara göre açık beta sunucularındaki VPN kullanımlarında düzenlemeye gidilecek. Oyunun sunucu durumlarını nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmek için Wild Rift sunucu durumu nasıl kontrol edilir içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Wild Rift VPN kısıtlaması nasıl işleyecek?

Riot Games, açık beta sunucularının olduğu bölgelerin sınırları dışında VPN kullanan oyuncuların oyuna bağlanmasını engelleyecek. Böylelikle sadece açık beta sunucularının olduğu bölgeler içerisinde yaşayan oyuncular oyunu oynayabilecek. Bu bölgeler içerisinde VPN kullanarak oyuna giren oyuncular ise hiçbir problemle karşılaşmayacak. Yapılan açıklamada “Oyunculara karşı erişimi engellemek bizi oldukça üzse de bu kararın beta sürümünü deneyen oyuncuların Wild Rift’i oynanması gereken en iyi şekilde oynamaları ve keyifli bir oyun çıkarmalarını sağlamak için en doğru karar olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerine de yer verildi. Ayrıca yapılan son açıklamalarda oyuna rol seçme özelliğinin getirileceğini söyleyen Riot, oyuncuları oldukça sevindirdi. Bu özellik sayesinde oyuncular oynamak istediği rolü seçerek oyuna girebilecek. Bu sayede de rol kavgası gibi durumların önüne geçilecek. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz “Wild Rift için rol seçme özelliği geliyor!” adlı içeriğimize mutlaka göz atmalısınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler