Wild Rift Wukong Build (Eşya Dizilimi)

Wild Rift Wukong Build ile takımınızı taşımak artık daha kolay olacak. Bu sayede MVP olma şansınız da artacak.
Wild Rift Wukong Build
Wild Rift Wukong Build

Wild Rift Wukong Build yakın zamanda oyuna eklenen şampiyonumuz Maymun Kral için oldukça çok aranan bir rehber oldu. Bu rehber içeriğinde hangi itemleri almanız, rünlerin hangileri seçmeniz ve nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Wild Rift Wukong Rehberi

Ionia’nın sihirli ormanlarında, Shimon adlı bir vastaya kavmi yaşar. Shimon’lar temkinli bir halktır. Yaşamı, bilgeliğe doğru evrimleştikleri bir tırmanış olarak görürler. Öldüklerinde taşa dönüşerek toprağa dönüp yaşam tırmanışına baştan başladıklarına inanırlar. Wukong da bu kavmin üyelerinden biriydi.

Wild Rift Wukong
Wild Rift Wukong

Wild Rift Wukong rehberinde anlatılanlar duruma göre farklılık gösterse de çoğu zaman işinize yarayacak. Doğru eşyalar ve rünler ile başlamak da sizin için oldukça büyük bir artı olur.

Wukong nasıl oynanır?

Wukong oynarken dikkat edilmesi gereken ufak noktalar var. Erken oyunda Wukong fazlasıyla güçlü. İlk seviyelerde rakibe karşı agresif oynamaktan korkmayın. Eğer rakip ormancı yardıma gelmeden düşmanınızı kıstırırsanız ilk kanı almanız işten bile değil.

Wild Rift Wukong
Wukong nasıl oynanır?

Wukong ile koridorunuzu ittikten ya da ormanınızı temizledikten sonra ve yeterli canınız varsa ikinci yeteneği olan Oyunbaz Savaşçı ile görünmez olup diğer koridorlara baskın atmaktan çekinmeyin.

Wild Rift Wukong Yetenekleri

  • Ezici Vuruş (Pasif): Wukong ve Kopyalarının saldırıları ve yetenekleri, hedefe 5 saniyeliğine Ezici Vuruş uygular (en fazla 5 kez). Wukong ve kopyaları yük başına rakibe fazladan %3 hasar verir.
  • Altın Sopa: Pasif: Bir yetenek kullandıktan sonra gerçekleştirdiği ilk saldırı 5 saniyeliğine 150 menzil kazanır. Aktif: Bir sonraki fiziksel saldırısını güçlendirerek ilave 36 Fiziksel Hasar vermesini ve kendisini 30 Can iyileştirmesini sağlar.
  • Oyunbaz Savaşçı: 1,5 saniyeliğine görünmez olur ve arkasında 3,5 saniyeliğine yakınındaki rakiplere saldırarak %50 hasar veren bir kopya bırakır. Wukong Burkaç kullandığında kopyası da kullanır.
  • Bulut Saldırısı: Hedefe atılarak fazladan 2 hedefe kopyalar gönderir ve onlara 60 Fiziksel Hasar verir. Eğer etrafta başka hedef yoksa, kopyalar ilk hedefe %15 hasar verir. Atıldıktan sonra 4 saniyeliğine %35 Saldırı Hızı kazanır.
  • Burgaç: Sopasını uzatıp kendi etrafında dönerek %30 Haraket Hızı elde eder ve 2 saniye boyunca 128 artı rakiplerin azami canlarının %8 kadarına eşdeğer miktarda Fiziksel Hasar verir. Rakipler yetenekten aldıkları ilk isabet ile havaya savrulur. Burgaç 8 saniye içinde yeniden kullanılabilir.

Wild Rift Wukong Rünler

Wild Rift Wukong

Elektrik Ver: Temel saldırılar ve yetenekler, isabet alan rakip şampiyonlar üzerinde saldırı veya kullanım başına bir adet olmak üzere yığın oluşturur. Bir hedefe 3 saniyelik süre içinde 3 yük uygulamak, şimşek çarpmasına neden olur ve hedefe 30 – 184 (seviyeye bağlı olarak) (+% 40 ilave SG) (+% 25 YG) hasar verir.

wild rift Wukong

Avcı – Vampirlik: %2 Can Çalma ya da %2 Can Emme kazanırsın. Farklı şampiyonları alt etmek 2 Saldırı Gücü ve %1 Can Çalma veya 4 Yetenek Gücü ve %1 Can Emme sağlar (değişken).

wild rift Wukong

Yenilenme: Hangisinin yüzdesinin daha az olduğuna bağlı olarak her 3 saniyede bir eksik canının veya mananın %2 kadarı yenilenir.

wild rift Wukong

Avcı – Üstün Zekâ: Farklı şampiyonları alt etmek Yetenek Hızı sağlar.

Wukong Oynarken Mutlaka Alınması Gereken Itemler

Wild Rift Kara Balta

Kara Balta: +350 Azami Can +30 Saldırı Gücü ve +25 yetenek hızı sağlar.

Wild Rift Açgözlü Çizmeleri

Açgözlü Çizmeleri: +40 Hareket Hızı sağlar. Depar: Hareket hızını 3 saniyeliğine %15 arttırır.

Ölümün Dansı

Ölümün Dansı: +30 Azami Can, +35 Saldırı Gücü ve +15 Yetenek Hızı sağlar.

Bu itemler genellikle işinize yarayacaktır. Eğer bu eşyalar duruma uygun değilse elbette düzenleme yapmanızda fayda var. Örnek vermek gerekirse hareket hızınız yeterli gelmiyorsa Açgözlü Çizmeleri yerine Atiklik Çizmeleri alabilirsiniz.

Wild Rift Wukong Hikayesi

Hem fevri hem de epey zeki olan, çok da çabuk sıkılan genç Kong’un diğer Shimon’larla pek ortak yönü yoktu. Shimon’lar onun eşek şakalarını yıllar yılı sessizce sineye çektiler. Sonunda bir gün telaş içinde kabilenin arasına dalıp devasa bir element ejderinin ormandaki yuvalarını yakmaya geldiğine yeminler etti.

Wild Rift Wukong Build
Wukong Hikaye

Kabilesi kaçmaya başlarken Kong bir kenarda kendi kendine gülüyordu. Kong’un onları yine kandırdığını fark ettiklerinde Shimon’ların sabrı tükendi ve onu kabileden attılar. Kong pek aldırmadı. Bu olaydan uzun bir süre sonra Master Yi tarafından eğitim verilen Wukong, artık yetenekli ve usta bir savaşçı olmuştu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler