2020 Yılının En İyi 3 League of Legends Takımı

2020 yılının en iyi üç takımı DAMWON Gaming, Suning ve G2 Esports seçildi.
2020 yılının en iyi 3 League of Legends takımı
2020 yılında dünyaya adını duyurmuş en iyi 3 League of Legends takımı.

2020 yılının en iyi League of Legends takımları belirlendi. Bu yılın en iyi üç takımı karşılaşmalarda gösterdikleri performanslardan dolayı büyük bir oyuncu kitlesinin ilgisini çekmeyi başardı.

En İyi League of Legends Takımları

Büyük turnuvalara ev sahipliği yapan ve dünyayı etkisi altında bırakan League of Legends’ın en iyi takımları hangileri?

League of Legends dünya şampiyonası
2020 yılının en iyi takımları arasında gösterilen üç takım büyük bir hayran kitlesi de yakaladı.

COVID-19 salgını nedeniyle şampiyonluk maçları eskisi gibi saha içerisinde izleyememesine rağmen canlı yayın platformlarından bir hayli fazla izlenme yakaladı. İşte yıla damga vuran en iyi 3 League of Legends takımı:

DAMWON Gaming

League of Legends DAMWON takımı
DAMWON Gaming

DAMWON Gaming yılın ikinci yarısında gösterdiği performans ile bu yılın en iyi League of Legends takımı olarak kabul ediliyor. Bu ekip içerisinde dünyanın en iyi oyuncularından olan Nuguri, Canyon ve ShowMaker gibi isimler bulunuyor.

DAMWON Gaming, LCK şampiyonasında iki maç kaybetmesine rağmen bu yaz sezonunda kupa kaldırmayı başardılar. JD Gaming takımına karşı mağlup olan DAMWON, yakaladıkları motivasyon ile birlikte DRX ve G2 Esports takımlarını art arda yenmeyi başardı.

Suning

League of Legends Suning takımı
Suning

Suning, DAMWON gibi yıldızlarla dolu bir kadroya sahip olmasa da en iyi ikinci takım olarak kabul ediliyor. Turnuvanın başlarında Suning ekibine seyirciler tarafından pek şans verilmiyordu ve çoğu maçı kaybedecekleri düşünülüyordu ancak işler öyle olmadı. Suning, 2020 Summer Split Turnuvası’nda JDG ve TES’i yenerek play-offlardan çıktı. Dünya Şampiyonası’nda ise yalnızca bir maç kaybedip beş maç kazandılar.

G2 Esports

League of Legends G2 ESports takımı
G2 ESports

G2, 2019’da verdiği performansı bu yıl göstermediğinden dolayı hayranları tarafından fazlasıyla eleştirildi ancak takım geçen yıl Batı’nın en iyi takımları arasında yer alıyordu. G2 yöneticisi, Batı bölgesinde bulunan en iyi oyunculardan bir kadro hazırladı.

G2, LEC finallerinde döndüğü zaman arka arkaya maçlar kazanarak şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını herkese gösterdiler ve emin adımlarla turnuva boyunca ilerlediler. Bu motivasyonları sayesinde Dünya Şampiyonası’nda kendileri de turnuvada şampiyon olacaklarını düşünüyorlardı ancak DAMWON takımı ile yaptıkları maç esnasında mağlup olarak şampiyonluğa veda ettiler.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts